Şevket Arslan

Vedat Muriqi'nin sakatlığında korkulan başa geldi

15 Kasım 2019 Cuma 14:20 | Son Güncelleme: 15 Kasım 2019 Cuma 14:20

Fenerbahçe'de sakatlık yaşayan Vedat Muriqi'den gelen ilk haberler can sıktı. Vedat Muriqi'nin 3-6 hafta arasında sahalardan uzak kalabileceği öğrenildi.

Vedat Muriqi’den gelen ilk haberler hiç de parlak değil… Fenerbahçe’nin sağlık ekibi Kosova Milli Takımı’nın doktorlarından Muriqi’nin İsviçre’den aldığı raporları istedi.

Gelen ilk raporlarda burkulma nedeniyle; Muriqi’nin ayak bileğinde iki bağda kısmi hasar ile kanama görüldü. Eklemde orta derecede gevşeklik, ağrı ve şişlik tespit edildi.

Muriqi’ye bu süreçte ilaç ve buz tedavisinin yanı sıra atel veya alçı uygulamasının da yapılabileceği bildirildi. Ayrıca bir süre immobilizasyon ve yük vermenin kesileceği belirtildi.

MURIQI YETİŞMEZSE KRUSE’NİN TEDAVİSİ KESİLECEK…

Vedat Muriqi’nin 3 ila 6 hafta sahalardan uzak kalacağının konuşulduğu ortamda Max Kruse’nin milli arada da takımdan ayr olarak çalışmalarına özel olarak devam etmesi can sıkıyor…

Alman oyuncunun kasığında ödemden kurutulduğu ama proloterapi tedavisine devam edildiği için çalışmalarına takımdan ayrı devam ettiği bildirildi. Alman oyuncunun sakatlığına kalıcı çözüm ve tekrarlama durumu olmaması için uzun süreli düzeltici ve kuvvet kondisyon kuvvet çalışmaları yaptığı bildirildi.

Ancak Yanal’ın Muriqi, Malatya deplasmanında oynamazsa Kruse’nin tedavi sürecini yarıda keserek maça çıkarabileceği ise gelen bilgiler arasında.

MURIQI VE KRUSE YÜZÜNDEN YANAL RAPORU YAKACAK

Gözünden tedavi olduğu için Cuma gününe kadar idmanlara çıkmaması beklenen Ersun Yanal’ın, Muriqi’nin sakatlığı, Kruse’nin tedavi süreci hakkında sürekli bilgi aldığı bildirildi. Muriqi ve Kruse’nin durumlarına göre Yanal’ın doktorların verdiği rapora rağmen dinlenme sürecini yarıda keserek Mevlüt Erdinç’i, Malatya deplasmanına hazırlamak için idmanlara çıkacağı ise gelen bilgiler arasında. 

TEK GÜZEL HABER ADIL RAMI’DEN GELDİ

Milli arada sürekli kötü haberlerle canı sıkılan Yanal’a tek müjde Adil Rami’den geldi… Fransız oyuncu 13 gün sonra takımla çalışmalara başladı. Rami’nin milli arada tamamen hazır olacağı ve Malatya maçına hazır hale geleceği, fizik kondisyon ekibi tarafından Yanal’a iletildi.