Tümer Dede

Erol Hocaya İlk Uyarı

22 Eylül 2020 Salı 10:15 | Son Güncelleme: 22 Eylül 2020 Salı 10:16

Fenerbahçe Kadıköy’deki maçlarda her zaman hücum oynar. Ancak seyircisiz bir maçta 8 hücum oyuncusu ile oynamak her zaman sonuç getirmez.

Hatayspor geçen hafta son şampiyon Başakşehir’i aynı taktik ile yendi. Topu rakibe verdi, orta sahada karşıladı ve hızlı oyuncuları ile sonuca gitmeye çalıştı. 9 kişi ile Kadıköy’den alınan bir puan Hatayspor için büyük başarıdır.

Fenerbahçe’nin hocası koskoca 45 dakika orta sahayı tek başına Gustavo’ya bırakamaz. Hep hücum oynamak bir yerden sonra takımı doldur boşalta döndürüyor ve ayağına topu alan futbolcu kendi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Takım olarak oyun disiplininden kopuyor. Mert Hakan 40 metreden şuursuz şut çekiyor ve bir atağı söndürüyor. Son yarım saat çok hücum futbolcusu olduğundan nerede oynadıklarını ne yapacaklarını karıştırıyorlar. Gol atıp kahraman olmak için çalışıyorlar. Fenerbahçe geçen senede 9 kişi kalan Konyaspor’a 1-0 yenilmişti. Takım uzun süre bu travmadan çıkamadı.

Fenerbahçe Rizespor maçından bu güne kadar geçen 10 gün içerisinde Hatayspor maçına hiç konsatre olmamış ve önümüzdeki haftaki derbiyi düşünmüş. Saha içi diziliş yok, bir tek Gökhan Gönül’ün direkten dönen kafa şutu var.

Bu maç ve bu skor belkide derbi için uyarı olacaktır.

Sevgili Erol Hoca, Fenerbahçe çok hücum, çok defans yapan takım değildir. Taraftar her ikisini de başarı ile yapacak takım ister.
Önümüzdeki hafta derbide alınacak bir kötü sonuç sizi tartışılacak hoca yapar. Galatasaray, Fatih Karagümrük, Göztepe ve Trabzonspor maçları hem sizin, hem yönetimin hem de futbolcuların yol haritasını belirler. Bu dört karşılaşmada hedef 10 puan olmalı. Bunun dışındaki her sonuç tüm camiayı derinden etkiler.