Tümer Dede

Derbide beklenen sonuç

28 Eylül 2020 Pazartesi 12:25 | Son Güncelleme: 28 Eylül 2020 Pazartesi 12:25

İki takım arasında oynanan son on karşılaşmanın yedisi berabere sonuçlandı. Galatasaray’ın hafta içi Avrupa maçı yapması, Fenerbahçe’nin de yeniden yapılanması bu maçta beraberlik olacağının sinyallerini veriyordu.

Her iki takımda önce defans güvenliği sonra ise atacağı karambol gol ile maçı kazanmak istedi.

İki takım arasında dengeleri değiştiren kişi Altay Bayındır’dı. Yapmış olduğu birbirinden güzel kurtarışlar dakikalar ilerledikçe Fenerbahçe’yi oyunda tuttu, Galatasaray’ı ise farklı arayışlara itti. Fatih Terim 70. dakikadaki oyuncu değişikliği ile mücadele anlamında takımını eksik bırakan oyuncular yerine orta saha üstünlüğünü eline almak istedi. Galatasaray tabela kaldırılmadan yapmış olduğu Falcao Diagne değişikliğinde Falcao çıkacak oyuncu kendisi olduğunu anlamadan Diagne oyuna girince sahada oniki kişi olan Galatasaray kural hatasına neden olacaktı ancak yedek kulübesinin müdahalesi ile maç başlamadığı için kural hatası engellenmiş oldu.

Bu sonuç iki takım için ilerleyen haftalaraçısından iyi sonuçtur. Galatasaray Perşembe günü Ranger ile deplasmanda karşılaşacak ve üç gün sonra Kasımpaşa ile oynayacaktır. Rangers maçı öncesi Galatasaray bu maçı en az hasarla atlattı. Fenerbahçe ise Fatih Karagümrük ile oynayacak, Bu maçlardan sonra lige verilen arada iki takımda eksiklerini daha iyi görecek ve ileriki haftalardaki yoğun maç programlarına hazırlanacaktır.