Neslihan Yıldız

Terim’in Marsilya’ya bir değil iki sürprizi var

28 Eylül 2021 Salı 18:26 | Son Güncelleme: 28 Eylül 2021 Salı 18:27

Fatih Terim, Marsilya karşısında Lazio maçındaki 4-2-3-1 taktiğini kullanmaya hazırlanıyor… tecrübeli teknik adamın beklentisi Boey’i Fransa deplasmanında sağ kanatta kullanabilmek.
Marcao’yu kullanabilecek olan Terim, stoperde Nelsson-Marcao yapacak. Bu sayede defansın merkezini garantiye alacak. Van Aanholt’tan da vazgeçmeyi düşünmekten Terin, Assunçao’yu kullanamayacağı için Taylan’ı Berkan’la beraber ön liberoda deneyecek.

Cicaldau’yu oyunun merkezine koyacak Terim, Morutan ve Kerem’i de yine kanatlarda oynatma konusunda fikrini sabitledi.

Terim’in kafasındaki tek soru işareti ise santrforda. Önceliği Halil’i Marsilya karşısında santrfora koymak. Ancak tecrübeli teknik adamın Diagne’yi de forvetin en ucunda oynatmak konusunda bir düşüncesi olduğu gelen bilgiler arasında.

Szalai ve Kim; Galatasaray’ın kapısından döndü

Galatasaray’da günün tartışması 2.5 milyon euro’ya Kim Min-Jae’nin Fenerbahçe’ye bırakılıp 7 milyon euro’ya Viktor Nelsson’un transfer edilmesi…

12 Ekim’de yapılması planlanan Yüksek İstişare Kurulu toplantısı sırasında eski başkanların Burak Elmas’a basında çıkan haberleri soracakları ve Kim’in değil de Nelsson’un neden tercih edildiğini soracakları öğrenildi.

Bu yaz transfer döneminde Kim, Fenerbahçe’den önce Galatasaray’ın gündemine gelmişti. Uzun süre Koreli stoperin parçalıyı giyeceği konuşulmuş ancak bir anda Fenerbahçeli olmuştu. Geçen sezonda benzer bir durum yaşanmış, Attila Szalai’nin adı uzun süre Galatasaray’la anıldıktan sonra Fenerbahçe’ye imza atmıştı.

Szalai, Galatasaray’ın gündemine Marcao’nun satılma ihtimali üzerine gelmişti. Satılmayınca oyuncudan vazgeçilmişti. Ancak Kim’in durumu daha farklı. Çünkü Fenerbahçe’nin 2.5 milyon euro bonservis bedeline transfer ettiği Kim için Galatasaray da uzun süre kulübü Pekin Guoan’la görüşme yapmıştı.

loading...