Şevket Arslan

Trabzonspor'da Daniel Sturridge'den Ahmet Ağaoğlu'na ilginç söz

23 Aralık 2019 Pazartesi 12:07 | Son Güncelleme: 23 Aralık 2019 Pazartesi 12:07

Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu futbolcularla abi kardeş gibi ilgileniyor. Gelen bilgilere göre; Başkan Ağaoğlu son olarak Daniel Sturridge ile baş başa bir görüşme yaptı. İddiaya göre; İngiliz oyuncuya, ''Trabzonspor’da hayalin ne?'' diye sordu. Daniel Sturridge'den ''Burada hiç olmadığım kadar dingin bir hayat yaşıyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki, sadece futbola konsantre olmak için ideal bir ortam var. Genç gelişim çağında, aklı başka yerlere kaymaya müsait oyuncular için bi futbol cenneti'' cevabını aldı. Başkan’a bu durumu değerlendirmeleri konusunda destek olma sözü verdi.

TFF'nin attığı geri adımda iki ismin ciddi payı var

TFF aldığı yüzde 40 borçlanma kararını yeniden yüzde 30’a çekti. En büyük tepkiyi Trabzonspor verirken, TFF’de yer alan iki isimin rakamın eski haline çekilmesinde Yılmaz Büyükaydın ve Mustafa Hacıkerimoğlu’nun büyük etkisi olduğu bildirildi. Trabzonsporlu iki üyenin kamuoyunda sessiz kalmalarına rağmen, TFF nezdinde çok ciddi ve çok sert muhalefet yaptıkları bildirildi. TFF üyeleri ile birebir görüşüp desteklerini alan ikili, atılan geri adımda ciddi rol oynadı.

Badou Ndiaye'den sürpriz karar!

Trabzonspor’un daha önce Osmanlıspor ve Galatasaray’dan forma giyen Badou Ndiaye ile görüştüğü iddia ediliyor... hatta görüşmelerin Belhanda, Onyekuru gibi isimlerin de menajeri olan William D’Avila ile yapıldığı iddia ediliyor.

Ancak Senegalli oyuncu kısa süre önce pek çok Premier Lig futbolcusunun yanı sıra NBA oyuncularının da menajerliğini üstlenen İngiliz Torrel Harris’in menajerlik şirketi Unique ile anlaştı. Bu menajerin en büyük özelliği sadece İngiliz takımlarıyla çalışması.

Trabzonspor için geldiği iddia edilmişti

Badou Ndiaye'nin Trabzonspor ile görüşmek için Türkiye'ye geldiği iddia edilmişti. Ancak Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Badou Ndiaye konusunda kimin için geldiğini bilmediğini açıklamıştı.

Trabzonspor'da Novak ile Sosa'nın sözleşmeleri menajere takıldı

Trabzonspor’da sözleşme yenileme konuları yılan hikayesine dönen Flip Novak ile Jose Sosa konusunda sürpriz bir sıkıntı yaşanıyor... o da iki oyuncunun menajerlerine de eski yönetimin ödediği yüzde 10’un üzerindeki menajerlik ve danışmanlık ücreti. Sosa’nın menajeri yaklaşık 3 milyon euro alırken, Novak’ın menajerine de 1.5 milyon euro’ya yakın bir ödeme yapılması. Başkan Ağaoğlu yenilenecek sözleşmeler ışığında iki oyuncunun menajerine de kendi beklentilerinin çok altında danışmanlık ücreti öneriyor.

Yusuf Yazıcı'dan 1 milyon Euro daha geldi

Trabzonspor'un 16.5 milyon euro artı Edgar Le karşılığında  Lille’e gönderdiği Yusuf Yazıcı,  kazandırmaya devam ediyor. Taraflar arasında yapılan sözleşmeye göre Yusuf’un, 25 resmi maçta forma giymesi halinde Fransız ekibi Trabzonspor’a ekstradan 1 milyon euro daha ödeyecekti. Yusuf, Lille’in Monaco’ya 5-1 yenildiği maçta son 39 dakika forma giyerek kulübe 1 milyon euro daha kazandırdı.