Neslihan Yıldız

Samuel Kalu'da 5 milyon Euro indirim

01 Ağustos 2020 Cumartesi 11:46 | Son Güncelleme: 01 Ağustos 2020 Cumartesi 11:46

Henry Onyekuru’nun menajerinin Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe’ye de önerdiği Samuel Kalu’nun, 14 günlük karantina süreci sona erdi. COVID-19 testi pozitif çıktıktan sonra karantinada tutulan Nijeryalı oyuncunun yapılacak testi negatif çıkarsa Bordeaux ile beraber idmanlara başlayacak.

Bu arada Sus Ouest gazetesi Bordeaux’nun Kalu’ya zam yapmak yerine 15 milyon euro olarak belirlediği bonservis bedelini 10 milyon euro’ya indirdiğini yazdı. Gazete Galatasaray’ın yaptığı satın alma opsiyonsuz kiralama teklifinin reddedildiğini yazdı. Bordeaux’nun önünde herhangi bir teklif olmadığını iddia etti.

Galatasaray, gruplara kalmak için kaç ön eleme turu oynayacak?

Trabzonspor’a verilen cezanın ardından Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi’ne 2’nci ön eleme turunan başlayacak. Gruplara kalabilmek için 3 ön eleme turu oynayacak. Şampiyonlar potundan gelen 20 takımın dışında kalan 74 takımla beraber 2’nci ön eleme turunda kuraya girecek olan sarı-kırmızılılar, BATE’den (24.00) sonra 23.500 puanla en yüksek puana sahip olan takım olduğu için kuraya seri başı olarak girecek.

Rakibi 31 Ağustos’ta belli olacak Galatasaray tek maç üzerinden oynanacak bu turdaki karşılaşmayı 17 Eylül’de yapacak.

Galatasaray’ın 3’üncü ön elemedeki rakibi ise 1 Eylül’de belli olacak. Yine tek maç üzerinden oynanacak ve 24 Eylül’de yapılacak. Galatasaray 3’üncü ön elemeye de 20 takımlı şampiyonalar potunun dışında kalan 52 takımla katılacak. Bu takımlar arasında Alanyaspor’da yer alacak. Bu turda da şu an için Galatasaray’dan fazla puanı olan iki  takım Sporting (50.000) ve Sparta Prag (30.500). Galatasaray bu sayede 3’üncü ön elemede de seri başı olacak.

Galatasaray’ı daha sonra kura çekimi 18 Eylül’de olacak 1 Ekim’de maçı oynanacak play-off turu bekliyor. Sarı-kırmızılılar bu turda da şampiyona potundan gelen 10 takımın dışında kalan 26 takımla eşleşecek. Galatasaray’ın play-off turunda eşleşeceği takımların hiçbirisi şu anda belli değil. Ancak sarı-kırmızıların bu turda da seri başı olma ihtimali çok yüksek görünüyor.

Tek maç üzerinden oynanacak maçlar seri başı olan takımın sahasında değil, kura çekiminde torbadan ilk çıkacak takımın sahasında yapılacak.

Dindar olduğu için Galatasaray'ı seçti

Galatasaray, Shon Weissmann ile anlaştı.... Avusturya’nın Wolfsberger takımını ikna edip bonservisini almak için gün sayıyor. İsrail’in Walla gazetesi ilginç bir iddia ortaya attı. Shon’un Avusturya’dan daha kolay dini vecibelerini yerine getirebileceği için İstanbul’a gitmek istediğini yazdı. Ayrıca; ''Weissman'ın Galatasaray'a taşınmak istemesinin nedenlerinden biri eğitim kompleksine yakın bir sinagogun olması'' iddiasını ortaya attı. Gazete, Galatasaray’ın kulüp binasının hemen yakınında bulunan Neve Şalom Sinagogu’nun İsrailli oyuncu için çok önemli olacağının altını çizdi. Weissman’ın yakından tanıyan Ariel Milis; ''Weissman çok dindar bir adam. Galatasaray’la imzalamayı düşünmesinin ana nedenlerinden biri de İstanbul'un bu anlamda tüm ihtiyaçlarını karşılayacak olması'' iddiasını ortaya attı.

Galatasaray'a 28 milyon Euro'luk orta saha

Seri ve Lemina'yı tekrar kiralamak için yeterli bütçesi bulunmayan Galatasaray, gündemine sürpriz bir ismi aldı. Galatasaray, Jefferson Lerma ile ilgilenmeye başladı.

Falcao'nun vatandaşı olan 25 yaşındaki Kolombiyalı ön libero ile ilgili kiralama için girişimlerin başladığı da iddialar arasında yer aldı.

Bournemouth forması giyen Jefferson Lerma, geride kalan sezonda takımıyla 33 Premier Lig maçına çıktı. 1 gol atıp, 2 asist gerçekleştirdi.

Galatasaray'da Papiss Cisse bilmecesi

Türkiye Kupası’nda oynanan Trabzonspor maçından sonra İstanbul’da kalan Papiss Cisse, Alanya’ya dönmedi. Senegalli oyuncunun Galatasaray’da transferi görüşmelerini sürdüren Şükrü Hanedar’la bir araya geldiği iddia edildi. Bu görüşmede Hanedar’ın Cisse’ye bir transfer teklifinde bulunup bulunmadığı hakkında bilgi verilmedi.

Hanedar’ın görüşmeyle ilgili, “3-5 sene önce Londra’da kendisiyle görüşmüş, Galatasaray’a gel demiştim. Gelmemişti…” açıklamasını yapması dikkat çekti.

Kokorin transferi açıklanacak

Aylarca hapis yatan Kokorin, Galatasaray’a önerildi... Fatih Terim ise ''aman'' dedi. Görüşmeler başlamadan bitirildi. Bu arada Rus Sport Express gazetesi Kokorin’in Perşembe günü Spartak Moskova’nın kulüp binasına gittiğini yazdı. İki tarafın anlaştığını iddia etti. Zenit ile Cuma günü (bugün) sözleşmesi bitecek olan Kokorin’in Spartak Moskova tarafından 3 yıllık imzasının Cumartesi günü açıklanacağını duyurdu. Gazete ayrıca 10 maçta 7 gol attığı Sochi’nin opsiyon hakkını kullanmasına Kokorin’in karşı çıktığını belirtti. Moskova’da yaşamak istediği için Spartak’ı seçtiğini belirtti.