Sadık Arslan

Yalçın’dan Batshuayi’a büyük şok

23 Ekim 2021 Cumartesi 20:24 | Son Güncelleme: 23 Ekim 2021 Cumartesi 20:25

Sergen Yalçın, Pazartesi günü oynanacak Galatasaray derbisi öncesinde bazı radikal değişiklikler yapmaya hazırlanıyor… bazı “kesilemez” denilen oyuncuları kulübede yanında oturtmayı planlıyor. Bunların başında Batshuayi geliyor.

Sezon başında Sergen Yalçın’ın çizdiği profilin tamamen dışında olan Belçikalı forvet, geriye kalan süreçte beklentilerin gerisinde kaldı. Bu yüzden Yalçın son haftaların flaş ismi Güven Yalçın’ın en önde oynatmayı planlıyor.

Yalçın; Batshuayi ile Güven değişikliğini Larin’i 11’de kullanmak için istiyor. Çünkü elindeki en efektif gol silahı Kanadalı golcüsü. Çünkü kalede Ersin, solda Rıdvan’ı kullanacak olan Yalçın, Pjanic’i kullanmak istediği için Can ya da Salih’i oynatamayacak.

Aynı şekilde Alex Teixeira’dan vazgeçmek istemiyor. Bu yüzden Oğuzhan da 11’de olmayacak. Gökhan Töre ve Kenan’a güvenmediği için Larin’i de kesemeyecek.

Bu yüzden Yalçın, Batshuayi’y,i Güven’e feda etmenin planını yapıyor.

Vida satılırsa Yunan stoper gelecek

Beşiktaş devre arasında ne yapıp edip, Kaan Ayhan’ı kadrosuna katacak… Sassuolo ile görüşmelerde önemli aşama kaydedildi. Ancak Sergen Yalçın, mümkünse Vida’nın cüzi de olsa bir rakama satılmasını ve bir sol stoper alınmasını istiyor.

Eğer Vida 2 milyon euro gibi bir rakama satılırsa Yalçın sol ayaklı 5 stoperden oluşan kısa bir liste verdi. Bu listedeki stoperi Kaan Ayhan’la eşlemek istiyor. Sergen’in verdiği listede yer alan Retsos ismi, hem iki ayağını da kullanabilmesi, hem de 23 yaşında olmasına rağmen Fransa ve Almanya’daki tecrübesiyle dikkat çekiyor. Retsos’un menajeri ayrıca Pjanic’i Beşiktaş’a getiren menajer Fali Ramadani’nin oyuncusu.

Henüz Retsos için bir hamle yok. Ancak Vida’nın durumuna göre hamle yapılabilir.

En fazla Pjanic tehdit altında

Sergen Yalçın’ın sahaya süreceği 3’üncü yerli oyuncu için 6 seçeceği var… Salih ve Can 8 numara, Kenan ve Gökhan Töre kanat forveti, Oğuzhan 10 numara, Güven ise santrfor olarak başarılı teknik adamın alternatifleri.

Ancak Salih ya da Can 8 numarada oynarsa Pjanic, Oğuzhan 10 numarada oynarsa Alex Teixiera, Güven oynarsa Batshuayi, Kenan ya da Töre oynarsa da Larin ya da Ghezzal’ın kenara gelmesi gerekiyor.

Şu an için Pjanic, Batshuayi Alex ya a Ghezzal kenara gelmeyeceği için Sergen Yalçın şimdilik Larin’i kenara atmayı tercih ediyor.

Üçüncü yerli için savaş çıktı

Galatasaray maçıyla beraber üzerinde çok fazla oynama yapmayacağı bir 11 kurmayı planlayan Sergen Yalçın’ın en büyük sıkıntısı üçüncü yerli oyuncunun kim olacak… kalede Ersin ve Mert, sol bekte ise Rıdvan ile Umut, Yalçın’ı memnun etti. Sıkıntı yok.

Ancak orta sahada Atiba’nın yerini alsın diye transfer edilen Salih Uçan, ön tarafta Larin’in sorun çıkarması durumunda sahaya sürülmesi planlanan Kenan Karaman hayal kırıklığı yarattı. Bu iki ismin dışında Oğuzhan, Can, Gökhan Töre’de beklentilerin çok uzağında.
Sergen Yalçın’ın şu an için düşündüğü üçüncü yerli oyuncu ise sezon başında yetersiz bulduğu için adını UEFA’ya bile bildirmediği Güven Yalçın.

Devre arasında Kaan Ayhan’ın gelip, Welinton’un yerine 11’e yerleşmesine kadar Sergen Yalçın 6 yerli oyuncudan 3’üncü yerli oyuncu olmasını bekleyecek.

loading...