Sadık Arslan

Sol bek transferini rafa kaldırdı

27 Haziran 2020 Cumartesi 10:21 | Son Güncelleme: 27 Haziran 2020 Cumartesi 10:21

Beşiktaş gelecek sezon kadroda olmayacak Caner Erkin’in yerine kısa süre öncesine kadar sol bek için takviyeler bakıyordu… Lokomotif Moskova’dan Rybus ile Alanyaspor’dan N’Sakala en iddiaları isimlerdi. Ancak Rıdvan Yılmaz’ın gösterdiği performans Sergen Yalçın’ın listesinde sol bek transferini geri plana itti.

Genç yıldız adayı dün akşam Konyaspor karşısında, en çok ikili mücadele kazanan, en çok top kapan (4) isim oldu. En çok top uzaklaştıran (2) ve 85 kez topla buluşup, 59 pasta yüzde 98.3 pas isabetiyle oynayan Rıdvan 1 de asist yaparak geceye damga vurdu. Attığı 3 uzun topta yerini buldu. Rıdvan ayrıca isabetsiz tutturamasa da 3 şut denedi. 1 kilit pas verdi.

''Biz de istiyoruz Beşiktaş da...''

Beşiktaş’ın yeniden şartları zorlamaya başladı Jorge Carrascal için Benevento sportif direktörü Pasquale Foggia’dan açıkalama geldi, “Juventus’ın devrede olup olmadığını bilmiyorum ama biz istiyoruz. Fiorentina istiyor. Türkler istiyor. Hollandalılar da istiyor. Saf bir yetenek. Yüksek kaliteli modern bir orta saha oyuncusu. Üç kişinin oynayabileceğiz hücum hattında her rolü oynayabilir, Luis Alberto (Lazio’da forma giyen) gibi yetenekli. Çizgiler arasında inanılmaz bir temel teknikle hareket edebiliyor. River Plate'de oynaması tesadüf değil” açıklamasını yaptı.

“Trabzonspor’un ceza alması için şikayet İstanbul’dan”

Trabzonspor’un canlı yayına kapalı Divan Kurulu toplantısında gündem UEFA’nın verdiği 1 yıllık Avrupa Kupaları’ndan men cezası oldu.

Başkan Ahmet Ağaoğlu konuşmasında, UEFA’dan üç nedenden dolayı kendilerin ceza geldiğini söyledi.

Trabzonspor’un dosyasıyla ilgili olarak UEFA’nın, CAS’tan hızlı yargılama talep ettiği bildirildi. UEFA’nın, CAS’a gönderdiği yazıda Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları için kura çekimi yapılmadan önce davanın sonuca bağlanması talebinde bulunduğu öğrenildi.

İSTANBULLULAR ŞİKAYET ETMİŞ OLABİLİR Mİ?

Öte yandan Trabzonspor’da Divan Kurulu üyelerinin aklın takılan bir soru Başkan Başkan Ahmet Ağaoğlu’na soruldu. “UEFA’dan ceza almamız için İstanbullular bizi şikayet etmiş olabilir mi?” sorusuna Trabzonspor Başkanı, “Bu konuyu incelemedik. Herşey mümkün. Ama ben ihtimal vermiyorum” cevabını verdi.