Sadık Arslan

Sergen Yalçın sertleşiyor

14 Ekim 2020 Çarşamba 18:38 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2020 Çarşamba 18:38

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, alınan başarısız sonuçlardan sonra sert yüzünü gösterme kararı aldı.

Şimdiye kadar oyunculara “yumuşak abi” yüzün gösteren Sergen Yalçın üst üste alınan sonuçların ardından “sert baba” olmaya başladı. Sergen Yalçın son dönemde bazı kurallar koymaya başladı. Uymayanların canını yakma uyarısı yaptı.

1. Sosyal medya hesaplarından yapılacak paylaşımlar futbolcuların sorumluluğunda olacak. Herkes yaptığı paylaşımla ortaya çıkacak yanlış anlaşmalar yüzünden hesap verecek.

2. Deplasmanlarına gidilirken futbolculardan, çevirmenlere kadar herkes Beşiktaş  ismine yakışacak şekilde giyinecek.

3. İdman bitimi de olsa Yalçın, "soyunma odasına gidiyoruz" demeden kimse soyunma odasına gitmeyecek.

4. İdmanlara mazeretsiz geç gelenlere, maçlarda gereksiz kart görenlere, fitnes testlerini geçemeyenlere para cezaları uygulanacak. 

5. Futbolcular dahil hiçbir çalışanın tanıdığı, akrabası sevgilisi veya eşi tesislere izinsiz ziyarete gelemeyecek.

6. İdmanlardan en az yarım saat önce tüm oyuncular, antrenörler ve çevirmenler tesislerde hazır bulunacak.

Beşiktaş'ın sorunu ve çözümü

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, alınan başarısız sonuçlardan sonra bunun nedenlerini ve çözümlerini bulmak için milli arada çok çalışıyor. Sergen'e göre takımın fizik kapasitesinin ve koşu mesafesinin kesinlikle artması gerek.

Sergen Yalçın milli arada düşük bulduğu Beşiktaş’ın fizik kapasitesini yükseltmek için özel çalışmalar yaptırıyor. Çünkü Yalçın’a göre takımı en az 3 kilometre daha fazla koşmalı. İdeali bulmak içinse 5 kilometreye çıkılmalı. Çünkü takımı şu anda lig ortalamasının altında. Yalçın topa sahip olan ve rakibi topun peşinden koşturan bir takım istiyor. Ancak basit top kayıplarının önüne geçemiyor. Kanat oyuncuları çok top kaybedince sistem sürekli arıza veriyor. Bu yüzden yeni transfer Ghezzal’ın üzerine titriyor. Yalçın stad zemininin de  iyileştirilmesini istiyor. Fakat bu gündemde değil.

SERGEN YALÇIN ŞAMPİYONLUĞUn FORMÜLÜNÜ AÇIKLADI

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın şampiyonluğun formülünü açıkladı.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın ilk dönemeçte takım olarak duvara çarpmalarının  nedenlerini oyuncularıyla paylaştı. En büyük eksiklerinin denge ve kuvvet olduğunun altını çizdi. Pek çok maçı yeteri kadar kuvvetli olmadıkları için koparamadıkları ve puan kaybettiklerini iddia etti. Ayrıca denge kurmakta zorlandıkları için yenen gollerde defansın, kaçırılan gollerde de forvetin sorumluluğu üzerinde durulduğunun altını çizdi.. Henüz bir şey kaybetmediklerini kuvvet ve denge yakalamaları durumunda şampiyon olacaklarını iddia etti.

Beşiktaş yeni çıtırını buldu: Kamal-Deen Sulemana

Beşiktaş, Sergen Yalçın'ın talimatıyla Gana - Katar milli maçında Ganalı Kamal-Deen Sulemana için çalışma başlattı.

Beşiktaş transfer dönemini sönük atlattı. Başkan Ahmet Nur Çebi, ekonomik sıkıntıları göstererek hocasından anlayış istedi. Takımda Vida gibi yüksek ücret alan oyunculardan kurtulduktan sonra daha rahat hareket edecekleri sözünü verdi. Ara transfer dönemine kaliteli, genç, yetenekli ve gelecek vadeden oyunculardan oluşan bir listeyle girmek isteyen Sergen'e Ganalı Kamal-Deen Sulemana için rapor hazırlandı.

Fenerbahçe’den bir scoutın yakından takip ettiği Gana-Katar maçı için Sergen Yalçın’ın da Antalya’daki Mardan stadına bir yardımcısını gönderdiği bildirildi. Gana’da 64’üncü dakikada oyuna giren 18 yaşındaki Kamal-Deen Sulemana için Sergen Yalçın’a detaylı bir rapor hazırlandığı öğrenildi. Bu arada Yalçın performansını merak ettiği Mensah ise 1 dakika bile sahada kalmadı.

ALANYA’YA BEDAVA GİDEN FATİH’TEN 1 MİLYON TL KAZANILABİLİRDİ

Beşiktaş’ın Alanyaspor’a gönderdiği Fatih Aksoy’dan para kazanma şansını elinin tersiyle ittiği ortay çıktı… Fatih’in Alanyaspor’a sözleşmeleri biten Wellington ve N’Sakala’nın takası karşılığında verildiği ve herhangi bir ücret alınmadığı bildirildi. Eğer Sivasspor’a Fatih’in satılacağı bildirilseydi. Rıza Çalımbay’ın Beşiktaş’a 1 milyon TL ödetmeye hazır olduğu ortaya çıktı.

NEWTON İÇİN VARSA YOKSA DEFANSİF ORGANİZASYONLAR

Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton, milli arada takımın eksiklerini belirleyip çözmek için büyük çaba sarfediyor.

Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton’a göre hücumda sıkıntı daha az… ancak savunmada aynı durum söz konusu değil. Bu yüzden başarılı teknik adam idmanlarda bire bir, ikiye iki ve üçe üç hücum-savunma organizasyonları üzerinde duruyor. Takım hücum ederken kaptırılması olsa bir topta rakibin forvet oyuncularının nasıl savunulması gerektiği üzerinde duruyor. Newton’ın savunma organizasyonlarında yeni transfer Vitor Hugo’yal ilgilenmesi dikkat çekiyor.

BULGAR MİLLİ TAKIMININ TÜRK SANTRFORU İSA SCOUT LİSTESİNE EKLENDİ

Trabzonspor’un scoutları Pazar akşamı Bulgaristan’ın, Finlandiya ile oynadığı UEFA Ülkelere Ligi maçını WyScout üzerinden canlı izledi. Amaç Bulgar takımında oynayan Nedelev ve Despodov ile ilgili daha fazla bilgi toplamaktı. Despodov hayal kırıklığı yarattı. Oyundan çıktı. Nedelev ise sonradan girdiği oyunda varlık gösteremedi.  Trabzonspor’un scoutlarının gözüne çarpan Fin takımının oyun kurucusu Jensen oldu. Ancak Augsburg’da oynayan 23 yaşındaki oyuncunun maliyetinin kendilerini aşabileceği üzerinde duruldu. Asıl dikkat çeken isimse Bulgar takımının santrforu İsmail İsa Mustafa oldu. Süper Lig’de Elazığ ve Karabük’te oynadıktan sonra döndüğü Bulgaristan’da futbolunu geliştiren ve 31 yaşında olmasına rağmen milli takımın birinci santrforu olan Mustafa’nın Türk statüsünden değerlendirilebileceği not edildi.