Sadık Arslan

Sergen Yalçın imzayı atmadan Çeşme’ye döndü

05 Haziran 2021 Cumartesi 13:11 | Son Güncelleme: 05 Haziran 2021 Cumartesi 13:11

Geçen Cuma imza atması bekleniyordu… olmadı. Bu hafta Çarşamba günü bir imza olması bekleniyordu… olmadı. Sergen Yalçın, İstanbul’daydı. Başkan ile hoca sürpriz yapıp bir araya gelip, imzayı duyurması bekleniyordu. O da olmadı.

Antalya’da oynanan Türkiye Kupası finalinin ardından tatile çıkan ve yaklaşık 15 gündür tatil yapan Sergen Yalçın sürpriz bir karar aldı. Çeşme’ye geri döndü tatiline devam ediyor.

Beşiktaş cephesi “sorun yok” demeye devam ediyor. Sergen Yalçın cephesi sessizliğini koruyor. Kimsenin içinde Sergen Yalçın’ın ayrılacağına dair bir korku yok.

Ancak kafalarda “acabalar” oluşmaya başladı. Sergen Yalçın’ın neden henüz imza atmadığıyla ilgili dedikodular dolaşmaya başladı.

Ancak tek bilinen Sergen Yalçın’ın isteği rakamla (2 milyon dolar) Ahmet Nur Çebi’nin düşündüğü rakam (10 milyon TL) arasında ciddi anlamda bir farkın olduğu.

Torunoğulları’nın aile dostu Stevens’ten yılın kıyağı…

Bundesliga’dan düşen Schalke’nin Alman Milli Takımı’nda da forma giyen Türk asıllı 8 numarası Suat Serdar’la Sergen Yalçın’ın bir görüşme yaptığı ve teklifte bulunduğu iddia edilmişti… o iddia sıcaklığını korurken sürpriz bir iddia gündeme geldi. Erdal Torunoğulları’nın Schalke’nin yönetim kurulunda yer alan Huub Stevens’ı aradığı ve Serdar’ın bir yıl kiralanması için destek istediği iddia edildi.

Daha önceki yıllarda teknik direktörlük de yapan Stevens’ın zaman zaman Beşiktaş’ın transferlerinde aracılık ettiği ve scout raporlarına danışmanlık yaptığı belirtildi. Hollandalı olan Stevens’ın, Torunoğulları ile yakın dostluğu olduğu biliniyor.

Aboubakar’ın menajeri Trabzonspor’dan randevu istedi

Beşiktaş son teklifini yaptı. Geri çekildi. Emre Belözoğlu bir teklif yaptı. Ancak görevden ayrıldı. Çarşı karıştı. Çünkü menajerinin ortaya attığı Suudi Arabistan ile İspanya iddiaları da fos çıkınca Vincent Aboubakar ortada kaldı. Bir süredir Kamerunlu golcüsünün menajeri Pini Zahavi her kapıyı çalıyor, oyuncusunu öneriyor.

Beşiktaş’a ancak Başkan Çebi’nin şarlarını kabul ederse dönebilecek. Emre Belözoğlu gittiği için Fenerbahçe’den ise şu anda bir ilgi yok. Galatasaray’da ise tam bir kaos olduğu için herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Bu yüzden Aboubakar’ın menajeri Ertuğrul Doğan’dan randevu talep etti. Gelen bilgilere göre Doğan henüz randevu vermedi. Ancak Zahavi’nin, Aboubakar’ı Gervinho’ya verilen ücret karşılığında Trabzonspor’a önereceği bilgisi Doğan’a ulaştırıldı.

Trabzonspor’daki gizli gündem! Camia bunu konuşuyor…

Haziran ayı içinde yapılması planlanan Trabzonspor Divan Genel Kurulu, 2022 yılının Şubat ayına alındı. Seçimli Genel Kurulu sonrasına ertelendi. Seçimin ertelenmesinedivan başkanı Ali Sürmen neden oldu. Mevcut Tüzük’tei divan başkanı ile ilgili kural ve şartlar camiada tartışıldığı için Sürmen bu karara aldı.
Sürmen, 15 kişilik bir komisyon kurdu. Tüzük’le ilgili çalışmalar başladı. Seçimleri uzun bir zaman dilimine ertelenmesini istedi.

Divan kurulundan başka diğer kurullarda, seçimlerin ertelenmesi ile ilgili önerilerini, yönetimine sundu. Yönetim de seçim ertelenmesi ile ilgili talebi kabul etti.

Divan Başkanı Ali Sürmen, seçimin Şubat 2022 tarihine ertelenmesinden hareketle, Trabzonspor tüzüğünün yeniden ele alınması yönünde görüş belirtti.

Sürmen ve arkadaşları, Trabzonspor’un bir Tüzük Genel Kurulu yapması gerektiğini düşünüyor. Tüzük değişikliği ile divan başkanlığına adaylık şartları kolaylaştırılacak. 2 yıl aidatları ödemedikleri için üyelikten atılanlara af gelecek. 2 yıllık süre Tüzük değişikliği ile 4 yıla çıkartılacak. Trabzonspor’un gizli gündeminde Tüzük değişikliği.

loading...