Sadık Arslan

Sergen Yalçın: Benim imzam bir dakika…

08 Haziran 2021 Salı 18:54 | Son Güncelleme: 08 Haziran 2021 Salı 18:54

Çeşme’ye giden Emre Kocadağ, Sergen Yalçın’la bir araya geldi… ikili gelecek sezonun yapılanması üzerine konuştu. Kocadağ; Rosier ve Ghezzal konusunda yaşanan transfer görüşmelerinden bahsetti. İki oyuncunun da Beşiktaş’tan uzakta olduğunu söyledi. Alternatifleri hazırlamaları gerektiğinin altını çizdi. Aboubakar’ın menajerinin ortalığı karıştırdığını, Diego Costa’ya yapılan teklifi anlattı. Erdal Torunoğulları’nın Hollanda’da yaptığı görüşmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Kocadağ transferlerle ilgili bir tane bile iyi haber vermedi. Hatta bir tane oyuncunun transferi için bile, “işler iyi gidiyor” diyemedi. Sergen Yalçın’ın moralini bozdu.

Kocadağ ayrıca Sergen Yalçın’a “senin sözleşmeni de artık halledelim” dedi. Yalçın ise “benim iş kolay siz önce transferi bitirin” dedi. Başkan Çebi ile konuştuklarını kendisinin imzasının bir dakika süreceğini söyledi. Kocadağ ile herhangi bir şey konuşmadı.

Sergen’in asıl beklentisi ise kendisinin istediği 2 milyon dolar’ı düşünüp, taşınıp bir teklif hazırlayıp Başkan Çebi’nin kendisini İstanbul’a çağırması. “Hadi imza atıyoruz” demesi. Bu yüzden Sergen Yalçın hiçbir şeklide başkan bir yöneticiyle para konuşmuyor.

Salih Uçan’ın menajeri: Caner, Beşiktaş’a dönmek istiyor

Yaklaşık 10 gün önce Başkan Ahmet Nur Çebi, Bodrum’da tatil yapan Salih Uçan’la; görüştü. Konuştu. Anlaştı. Salih’in yetişirse Perşembe günü aksi taktirde haftaya Pazartesi günü Istanbul’da olması resmi imzayı atması bekleniyor.

Salih’in menajeri Ömer Uzun da, dün Beşiktaş kulübüne geldi. Son detaylar konuşuldu. Görüşüldü. Salih, Beşiktaş’ı tercih ettiği için Trabzonspor ve Galatasaray’ın tekliflerini dinlemedi.
Emre Kocadağ ve kulübün profesyonelleri ile Salih’in sözleşmesine son şeklini veren Uzun’un bir de teklifi oldu. Sezon başında Fenerbahçe’ye giden Caner Erkin’in ayrılmak istediğini, Beşiktaş’a dönmeye hazır olduğunu söyledi. Kocadağ bu teklife teşekkür etti. Sergen’in Caner’i geçen sezon başında da istemediğini hatırlattı.

Yeni sözleşme! Sergen, Rosier, ve Ghezzal beklerken

Beşiktaş’ta camia Sergen Yalçın’ın yanı sıra Rosier ve Ghezzal’ın sözleşme imzlamasını bekliyor… yönetimden ise sürpriz bir hamle geldi. Şu anda Kanada Milli Takımı’nda yer alan Cyle Larin’in Yunan menajeri İstanbul’a davet edildi. Gelecek sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinin yenilenmesinin düşünüldüğü bildirildi.

Hali hazırda  1.6 milyon euro kazanan Larin’e aynı şartlarda 3 yıllık daha sözleşme teklif edildi. Ancak ek olarak puan başına 4 bin euro ile şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi primleri eklendi. Yeni sözleşme şartlarını kabul etmesi durumunda, 20 milyon ve üzerinde bir teklif gelmesi durumunda hemen satışı için onay verileceği sözü verildi. Hatta bu maddenin sözleşmeye eklenmesi önerildi.

Beşiktaş yönetimi Larin için satış kararını Şampiyonlar Ligi sonrasına bıraktı. Kanadalı oyuncunun göstereceği performansa göre şu an için 12 milyon euro’ya kadar çıkan rakamın 20 milyon euro’yu görmesi bekleniyor.

Beliktaş’tan, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a çalım

Lyon’un teklifini Beşiktaş’a getiren Necdet Ergezen bir süredir Emre Kocadağ ile temas halinde… ikilinin son görüşmesinde sürpriz bir isim gündeme geldi.

Bursaspor’un genç yıldızı Burak Kapacak’ın gelecek planlaması üzerine görüşmeler yapıldı. Sergen Yalçın’ın istediği Gökdeniz Bayrakdar’ı alamadıklarını Ergezen’e söyleyen Kocadağ, “Burak’ı kaçırmak istemiyoruz” dedi.

Bursaspor’a seçim yapıldığını ve yeni yönetimin göreve başlayacağını söyleyen Ergezen, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da genç oyuncuyla ilgilendiğini anlattı.

Bursaspor’un en az 3.5 milyon Euro’dan kapıyı açtığı üç büyüklerin dışında Anadolu’dan ve yurt dışından da bazı takımların Burak’ın peşinde olduğu belirtildi.

loading...