Sadık Arslan

Record gazetesinden Beşiktaş için Joao Mario iddiası

04 Haziran 2021 Cuma 18:08 | Son Güncelleme: 04 Haziran 2021 Cuma 18:10

Portekiz’in Record gazetesi, Sporting’in Beşiktaş ve Spartak Moskova’yı geride bırakarak Joao Mario’nun transferinde mutlu sona ulaştığını yazdı… gazetenin iddiasına göre Beşiktaş, Portekizli 10 numara için oldukça ısrarcı davrandı. Ancak Rusların da gerisinde kalan bir teklif sunabildi. Mario yarışında dışarıda kalan ilk ekip oldu.

Gazeteye göre Spartak, Joao Mario için Sporting’ten daha iyi bir teklif sundu. Ancak sezonu Sporting’te tamamlayan Joao Mario ülkesinde kalmak için ısrarcı oldu. Bu sayede 8 milyon euro’luk bir bonservis bedeline Portekizli oyuncunun işini bitirdi.

Onze Mondial: Vidal için Marsilay’nın rakibi Trabzonspor

Fransız Onze Mondial, Arturo Vidal için Trabzonspor’un çok güçlü bir şekilde Marsilya’nın karşısına çıktığını yazdı… Bruno Peres ve Gervinho ile transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Türk ekibinin Marek Hamsik için teklife cevap beklediğini hatırlattı. Vidal için Inter’den bilgi talep ettiğini iddia etti. Inter’in uzun süredir Vidal için kapısında bekleyen Marsilya’nın beklediği hamleyi yapmaması üzerine Trabzonspor’un güçlü karşısına çıkışını değerlendirmek istediğini belirtti. Bordo-mavililerin ilgisinin Vidal’dan kurtulmak isteyen Inter’in çok ilgisini çektiği bildirildi.

Göteborg CEO’su: Hamsik PR yapmak için çok işimize yaradı

Marek Hamsik'in IFK Göteborg'daki kariyeri 6 maç sonra bitiyor… Göteborg CEO’su Hakan Mild, hiçbir şeyin Hamsik'e yaptıkları yatırımdan pişmanlık duymadıklarını, bunun kulüp için paha biçilmez bir PR olduğunu söyledi.

Mild, “mağazalardaki eşyalara bir bakın. En çok satanlar onunla ilgili ürünler. Genel olarak Marek sayesinde satışların arttı” dedi. Sahada takıma çok fazla birşey verememiş olsa da Hamsik’in İsveç Lig tarihinin belki de en büyük yabancı ismi olduğunu söyledi, Ağustos ayında bitecek olsa da, sözleşmenin daha önce de sona erdirilebileceğini itiraf etti.

Mild, Trabzonspor’un yaptığı teklifle ilgili olarak, “Rekabet etmek son derece zor ama devam etmeye hayır demedi. Ancak maddi olarak bu bizim için çok ağır” dedi. “Trabzonspor’la sözleşme imzaladığı hakkında ne düşündüğü konusunda sizi bilgilendirmedi mi?” Sorusuna ise Mild, “Hayır, yapmadı” cevabını verdi.

Trabzonspor’da 30 Mayıs’ta gerçekler ortaya çıkacak

Trabzonspor’da Aralık ayında yapılması gereken ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılamayan Mali Genel Kurul’un da tarihi belli oldu.
Trabzonspor’un Mali genel Kurulu’nun 30 Haziran 2021 tarihinde yapılacak.

Mali Genel Kurul’da Trabzonspor’un borcunun 2021 Ocak ayı itibariyle 1 Milyar 450 milyon TL civarı olduğu, bu borcun 860 milyon TL’sinin 2 yıl ödemesiz 7 yıl 6 ayda bir ödeme şeklinde taksitlendirildiği öğrenildi.

Kosolide borcun da yaklaşık 1 milyar 300 milyon TL olduğu belirtildi. Ocak ayı itibariyle olan rakamlar ay sonundaki Mali Genel Kurul’da net olarak açıklanacak. Euro 2020’den sonra beklenen oyuncu satışlarıyla borcun daha da aşağıya çekilmesi bekleniyor.

TRABZONSPOR’DA DİVAN KURULU SEÇİMİ NE ZAMAN OLACAK?

Geçtiğimiz günlerde yeni kademeli normalleşme kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Spor kulüpleri genel kurullarını, haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da haziranın ikinci yarısından itibaren yapabilecek" ifadelerini kullanmıştı. Trabzonspor’da yapılması pandemi nedeniyle ertelenen Divan Kurulu seçimi için de engel kalmadı. Gözler seçimin ne zaman yapılacağına çevrildi. Ali Sürmen Başkanlığında bugün toplanacak olan Divan Kurulu’nun seçim tarihi ile alakalı kesin kararı alacağı belirtildi. Bugün belli olacak seçimli Genel Kurulu tarihi sonrası da gözler adaylara çevrilecek.

Caner Erkin, Trabzonspor’a gider mi? Kafa karıştıran görüşme

Ali Koç’un Sivasspor maçında “ölmeyen oyuncu” olarak üzerini çizdiği isimler arasında yer alan Caner Erkin’in satılmasın karar verildi… bu bilgi Caner’in menajeri Batur Altıparmak’a iletildi. Kendisine takım bulması istendi.

Erol Bulut’a isyan ettiği için daha önce kadro dışı bırakılan Caner ise “Sivasspor maçında ölmediği” için eleştirilerek satış listesine konulması üzerine isyan etti. Kendisine gelecek sezon Fenerbahçe kadrosunda düşünülmediği söylendiğinde, “ne yaparsam yaranamadım” diye karşılık verdi. Kendisine takım bulmasını istedi.
Caner’in menajerlerinden Hayrettin Kılıç’ın dün Ertuğrul Doğan’la yaptığı görüşmenin milli oyuncu için olduğu iddia edildi. Çünkü bu görüşmenin Beşiktaş’la anlaşan Salih Uçan için olduğu iddia ediliyordu.

Rıdvan için Euro 2020 sonrası hedef 10 milyon euro

Beşiktaş yönetimi Nice’in 5 milyon euro teklif ettiği Ersin Destonoğlu ile Lyon’un 4 milyon euro teklif ettiği Rıdvan Yılmaz’ı elde tutma kararı aldı… Siyah-beyazlı yönetim Ersin için 12 milyon euro alt limit belirledi. Rıdvan için belirlenen rakam ise 10 milyon euro. Nice, Ersin için ikinci bir teklif yapmadı. Ancak Lyon’un, Rıdvan için yeni bir teklif hazırlığında olduğu gelen bilgiler arasında.

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin hedefi eğer satılacaksa önceliği Rıdvan’a verdi. Çünkü Euro 2020’de oynaması muhtemel bir Rıdvan’ın fiyatının rahatlıkla 10 milyon euro’ya çıkabileceğine inanıyor. Ersin içinse belirlenen satış tarihi ise ya gelecek sezonun devre arası ya da gelecek sezonun sonu.

loading...