Sadık Arslan

Karius davası kaybedildi! Ancak iyi haber de var

16 Kasım 2020 Pazartesi 09:58 | Son Güncelleme: 16 Kasım 2020 Pazartesi 09:59

Beşiktaş'ta alacaklarına karşılık sözleşmesini fesheden Loris Karius'tan da kötü haber geldi.

Victor Ruiz’den sonra Beşiktaş bir darbe de Loris Karius’tan yedi… Alman kaleci alacaklarını zamanında tahsil edemediği için siyah-beyazlılardan toplam da 1 milyon 234 bin euro’luk dava açtı. Ayrıca FIFA'ya başvururak 808 bin euro alacak davası ve bunun yıllık yüzde 5'lik faiziyle birlikte ödenmesini talep etti. Beşiktaş’a transfer yasağı getirilmesini de talep etti.

Karius’un davayı kazandığı, Beşiktaş’ın Alman kaleciye 1 milyon 234 bin euro ödemesine karar verildi. Ancak faiz ve alacak davası kabul edilmedi. Ayrıca transfer yasağı getirilmesine gerek olmadığı bildirildi.

Siyah-beyazlılar bu kararı CAS’a taşıma yetkisi var. Ancak dava CAS’a taşınırsa yüzde 5 fazile 808 bin euro’nun ödenmesi ve transfer yasağı yeniden görüşülecek. 

Beşiktaş'ta Cristhian Casseres gündemi

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'ın kardeşi Gürsoy Yalçın, Cristhian Casseres ismini gündeme getirdi.

Sergen Yalçın’ın scout ekibinin başındaki kardeşi Gürsoy Yalçın, sürpriz bir isim gündeme getirdi… Brezilya’nın Dünya Kupası grup eleme maçında Venezuela’yı 1-0 yendiği maçta gözüne çarpan Cristhian Casseres’in sözleşmesinin 31 Aralık’ta bittiğini söyledi.

2000 doğumlu sağ kanat oyuncusu için hazırladığı bir raporu kendisine sundu. Brezilya karşısında Atletico Madrid’de oynayan Lodi’yi çok zorladığını yerine giren Telles’i de defanstan çıkmamaya zorladığını raporuna ekledi. Gürsoy bu tarz oyuncuların büyük maçları vizyon maçları olarak gördüğü için ekstra bir performans gösterebileceklerini ancak hem yaşı hem de sözleşmesi nedeniyle ideal bir aday olabileceğinden bahsetti. Casseres’in New York ile sözleşmesi 2020 sonunda bitiyor. Şu anda kendisiyle sözleşme yapılıp, Ocak ayında takıma katılabilir.  

Lens'in menajeri Rio Ave beraberlik primini bile unutmadı

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Jeremain Lens, siyah beyazlılara alacaklar konusunda zorluk çıkarmaya devam ediyor.

Beşiktaş, Rio Ave’ye penaltılarla elendi… maçın normal süresi 1-1 bittiği için puan başına prim alan oyuncular 1 puan primini almaya hak kazandı. Ancak son dönemde Beşiktaş beraberlikten gelip uzatmalarda ya da penaltılarda elenmediği için bu prim hayata geçmedi. Sözleşmesinde 4’er bin euro’luk puan primi olan Lens’in menajerleri ise sözleşme fesih görüşmelerinde bu rakamı dahi gündeme getirdi.

Koronavirüs vakalarının patlamasında toplu taşıma faktörü

Beşiktaş, şampiyonluk yarışındaki rkaiplerine göre koronavirüs konusunda daha sıkıntılı durumda. Bunun nedeni olarak ise sürpriz bir iddia ortaya atıldı.

Beşiktaş’ta diğer takımların aksine koronavirüs vakaları çok yüksek… bunun nedeni ise Ümraniye personeli. Ancak tesislerde çalışan personelin virüse yakalanma hikayesi çok daha trajik. Çaycısından çimcisine kadar Ümraniye’de çok fazla personel görev alıyor. Bu personelin pek çoğu şehre oldukça uzak olan tesislere toplu taşıma araçlarıyla gelmek zorunda kalıyor. Bu da virüsü taşımlarına neden oluyor.

Hatta Beşiktaş’ta testi pozitif çıkan oyunculardan birisinin tesis çalışanlarından birisini aracıyla yol üzerinde bıraktığı yönünde bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre o personel virüs taşıyordu. Siyah-beyazlı futbolcu bunu bilmeden personeli aracına aldı. Yol üzerinde bir yere bıraktı. O sırada virüslü personelden hastalığı kaptı. 

Skoda'ya transfer teklifi 12 Eylül günü yapıldı

Beşiktaş'ın Milan Skoda'ya yaptığı teklifin tarihi ve nedeni belli oldu.

Beşiktaş’ın Milan Skoda’yı istediği bizzat menajeri tarafından açıklandı. Transfer teklifi ise 12 Eylül günü yapıldı. Sergen Yalçın’ın istediği pek çok özelliği taşıyan Skoda’ya teklif yapıldı. Ancak Çaykır Rizespor vermedi. Çek golcü özellikle önemli takımların defanslarına karşı bulduğu goller ise Sergen Yalçın'ın ısrarında etken oldu. Skoda, Galatasaray’a 3 maçta 1 gol, Fenerbahçe’ye 2 maçta 2 gol, Beşiktaş’a 1 maçta 1 gol ve Trabzonspor’a 1’i hazırlık olmak üzere 2 maçta 3 gol attı.

Abdullah Avcı, Ahmet Ağaoğlu'nu Yunus Mallı için ikna etti

Trabzonspor'un yeni teknik patronu Abdullah Avcı, Yunus Mallı'nın transferi konusunda Başkan Ahmet Ağaoğlu'nu ikna etti.

Yunus Mallı tam gaz Trabzonspor’a koşuyor… Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’la anlaştıktan sonra aradığı ilk isim olan milli oyuncu, bordo-mavili formayı giymek istediğini söyledi. Başkan Ahmet Ağaoğlu, hem menajeri olan amcası İlhan Mallı hem de Wolfsburg’la temas kurdu. İlhan Mallı maddi olarak anlaşılamayacak bir noktada olmadıklarını söyledi. Wolfsburg kulübü ise 12.5 milyon euro ödediği Yunus’tan hiç olmazsa bir rakam kazanmak için Trabzonspor’la görüşmeye hazır olduğu mesajını verdi. Ağaoğlu sezon sonunda bonservis vermeden alabileceği Yunus için Avcı’nın ısrarı üzerin devre arasında bir teklif yapma kararı aldı. Avcı’nın Başkan’ı, “Bonservisi elinde olan bir Yunus’a herkes teklif yapar. Bize bırakmazlar” diye ikna etti. 

Trabzonspor'da Scarpa gerçeği

Trabzonspor'un sezon başında Vitor Hugo ile beraber Gustavo Scarpa transferi için de uğraştığı öğrenildi.

Palmeiras’la Vitor Hugo için görüşmeler yapıldığı sırasında Gustavo Scarpa’nın da gündeme geldiği ortaya çıktı. Luxemburgo’nun çok fazla şans tanımadığı 26 yaşındaki 10 numaranın Trabzonspor’a teklif edildiği ancak olumsuz cevap alındığı belirtildi. Hugo operasyonunun tamamlanmasından sonra Palmeiras’ın yüksek yıllık maaşından kurtulmak için Scarpa’yı da Trabzonspor’a teklif ettiği öğrenildi. Ancak Scarpa bordo-mavililerin belirlediği rakama düşmediği için transfer gerçekleşmedi.

Abdullah Avcı'nın üzerini çizdiği ilk isim

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın Fousseini Diabate'nin üstünü çizdiği öğrenildi.

Eddie Newton’ın getirdiği isimlerden Fousseini Diabate’yi Abdullah Avcı, gönderilmesini istediği oyuncular listesinde en başa yazdı. Fousseni, Newton’ın ısrarı ile transfer edilirken yönetimin ciddi uyarılar aldığı bildirildi.

Diabate, 2018-19 sezonunda Sivasspor’da yarım devrede 17 maçta 2 gol ve 3 asistle oynadı… Sivasspor bir sezon daha kiralamak için teklif yaptı. Ancak olumsuz cevap aldı. Fousseni geçen sezon Fransa 2’nci Ligi’nden Amiens’e gitti. Sadece 1 maç 90 dakika oynayabildi. 1 gol 3 asistle sezonu tamamladı.