Sadık Arslan

Kahin Sergen Yalçın'dan yeni tahminler

01 Temmuz 2020 Çarşamba 17:37 | Son Güncelleme: 01 Temmuz 2020 Çarşamba 17:37

Kahin Sergen Yalçın’dan bir kehanet daha geldi… “Bu hafta puanlar eşitlenir…” Sergen Yalçın’ın “Üzerimizdekiler puan kaybedecek” dediği günden beri Sivasspor ve Galatasaray sürekli kaybetmeye devam ediyor. Hatta Trabzonspor ve Başakşehir’in bile puan kayıpları sürüyor.

Sergen Yalçın dün yapılan idmandan sonra da oyuncularıyla bir araya geldi. Kayseri deplasmanından 3 puanla dönmeleri halinde haftayı 3’üncü sırada kapayacaklarını söyledi. Başarılı teknik adam kendilerinden 2 puan üstte olan Galatasaray’ın Trabzonspor’u yenemeyeceğini iddia etti. Sivasspor’un ise Kasımpaşa’dan puan çıkarmasının imkansız olduğunun altını çizdi.

Trabzonspor’un Başakşehir’le puan farkının açılmasına izin vermeyeceğini, Galatasaray’ın ise yenilmeyeceğini iddia eden Sergen, “Tam beraberlik maçı” dedi. Beşiktaş’ın hocası, Kasımpaşa’nın 5’inci vitese taktığını iddia ederek, “Mert Hakan ve Emre Kılınç yüzünden Sivasspor’da herşey tepetaklak. İstanbul’dan puanla dönemezler” ifadelerini kullandı.

Hatta espriyi de patlattı: Alın size çok kazandıracak kupon!

Transferde Fenerbahçe ve Galatasaray uyarısı yaptı

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Mert Hakan ve Emre Kılınç’la başlayan transfer savaşında cepheyi Kaan Ayhan ve Kenan Karaman’la genişletmesini Beşiktaş uzaktan kıs kıs gülerek izliyor. Siyah-beyazlı yönetim Başkan Ahmet Nur Çebi’nin emriyle Fenerbahçe ve Galatasaray’ın istediği hiçbir oyuncuya talip olmama kararı aldı.

Başkan Çebi’ye göre iki taraf bazı oyuncular için birbirlerini kırıp, fiyat yükselterek TFF’nin getirdiği harcama limitlerini çok kısa sürede dolduracaklar. Bu da kendilerinin önüne avantaj olarak çıkacak. Bu sayede aradan sıyrılarak hiç akıllara gelmeyecek özellikle gurbetçi oyuncuları oldukça uygun şartlarda alabilecekler.

Mert Hakan savaşı ve ona bağlı olarak devam eden Salih Özcan mücadelesi sayesinde Beşiktaş’ın önüne ilk olarak Levent Mercan ismi düştü. Siyah-beyazlı gurbetçi oyuncuyla pek konuda anlaştı.

Hüseyin Cimşir’i kovmasını bekleyenlere sürpriz

Trabzonspor yönetimi, kalan 5 maçta kulüp içerisinde ve dışındaki bütün gelişmelerle ilgili olarak başkan Ahmet Ağaoğlu’nu tam yetkili kıldı. Ağaoğlu’nun yapacağı her temas ve medya açıklamalarında yönetim adına yetkilendirildi. Başkan Ağaoğlu Teknik Direktör Hüseyin Çimşir ile de bir görüşme yaptı. Çimşir’e yönetim kurulunun güvenini sundu. “Kafan karışmasın, ciddiyeti olmayan haberlere itibar etme” dedi. Çimşir’i karşısına aldı, “Biz sana güvendik güvenimiz de devam ediyor rahat ol” dedi…

BAŞKAN AĞAOĞLU 40 GÜN SONRA AİLESİYLE BULUŞACAK

Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu 40 günden bu yana Trabzon’da tesislerde. Bu hafta oynanacak  Galatasaray maçı ile de uzun süre ayrı kaldığı ailesiyle hasret giderecek. Takım maç için kampa girdiğinde Ağaoğlu’da birkaç saatliğine İstanbul’daki evine gidecek. Sonra tekrar takımının başında olacak. Evinde kalmayacak, kafilenin kaldığı otelde futbolcuları ile birlikte olacak.

Gikiewicz’den sürpriz imza

Beşiktaş’a geleceği iddia edilen Polonyalı kaleci Rafal Gikiewicz, Bundesliga takımlarından Augsburg ile sözleşme imzaladı. Augsburg’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Gikiewicz’in 30 Haziran 2022’ye kadar kendileriyle sözleşme imzaladığı duyuruldu. 

Sergen “İstersen dönme” dedi

Bu arada Sergen Yalçın’ın, Kevin Prince Boateng’e izin verdiği iddia edildi. Sakatlığı nedeniyle hafta sonu forma giymeyen ve bu dönemi İtalya’ya gidip Sardunya adasında denize girerek geçiren Ganalı oyuncunun isterse bir daha dönmeyebileceği öğrenildi. Sergen’in üzerini çizdiği Boateng’in buna rağmen İstanbul’a döneceği tedavisine devam edeceği kalan haftalarda forma giymek istediği ise gelen bilgiler arasında.

Boateng sözleşmesine takılmadan forma giymek istediğini iddia ederek Başkan Ahmet Nur Çebi’den opsiyon hakkının kaldırılmasını talep etmişti.  

Ağustos ayında çıkacak rapor ortalığı karıştıracak

Dünyanın en büyük 3 denetmenlik firmasından birisi olan KPMG, Beşiktaş'ın 2009 ila 2019 yılları arasında olan dönemini inceliyor. Bu dönemde ilgili pek çok soru işareti var.

Öncelikle  1 Haziran 2018 ila 31 Mayıs 2019 arasındaki 1 yıllık dönemde yaklaşık 306 milyon lira zarar açıklanması ve Fikret Orman'ın bu dönemle ilgili ibra edilmemesiyle ilgili açıklamaların Ağustos ayında kamuoyuyla paylaşılması beklenen raporda yer alması bekleniyor.

KPMG'nin raporunda daha önce farklı dönemlerde farklı farklı Beşiktaşlı yöneticiler tarafından gündeme getirilen dosyaların da cevaplarının olması bekleniyor.

* Mesut Urgancıların açıkladığı; “2017 yılında DKY inşaattan alınan ve 7.5 milyon TL ödenen 11 adet dairenin tapusu yok; çünkü o daireler zaten 2014 den beri bir bankanın haczi altında. Yani ayıplı mal alınmış” açıklaması.

* Ciro paylaşım anlaşmasıyla kiralanan bir takım taşınmazların 3 yıl boyunca kiralarının ödenmediği iddiası.

* Fulya Otopark'ı davası. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun kardeşinin 17 günlük şirketine; 15 yıllığına, yıllığı sadece 30 bin TL'den ihale edildiği iddia edilen otopark davası.

* Kocaeli Birlikspor’un 2017 yılında Beşiktaş yönetimi tarafından 1.3 milyon TL ye alınması. Kulüp 2018’de Maden Grup'a satılması. Sezon başında kapatılması.

* İcra takibinde olan 93 dosyanın 102 milyon TL'lik toplamının yüzde 35'inin menajerlere ve amatör sporculara borçlar olması.

* Başkan Ahmet Nur Çebi’nin üzerinde sürekli durduğu Vida’nın menajerine yapılan yüzde 28’lik komisyon ödemesinin açıklaması.

Jose Sosa Trabzonspor 3’te 3 yaparsa kalmaya karar verdi

Trabzonspor'da Jose Sosa'nın geleceği merak ediliyor. Arjantinli ülkesine dönmek istiyor, kalacaksa da kalmasına değecek bir anlaşma bekliyor. Trabzonspor ekonomik sıkıntıları da göz önüne alarak mantıklı bir anlaşma yapmak istiyor. Sonuçta maçlar bitinceye kadar görüşmeleri askıya alma kararı alındı.

Trabzonspor’da durumu kritik olan tek isim Jose Sosa… ancak Başkan Ahmet Ağaoğlu ile Arjantinli oyuncu arasında bir centilmenlik anlaşması yapıldı. Sosa şampiyon olurlar ve Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı garantilerlerse bir de CAS’tan olumlu sonuç çıkarsa kesinlikle ayrılmayacak. Ancak bu üç ihtimalden birisinin gerçekleşmemesi durumunda Sosa doğup büyüdüğü Estudiantes’e gidecek. Şampiyonluğa inanan Başkan Ağaoğlu ise eğer CAS’taki davadan istediklerini alamazlarsa Sosa’ya kendisine layık bir uğurlama töreni yapma sözü verdiği öğrenildi. Bu şartlar ışığında Sosa’nın durumunun Ağustos ayından önce belli olması bekleniyor.

Estudiantes de beklemekten sıkıldı

Arjantin kulübü Estudiantes de Jose Sosa için beklemekten sıkıldığı ve baskı yaptığı ülke basını tarafından yazılıyor. 35 yaşındaki oyuncunun ailesinin de ülkesine dönmek istemesi Sosa'nın kalma şansını azaltıyor. Sosa'nın da kalbinden futbolu doğduğu ve yetiştiği şehirde bırakmak geçiyor. Ancak Tangocu'nun ülkesinde alacağı ücretle Türkiye'de kazanacağı ücret arasında çok fark var. Menajerinin de Jose Sosa'ya en azından 1 sezon da Trabzonspor'da kalması yönünde baskı yaptığı iddia ediliyor.