Sadık Arslan

Kaan Ayhan için müjde

14 Ekim 2021 Perşembe 14:01 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2021 Perşembe 14:01

Milli maç arasında Sassuolo’nun futbol aklı bir araya geldi. Aralarında Beşiktaş’ın Kaan Ayhan için yaptığı teklifin masaya yatırılmasından diğer alınacak ve satılacak oyuncular için nasıl bir yol izlenmesine dair bir görüşme gerçekleştirildi.

Bu görüşmeye Sassuolo Calcio'nun genel direktörü Giovanni Carnevali, spor direktörü ve CEO'nun güvenilir sağ kolu Giovanni Rossi, Sassuolo gençlik direkötür Francesco Palmieri ve Sassuolo pazarlama yöneticisi Alessandro Terzi katıldı.

İtalya’dan gelen iddialara göre Sassuolu yönetimi Kaan Ayhan için Beşiktaş’ın yaptığı teklifi düşük bulunmasına rağmen pazarlıklara devam etme kararı aldı.

Yalçın’dan Emre Belözoğlu uyarısı

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın yarın akşam Başakşehir’le oynayacakları maç öncesinde oyuncularına Emre Belözoğlu uyarısı yaptı…

Yalçın, Aykut Kocaman’ın yerine göreve gelen Emre’nin kendisini göstermek için her türlü sürprizi hazırladığından emin olduğunu oyuncularına anlattı Başakşehir’in ligdeki durumuna aldanmamalarını iyi oyunculardan kurulu bir ekiple oynayacaklarından bahsetti.

Duran toplarla hem iyi hücum eden hem de iyi savunan bir takıma ekip olacaklarından bahseden Yalçın’a göre silahları kanatlar olacak. Başakşehir’in kanat beklerinin hücumun içinde olmak için yerlerini çok boş bıraktıklarını anlattı. Bunları kullanmaları gerektiğinin üzerinde durdu.

Kocaman gitse de Başakşehir’in kendilerine karşı; kısa pas deneyeceğini, topa daha çok sahip olmaya çalışacağını, oyunu Beşiktaş sahasına yıkmayaca çalışacağını anlattı. Emre’nin Kocaman’ın oyun sistemi üzerinden büyük değişiklikler yapmasını beklemediğini da sözlerine ekledi.

Sergen Yalçın’a göre olması gereken

Sergen Yalçın’ın hedefi Beşiktaş’ın fizik kapasitesini yükseltmek. Verdiği röportajda, “Koşmayan ve mücadele etmeyen oyuncuya forma yok” diyen başarılı teknik, TV’de katıldığı bir canlı yayında da, “Avrupalılarla aramızda zaten kalite farkı var. Koşu mesafelerinde geride kalamayız” diyerek açıklama yapmıştı

Yalçın’a göre takımı toplamda en az 3 kilometre daha fazla koşmalı. Mükemmeli bulmak içinse 5 kilometreye çıkılmalı. Takımı şu anda lig ortalamasının altında. Çünkü önde oynadıkları için fazla koşmalarına gerek kalmıyor. Ancak Avrupa maçlarında önde oynama fırsatları olmadığı için geriye koşularda zorluk yaşıyorlar.

Bu yüzden Yalçın topa sahip olan ve rakibi topun peşinden koşturan bir takım olmalarını istiyor. Bu yüzden basit top kayıplarının önüne geçmeye çalışıyor.  Gökhan ve Kenan oynadığında kanatlar çok top kaybediyor. Sistem arıza veriyor. Başarılı teknik adam sadece sakatlıklar yüzünden değil daha kaliteli futbol oynamaları içinde zemininin iyileştirilmesini istiyordu. Zemin düzelmiş görünüyor. Larin ve Ghezzal da döndüğü için kanatlar daha efektif çalışacak. Sorunlar bitecek.

loading...