Sadık Arslan

İşte Beşiktaş’ın pilot takımı

28 Haziran 2020 Pazar 07:31 | Son Güncelleme: 28 Haziran 2020 Pazar 07:31

Beşiktaş potada Türk oyuncularla yola devam etme kararı aldı. Bu nedenle TEKSÜT Bandırma'dan birçok oyuncu siyah-beyazlılara transfer olacak. Şehmus Hazer, Alperen Şengün, Sadık Emir Kabaca, Furkan Haltalı, Eray Akyüz, Erxhan Osmani ve Hakan Sayılı gelecek sezon siyah-beyazlı takımda oynayacak.

Menajeri Beşiktaş’a önerdi

Beşiktaş Burak Yılmaz’ın yanına bir forvet oyuncusu daha arıyor… özellikle yabancı pek çok isimle görüşmeler devam ediyor. Emre Kocadağ’ın kapısını sürpriz bir isim çaldı. İtalyan bir menajer, Türk ortağı aracılığıyla Mbaye Diagne’nin Beşiktaş’ta forma giyebileceğini iletti. Galatasaray’ın Senegalli oyuncunun sadece yıllık garanti ücretini ödemeyi kabul etmesi durumunda Diagne’nin siyah-beyazlı formayı giyebileceğini söyledi. Kocadağ’n aldığı bu fikri Sergen Yalçın’la paylaştığı ancak henüz bir geri dönüş almadığı da gelen bilgiler arasında.

Bir yıl daha Beşiktaş’ta

İngiliz Daily Starr gazetesi Muhammed Elneny’yi, Arsenal’ın unutulan 5 oyuncusundan biri olarak gösterdi. Takıma dönmesinin ya da forma bulmasının imkansız olduğunu iddia etti. Gelecek sezon takımdan ayrılacak isimlerin başında geldiğini yazdı. Ancak yaşanan pandemi krizi nedeniyle kimsenin Arsenal’a Elneny için bonservis bedeli ödemeye yanaşmadığını belirtti. Bu yüzden Mısırlı oyuncunun bir yıl daha kiralama bedeli olmadan maliyetinden kurtularak Beşiktaş forması giyebileceğini iddia etti.

Beşiktaş’ın transfer teklifini değerlendirdi…

River Plate CEO’su Enzo Francescoli, Beşiktaş’ın gündeminde olan Jorge Carrascal için konuştu. Radio Caracol’un canlı yayınına katılan Uruguaylı CEO, Kolombiya Milli Takımı’nın hocası Carlos Quieroz’un, Avrupa’ya gitmesini tavsiye etmesini değerlendirdi.

Francescoli, ''Jorge bizden çok memnun. Biz de ondan çok memnunuz. Ayrılmadan önce Rafa (Santos Borré) veya  Juanfer (Quintero) gibi kulübümüz için önemli bir figür olabileceğine inancımız var. Hala çok genç. Gitmesi gereken uzun bir yolu var. Çabuk büyüyor. Ona çok güveniyoruz. Bizimle burada kalmalı. Daha yaşı genç Avrupa’da oynamaya devam edebilir ya da başka bir yerde oynamaya zaman ayıracak'' dedi.