Sadık Arslan

Hedef artık Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılmak

29 Haziran 2020 Pazartesi 16:22 | Son Güncelleme: 29 Haziran 2020 Pazartesi 16:22

Kahin Sergen Yalçın ne derse çıkıyor… Antalyaspor maçına ağlıyor. Antalyaspor maçından sonra Başkan Ahmet Nur Çebi’ye, “Sen hiç üzülme başkan üsttekiler puan kaybedecek” diyen Sergen’in kehanetleri bir kez daha tuttu.

Beşiktaş’ın Konyaspor’u 3-0’la geçtiği haftada Başakşehir 2, Trabzonspor 2, Sivasspor 3 ve Galatasaray’da 2 puan olmak üzere üst taraftakiler toplam 9 puan bıraktı. Pandemi dönüşünde Beşiktaş sahasında Antalyaspor’dan 3 puan almış olsaydı şu anda Sivasspor’la aynı puanda olacak, Galatasaray’ın ise 1 puan önünde bulunacaktı.

Ancak Sergen’in buna rağmen keyfi yerinde. Başarılı teknik adam “3’üncülük artık nerdeyse garanti. Bundan sonra yeni hedef 2’nci olup Şampiyonlar Ligine direkt gitmek” diyerek oyuncularına moral verdi. 

Menajeri yüzünden Beşiktaş’tan uzaklaşıyor…

Beşiktaş’ta Ahmet Bulut kabusu yaşanıyor… Almanya’dan dönen ve Emre Kocadağ’la bir araya gelen Bulut; Gökhan Gönül ve Dorukhan konularının görüşülmesinden önce eski dönemden alacağını istedi. Kocadağ ise 250 bin euro için kulübe icra takibi başlattığını hatırlatarak, “Yaptığın çok ayıp” dedi. Takibi geri çekmesini istedi.

Gönül’ün kalmasını istediklerini ancak yaşının 35 olduğunu hatırlattı. Bulut ise Gönül’ e önce eski alacaklarının ödenmesini, ancak sonrasında yeni dönem için görüşmelere başlayabileceklerinin altını çizdi. Oldukça gergin geçen görüşmeden sonuç çıkmadı.

Gelen bilgilere göre eğer bu toplantı bu kadar gergin geçmeseydi, Bulut; Emre Çolak ve Arda Turan’ı getirmeyi teklif edecekti. Ayrıca Kocada da, Volkan Babacan konusunda neler yapılabileceğini konuşmayı planlıyordu.

GÖNÜL GÖRÜŞMESİNDE BULUT, MENAJERLİK ÜCRETİNİ İSTEDİ

Ahmet Bulut, Cuma günü İstanbul’a geldi. Gökhan Gönül’ün sözleşmesinin yenilenmesi için Emre Kocadağ’la bir görüşme yaptı. Bu görüşmede Kocadağ, Gökhan’ın Beşiktaş’ta kalmak istediğini söyledi. Bulut da onayladı. Ancak görüşmede Bulut gündeme daha önce hakkettiği ancak ödeme almadığı menajerli ücretini getirdi. Bu durum ikili arasında gereksiz bir gerginliğe neden oldu. Gökhan konusunda bir anlaşma beklenirken, yapılan son görüşmeden herhangi bir sonuç alınamadı.  

Andre Pinto 26 Nisan’da imzaladı

Sportif AŞ’nin Başkanı Erdal Torunoğulları scout ekibine Andre Pinto’yu yönlendirildi. Bu oyuncunun Suudi Arabistan’ın Al Fateh takımıyla olan sözleşmesini feshetettiğini, bonservisinin elinde olduğunu araştırılmasını istedi. Ancak scout ekibi 31 yaşındaki 1.94’lük Portekizli stoperin boşta olmadını 26 Nisan’da Leeds United’la bir yıllık sözleşme imzaladığını hatırlattı. Görüşmeler başlamadan bitti.

Sinan Gümüş için ilk hamle tamam

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’a aldırmak istediği Sinan Gümüş için Antalyaspor’dan hamle geldi… Akdeniz ekibi Sinan’ın bonservisini elinde bulunduran Genoa ile temas kurdu. İki taraf prensip anlaşmasına vardı. Genoa, Sinan için herhangi bir bonservis bedeli ödemediği için kendisine ödedikleri, imza parasını getirmesi durumunda serbest bırakmaya hazır olduğunu Antalyaspor’a iletti.  

Yıllanmış şarap gibi! Aşıyor

Bu sezon Beşiktaş formasıyla Süper Lig'de 6 asiste ulaşan Burak Yılmaz, 2010-11 sezonunda bu yana en fazla gol pası verdiği sezonu egale etti. 2013-14'te Galatasaray’a oynarken kaptan 6 asist yapmıştı. Burak Yılmaz, Süper Lig'de Konyaspor'a karşı sahaya çıktığı son 6 maçta 8 gol kaydetti.

3 şut atıp 2’sinde isabet sağlayıp 1 de gol atan Burak 2 de asistle geceye damga vurdu. 43 kez topla buluşup 27 pasında yüzde 88.9 isabet sağlayan kaptan, 2 de kilit pas verdi. Ayrıca 3 top çalmayla defansına da yardım etti.