Sadık Arslan

Fenerbahçe’nin yeni hocasını Çebi’ye açıkladı

02 Temmuz 2020 Perşembe 17:54 | Son Güncelleme: 02 Temmuz 2020 Perşembe 17:54

Beşiktaş’tan bir yönetici bir süre önce zoom üzerinden yapılan yönetim kurulu toplantısında, “Abdullah Avcı’ya ödemek zorunda olduğumuz tazminattan kısa süre içinde kurtulacağız” demişti… o yönetici Okan Buruk’un Fenerbahçe ile anlaştığını, Abdullah Avcı’nın ise Başakşehir’in başına gideceğini iddia etmişti.

Kısa süre önce de Başkan Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’yı davet etti. Her ay ödemek zorunda oldukları 1 milyon TL’lik maaşı yüzünden çok sıkıntı yaşadıklarını anlattı. Avcı ise bir aylık alacağının yarısını Beşiktaş’ın “Bırakmam Seni” kampanyasına bağışlayacağı sözünü vermişti. Ayrıca o toplantıda, “Sizi çok fazla sıkıntıya sokmayacağım zaten bir takımla anlaştım Ağustos’ta iş başı yapacağım” demişti. Çebi bu görüşmeden sonra yönetici arkadaşını arayarak, “Senin söylediğin gibi sanırım” ifadelerini kullanmıştı. Hatta bu haber kutlanmıştı.

Abdullah Avcı henüz bir aylık maaşının yarısını Beşiktaş’ın kampanyasına bağışlamadı. Ancak Beşiktaş’ta, Avcı’nın Okan Buruk’un yerine Başakşehir’in başına geçeceği iddiası yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. 

Fikret Orman, Süper Lig’e çıkaracak takım alıyor

Beşiktaş’ın eski Başkanı Fikret Orman, futboldan daha fazla uzak kalamadı… bir süredir TV’ci Acun Ilıcalı gibi yurt dışından bir takım almak için bazı çalışmalar yapan Orman’ın yeni hedefinin ise alt liglerden bir takım alarak Süper Lig’de mücadele ettirmek olduğu bildirildi. Orman’ın özellikle Beşiktaş eski yönetici Turgay Ciner’in Kasımpaşa’yı alarak yükselttiği gibi bir operasyonu planladığı bildirildi. Yurt dışında adının “pazarlıkçı” başkana çıktığını hatırlatan Orman’ın operasyonu tamamlaması durumunda 1-2 sene içinde Süper Lig’de oynayacak bir takım kurmayı planladığı bildirildi. Hatta Orman’ın bunun için planlarını bile hazırladığı gelen bilgiler arasında.

Orman’ın aklındaki takımların İstanbul bölgesinden Sarıyer ve Pendikspor ile memleketinin takımı Artvin Hopaspor ile yine Karadeniz bölgesinden Kastamonuspor ile taraftar yoğunluğu nedeniyle Sakaryaspor olduğu ile ilgili iddialar var.

UEFA, Trabzonspor’u kura çekimine kabul edecek

Geçen hafta içinde Antalyaspor’un Sami Nasri aleyhine açtığı davayı gören CAS; Trabzonspor’un tedbir kararına olumlu cevap vermedi. Aynı şekilde UEFA’nın hızlı şekilde davanın görülmesi ve Ağustos içinde sonuca ulaştırılması için yaptığı çağrıya da olumlu cevap vermedi. Taraflar normal prosedürlü bir dava sürecinin içine girecek. CAS’ın resmi web sitesinde de Temmuz ve Ağustos aylarındaki dava süreçleri yenilenirken Trabzonspor’un davasına yer verilmemesi dikkat çekti. Bu durum Trabzonspor’un tedbir kararının kabul edilmemesine rağmen UEFA’nın bordo-mavililerin Avrupa Kupalarına kalması durumunda Ağustos ayı içinde yapılacak kura çekimlerine almak zorunda kalacağı şeklinde yorumlandı.

17 takım bir! Trabzonspor bir! Hepsine karşı…

Süper Lig 26 Temmuz’da tamamlanacak… yeni sezonun başlaması için hali hazırda 3 farklı fikir oluşmuş durumda. Bunlardan birincisi TFF’nin önerdiği 14 Ağustos. Diğeri Trabzonspor’un gündeme getirdiği 28 Ağustos. Diğeri ise Süper Lig’de yer alan 17 takımın uygun gördüğü 4 Eylül tarihi.

14 Ağustos’ta ısrar eden Türk Milli Takımı’nın teknik direktörü Şenol Güneş. Euro 2020’ye uygun olacak şekilde milli maç programını ancak bu şekilde programlayabildiğini söyledi.

28 Ağustos’ta ısrar eden Trabzonspor’un donesi ise “dur/kalk” olmasın. Futbolcular 26 Temmuz’dan, 9 Ağustos’a kadar tatilleri olsun. Sonrada yeni sezonun hazırlıklarına başlansın. Zaten 3 ay tatil yaptılar. Hepsi futbolu özledi.

4 Eylül’de ısrar eden kulüpler ise, 4 Ağustos’ta transfer başlayacak. 14 ya da 28 Ağustos’ta lig başlarsa pek çok transfer yapılacak. Oyuncular neredeyse hiç birbirleriyle çalışma imkanı bulamadan, lige başlayacaklar. 

Galatasaray’ın transferine Beşiktaş engeli

Onyekuru’nun durumuyla bağlantılı olarak Galatasaray kısa süre önce Roma’da forma giyen Carles Perez’e talip olmuştu… ancak bu durum kısa sürdü. Çünkü Kagawa’nın transfer yüzünden Beşiktaş’la davalık olan İspanyol menajer Canales, “Bir daha benim oyuncum Türkiye’ye gidemez” diyerek görüşmeleri başlamadan bitirdi. Beşiktaş’ın daha 2019 yılının Ocak ayından kalma 135 bin euro’luk menajerlik ücretini Canales’e ödemediği bu yüzden iki tarafın davalık olduğu ortaya çıktı. 

Bir hafta en fazla 10 gün süre

Ahmet Bulut ile Emre Kocadağ arasında yapılan Gökhan Gönül görüşmeleri, menajerlik ücretine takıldı… bir türlü ilerleme sağlanamıyor. Beşiktaş’ı icraya veren Bulut,  sözleşme yenilemeden önce  Gönül’ün önceki dönemlerden olan alacaklarının tahsil edilmesini istiyor. Daha önceki dönemden kulübü icraya verdiği 250 bin euro’luk alacağını da istiyor. Kocadağ ise icra takibini geri çekmeden görüşmelere devam edilmeyeceğini söyledi. Kendisine 1 hafta süre verdi. Gelen bilgilere göre Bulut, icra takibini geri çekmeze Gönül’le görüşmeler kendisiyle sürmeyecek. Tecrübeli oyuncuya, “Kalmak istiyorsan menajerini aradan çıkar. Seninle direkt anlaşalım” denilecek.

Beşiktaş milli takım kaptanını bu şekilde ikna edecek

Beşiktaş, kaleye mutlaka transfer yapmak istiyor. Şili Milli Takım Kaptanı olan Claudio Bravo ise adaylar arasında başı çekiyor.

Beşiktaş, Claudio Bravo’yu ikna etti… sıra eşini ikna etmeye geldi. Çünkü Şilili kalecinin eşi ülkesine dönmek ve eşinin kariyerinin son döneminde Santiago’da bir takımda oynamasını istiyor. Beşiktaş ise burada devreye Şili’den aldığı bilgileri koydu.

Bravo ve eşine; geçen yıl Ekim ayında yaşanan protestolar sonrasında yaşanan ekonomik krizi. Pandemi döneminde hastane yetersizliği ve hükümetin uyguladığı yanlış kararlar yüzünden yaşanan sağlık krizini. Santiago şehrinin dünyanın en tehlikeli şehirlerinden birisi haline geldiğini hatırlattı.

İstanbul’la karşılaştırdı. İstanbul’daki güvenlik önlemlerinden, suç oranlarının düşüklüğünden, sağlık sisteminin gücünden bahsedildi. Falcao’nun eşinin, “Türkiye’de sağlık sistemi muhteşem”  Instagram paylaşımı da hatırlattılar.

Koronavirüs krizinin bugünden yarına geçmeyeceğini, Şili ve İngiltere ile karşılaştırıldığında Türkiye’de ailecek güvende olacaklarını anlattılar. İstanbul’da güvenlik konusunda da herhangi bir sıkıntıları olmayacağının altını çizdiler.

Trabzonspor’a 1 ya da 2 değil tam 4 müjde

Trabzonspor'da Galatasaray maçı öncesinde sakatlığı bulunan oyunculardan müjde geldi.

Galatasaray maçı öncesinde Trabzonspor’a 1 değil, 2 değil, 3 değil, tam 4 müjde birden geldi… Ankaragücü maçından önce Hüseyin Çimşir’in oynama ihtimalini çok düşük bulduğu Ekuban ve son iki haftada forma giyemeyen Nwakaeme ile Abdülkadir Parmak ve hafif sakatlığı bulunan Sörloth iyileşti.

4 oyuncu da Galatasaray'a karşı sahada

Saha idmanlarında takımla çalışmaya başlayan 4 oyuncunun da İstanbul’da oynanacak Galatasaray maçında sahada olacakları bildirildi. Teknik direktör Hüseyin Cimşir’in 4 oyuncuyu da ilk 11’e hazırladığı gelen bilgiler arasında.