Sadık Arslan

Fenerbahçe sayesinde gurbetçi yıldız Beşiktaş’a

25 Haziran 2020 Perşembe 20:10 | Son Güncelleme: 25 Haziran 2020 Perşembe 20:10

Fenerbahçe yönetimi Mert Hakan transferiyle uğraşırken Galatasaray, Bundesliga-2 takımlarından Kiel’de oynayan Salih Özcan’ın işini bitirmeye yaklaştı…

Beşiktaş ise sarı-lacivertlilerin uzun süre önce prensipte el sıkıştığı Levent Mercan’ı aradan kapmanın eşiğine geldi.  Pandemi döneminde Emre defalarca arayarak Levent’i Fenerbahçe’ye gelmesi konusunda ikna etmeye çalıştı. O dönemde genç oyuncu, Schalke’de forma bulmaya başladığını Türkiye’yi istemediğini anlattı. Ancak Fenerbahçe’nin teklifi de başını döndürdü. Emre’ye evet dedi.

Ancak son 15 gündür Fenerbahçe’den kimsenin kendisini aramaması, Emre’nin de telefonlarına dönmemesi üzerine Levent’in menajeri Beşiktaş’la temas kurdu. Oyuncusunun Fenerbahçe’yi değilde Beşiktaş’ta forma giymek istediğini söyledi. Bu da Beşiktaş’ın avantajına oldu. Çünkü o dönemde Levent alt yapısından yetiştiği Schalke yönetimini bedelsiz Türkiye’ye gitme konusunda ikna etmeyi başarmıştı.

İstanbullular kapıştı! Trabzonspor 3 gurbetçiyi kaptı

İstanbul’un 3 büyükleri kendi aralarında transfer savaşına girmişken Trabzonspor, Almanya’dan kaşla göz arasında 3 gurbetçinin işini bitirdi… gelir gelmez A takımda oynamayacak olmalarına rağmen rotasyonda kendilerine rahatlıkla yer bulacak, gerekmesi durumunda gelecek sezon kurulacak rezerv liginde de oynayacak bu üç gurbetçinin Köln U-19 takımında Erkan Akalp, M’Gladbach rezerv takımının stoperi Kaan Kurt ve Mainz’ın bu sezon a takımına alınan 10 numarası Erkan Eyibil olduğu öğrenildi. Üç oyuncunun kulüplerine de çok cüzi miktarlarda bonservis bedelleri ödenerek Trabzonspor’un kadrosuna katılacakları bildirildi. 

“Trabzonspor soyunma odasında alkol testi…”

Alanyaspor-Trabzonspor maçından sonra ortaya çıkan “alkol” polemiği akıllara yıllar önce Avni Aker’de oynanan Trabzonspor-Beşiktaş maçını getirdi.

O dönemde Erman Toroğlu hakemdi. Toroğlu, Avni Aker’de oynanan Beşiktaş maçında gösterdiği kötü yönetim yüzünden tepki görünce maçı yarıda bırakıp, soyunma odasına gitti. O dönemin Trabzonsporlu yöneticileri Toroğlu’nun alkollü olduğunu iddia etti… bunun üzerine Toroğlu’na soyunma odasında alkol testi yapıldı. Sonuç, olumsuz çıktı.

KAVGANIN NEDENİ YABANCILAR FENERBAHÇE’DEN ANLATILDI

Trabzonsporlu yöneticiler, teknik ekip ve profesyonel kadro, Alanya maçı sonrası yaşanan olayların takımı olumsuz etkilememesi için büyük çaba sarfediyor.

Dönüş yolunda Başkan Ağaoğlu, özellikle yabancı futbolcularla olaylardan etkilenmemesi için psikologluğu soyundu. “Kendilerinin haklarını korumak için 60 yaşındaki adam yine adam sahaya daldım” esprisi bile yaptı.

Yabancı futbolcular ise sahada herhangi bir gerginlik olmayan ortamda tribünde yaşananları merak ettiler. Trabzonspor’un profesyonelleri ise Alanyaspor’un yöneticilerinin fanatik Fenerbahçeli olduğunu anlattılar. Erol Bulut’un da gelecek sezon Fenerbahçe’nin başına geçeceği için, “Kendisini kantılmak istediğini” iddia ettiler.

Beşiktaş’ın gözü Flamengo’da

Brezilya’nın Flamengo takımı sağ beke takviye yapacak… işin enteresan tarafı Rio De Janeiro ekibinin üç adayı da Süper Lig’den. Kırmızı-siyahlılar bir yandan Fenerbahçe ile sözleşmesini fesheden Isla’yla ilgilenirken diğer yandan Galatasaray’la sözleşmesi bitecek olan Mariano’yu ve Beşiktaş’la sözleşmesi devam eden Douglas’ı listesinde tutuyor. Beşiktaş’ın gözü ise Flamengo’nun Douglas’a teklif yapısında.

Trabzonspor’a para kazandırabilir

Premier Lig takımlarından Newcastle United’ın Okay Yokuşlu’ya talip olması Trabzonspor’un hevesini artırdı… Celta Vigo’ya giderken sözeleşmesine bir sonraki satıştan yüzde 10 alınacağı maddesini ekletmeyi başaran bordo-mavililerin en kötü ihtimalle 10 milyon euro ve üzerinde bir rakama Premier Lig’e gitmesi gündemde olan Okay’dan 1 milyon euro civarında bir sonraki satış payı alabilecek.

Emre ile arasına Mert Hakan transferi girdi

Beşiktaş'tan ayrılığı kesinleşen ve Fenerbahçe ile görüşen Caner Erkin, Mert Hakan Yandaş'a ödenecek tutar nedeniyle rahatsız oldu.

Fenerbahçe’nin imza parasıyla beraber (12+8 milyon TL) yılda 20 milyon TL, üç yılda ise 60 milyon TL alacak olması Caner Erkin’i çark ettidi… kendisine yapılan yıllık 10 milyon TL’den 2+1 yıllık teklifi kabul eden Caner, Emre ile bir görüşme yaptı.

Söz verilen rakam sıkıntı yarattı

Daha önce kendisine “Yerli bir oyuncuya 10 milyon TL’den fazla vermeyeceğiz. Bunu da sen alacaksın” diyen Emre’ye Mert Hakan’a verilen rakamı sordu. Emre, Caner’e, “2 milyon TL için sorun çıkarma” cevabı verdi. Caner ise sorunun 2 milyon TL değil kendisine söz verilen rakamın 2 katı olduğu çıkışını yaptı.

Emre ile Caner arasında soğuk rüzgarlar

Emre ile Caner arasında soğuk bir rüzgar esti. Caner’in Fenerbahçe’ye söz vermesine ve prensipte anlaşmasına rağmen Mert Hakan’a yapılan astronomik teklif yüzünden fikrini değiştirebileceği ve yurt dışında gidebileceği konuşulmaya başlandı.

Alper Ulusoy’un FIFA kokartı bu yüzden alındı

Ünlü hakem Alper Ulusoy'un Fıfa korkatı alındı. Ulusoy'un kokartının alınma nedeni de belli oldu. Alınan karara Ulusoy'un yaptığı bir açıklamanın neden olduğu ortaya çıktı.

2016 yılında ilk kez FIFA Kokartı takan Alper Ulusoy, 2018-19 sezonun devre arasında kokartını kaybetti. Yrine Ümit Öztürk FIFA listesinde dahil edildi. Ulusoy'un o dönemde Fenerbahçe'nin Kayserispor'a 1-0 yenildiği maçta gösterdiği kötü yönetim yüzünden kokartının alındığı iddia edildi.  2016'dan sonra FIFA kokartı takmasından sonra büyük bir düşüş yaşadığını kabul eden Ulusoy, o dönemde TFF'nin Tam Saha dergisine verdiği demeçte ilginç ifadeler kullanmıştı.

Ulusoy, Tam Saha'ya; "Evet, yaşadığım küçük düşüşü kabul ediyorum ben de… Bunun aslında bana göre bir sebebi var. FIFA kokartı taktığınız zaman ister istemez her şeye daha çok dikkat etmek, detaylara kadar inmek istiyorsunuz. Hata yapmak istemiyorsunuz. Bu durum üzerinizde fark edemediğiniz bir baskıya yol açıyor. Bu durumu ben de yaşadım. Bu durumdan nasıl kurtulduğum sorusuna gelirsek de Merkez Hakem Kurulu'nun etkin çalışmaları sayesinde oldu. Merkez Hakem Kurulu tarafından her hafta hakem takımıyla beraber toplanıyoruz ve değerlendirmeler yapıyoruz. Benimle yapılan özel konuşmalar, nasihatler, değerlendirmeler ve yönlendirmeler çok etkili oldu. Bu olumsuz durumu bu sayede atlatabildim diyebilirim" demişti.

Bu arada, MHK’nin 2018 yılındaki yıl sonu değerlendirme kitapçığında Ulusoy’un FIFA kokartının alınmasına neden olarak “baskıyı kaldıramamak” ifadesinin yer aldığı iddia edildi. Ulusoy’un eski bir atlet olduğu için gerekli tüm fiziki testleri en üst seviyede tamamladığı öğrenildi. Ancak MHK’nin kendisine baskıyla mücadele için psikolojik destek aldırmasına rağmen başarısız olduğu belirtildi.

Milli takım hocası istedi, Beşiktaş’la görüştü

Carlos Quieroz'un ''oynayabileceğin bir takıma git'' önerisi sonrasında Jorge Carrascal, rotasını yeniden Beşiktaş'a kırdı.

Kolombiya’nın Antenna-2 kanalı milli takım teknik direktörü Carlos Quieroz’un Jorge Carrascal’a, sürekli oynayabileceği bir takıma gitmesini önerdiğini iddia etti.

River Plate’de yedek kalmaya devam etmesi durumunda kendisini 2022 Dünya Kupası’nda kullanma ihtimalinin azalacağını söyledi. Son dönemde River’de kalmayı düşünen Carrascal’ın bunun üzerine fikir değiştirdiği ve Beşiktaş ile Fiorentina ile yenide görüşmelere başladığı iddia edildi.

Juventus’a gitmesi durumunda Serie A’dan bir takıma kiralanacağını düşündüğü için fikrini değiştirdiği belirtildi.