Sadık Arslan

Dünyanın en pahalısını Altıntop getirdi

09 Ekim 2021 Cumartesi 13:27 | Son Güncelleme: 09 Ekim 2021 Cumartesi 13:28

Kariyerinde Alman U-21 Milli Takımı dışında herhangi üst düzey bir takım bulunmayan  Stefan Kuntz’un Türk Milli Takımı’nın başına geçmek için ne kadar alacağı, ya da tazminatının ne kadar olduğu açıklanmadı. Çok farklı iddialar var.

Ancak asıl bomba Kuntz’un yanında birinci asistanı olarak Türk Milli Takımı’nda görev alacak Kenan Koçak’a servet ödeneceği oldu. Koçak’a ayda 50 bin Euro’dan yıla 600 bin euro ödeneceği öğrenildi. Koçak bu sayede dünyanın en pahalı yardımcı hocası oldu.

Koçak yıllık 600 bin euro’luk maaşıyla dünyanın en fazla kazanan yardımcı milli takım antrenörü Vialli’yi geride bıraktı. Mancini’nin birinci yardımcısı olan kariyerinde Chelsea’de teknik direktörlük de bulunan Vialli’nin yıllık ücreti 500 bin euro.   

Şenol Güneş zamanında Koçak’a Türk Milli Takımı’nda çalışmasını önerdi. Kariyerinde ilk kez Türkiye topraklarında çalışacak Koçak ise Hannover’den kovulduğu için kazandığı 30 bin euro’luk tazminattan olmamak için teklifi reddetti.

Norveçin hocası Kuntz’la dalga geçti

Norveçliler, Türk Milli Takımı’nın başında Stefan Kuntz’un olmasına anlam vermeye çalışıyor. Hamit Altıntop tarafından paraşütle Türk Milli Takımı’nın başına getirilen Kuntz için Norveç’ten TV-2, “muhtemelen en iyi tanıyan Norveçlilerden biri U21 milli takım koçu Leif Gunnar Smerud” diyerek Türk Milli Takımının hocasını sordu.

Smerud’un cevabı; “Stefan Kuntz harika bir adam. Ben ona ‘futbolcu kaşifi’ derim. Yetişkin bir adam olmaya başlıyor. Birçok şeye bir anda dahil oldu. Gelip kucaklaşan iyi bir insandır. Aslında bir kupa final seminerinde misafir olarak Norveç’teydi. Onunla maçlar ve kuralar sırasında tanıştım” dedi.

Norveç U-21 takımı teknik direktörü Smerud, Kuntz için "harika bir insan” derken “yetişkin adam olmaya başlıyor” sözleriyle daha önce hiç üst düzey çalıştırmamış bir teknik direktör olarak Türkiye’nin başında yer almasına şaşkınlığını dile getirdi.  

Norveçli yorumcudan şok “s..tin gidin” yorumu

Türkiye karşısına forvetsiz çıkan Norveç’te, zorunluktan santrfor oynayan Kristian Thorstvedt, 1-1 biten maçtan sonra açıklamalar yaptı.  

22 yaşındaki orta saha oyuncusu TV2’ye, "Oldukça mutluyum. Biraz da sahte dokuz oynamak bana uygun olabilir. Maçtan önce oturdum. Youtube'da Firmino'nun bazı kliplerini izledim. İlham almaya çalıştım” dedi.

Norveçli futbol yorumcusu Per Jarle Heggelund ise, “Kristian Thorstvedt'i izlemek eğlenceli. Yaptığı her şeyde Türklere tamamen ’s.tirin gidin’ der gibiydi. Kollar ve bacaklar… bağırmak ve vurmak… Nadir x faktörü” ifadelerini kullandı.

Vsport futbol yorumcusu eski futbolcu Rune Bratseth ise, “şans kesinlikle mevcut. Burada iyi fırsatlar var. Takımın tüm eksiklerine rağmen çalıştığını görüyorsunuz. Onlar iyi durumda oyuncular. Özgüvenle öne çıkıyorlar” dedi.

Pjanic’ten Juventus’a şok

Beşiktaş'ta görev yapan Juventus’un eski orta saha oyuncusu Miralem Pjanic, Fransa-Belçika maçını izlemek için Torino'ya gitti. Juventus tarafaları Boşnak oyuncunun yeniden takıma döneceğini umarken, aldıkları cevapla hayal kırıklığına uğradı.

Sky Sport muhabiri Pjanic’e, Juventus’a dönüş dönmeyeceğini sorduğunda Bosnak oyucu, "Hayır, hayır" cevabını verdi.

Kayserispor’dan efsane hareket

Kayserispor’dan efsane bir hamle geliyor… sarı-kırmızılılar Trabzonspor maçında sahaya giren ve Bakasetas’tan hesap soran taraftara TFF’nin kestiği 32 bin TL’lik cezayı fatura etmeye hazırlanıyor.

TFF, Trabzonspor maçında sahaya girip, Bakasetas’a küfür eden taraftar yüzünden Kayserispor’a yüklü bir ceza kesmiş; cezayla ilgili açıklama ise “Kayserispor kulübünün, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 32 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" ifadeleriyle paylaşılmıştı.

Ağaoğlu’nun dımdızlak ortada bıraktılar

Kulüpler Birliği’nin hakem çıkışı fiyasko ile sonuçlandı… Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş başkanları toplantı sırasında birbirlerini eleştirdikleri için Başkan Ahmet Ağaoğlu’nu yalnız bıraktı. Ağaoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir’le görüşmeye Ali Koç, Burak Elmas ya da Ahmet Nur Çebi olmadan gitmek zorunda kaldı. Yanında sadece Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma ile Rizespor Başkanı Tahir Kıran yer aldı.

Yanında Kıran ve Hurma ile beraber Özdemir’le görüşen Ağaoğlu, Kulüpler Birliği tarafından hazırlanan Premier Lig’den örnek alarak hazırladıkları hakemlerin şirketleşmesi ile ilgili örnek projeyi sundu. Özdemir proje üzerinde çalışma sözü verdi. Projenin TFF İcra Kurulu’nun toplantısında tartışılacağını söyledi. Ancak şu an için MHK’nin ya da kurumlarının değiştirilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi.

loading...