Sadık Arslan

Beşiktaş’tan TFF’ye Trabzonspor başvurusu

11 Ekim 2021 Pazartesi 16:47 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2021 Salı 16:48

Beşiktaş yönetimi 3 Kasım’da Sporting ile oynayacağı maçın hemen arkasından 6 Kasım’da oynanacak Trabzonspor maçının tarihinin değiştirilmesi için kolları sıvadı. TFF’ye tarih değişikliği talebinde bulundu. Portekiz’de maçın 21:45’te oynanacağı, Türkiye’ye ancak ertesi gün sabahın erken saatlerinde gelinceği hatırlatıldı. Trabzonspor ile Vodafone Park’ta oynanacak maçın 7 Kasım Pazar gününe alınmasının herkes için doğru karar olacağı bilgisi verildi. Beşiktaş’ın bu konuda Trabzonspor kulübü ile de temas kurduğu, alınan ilk bilginin olumlu yönde olduğu bildirildi. Beşiktaş’la arasında tazminat sorunu olmasına rağmen Avcı’nın maçın tarihinin değiştirilmesi konusunda Trabzonspor yönetiminden zorluk çıkarılmaması konusunda talepte bulunduğu öğrenildi.

Trabzonspor’un kasasına 5.2 milyon euro

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Abdullah Avcı’ya uyup yaptığı transferlerle ağız dolusu eleştirdiği Muharrem Usta’nın 35-36 milyon euro’luk takımını neredeyse yakaladı.

Ağaoğlu geçen sezon 16 milyon euro’luk takımla oynadığı için övünürken bu sezon yaptığı transferlerle kendisini tekzip etti. Trabzonspor yollarını ayırdığı oyunculardan Ekuban (800 bin euro), Kamil Ahmet (350 bin euro), Hosseini (500 bin euro), Flavio (200 bin Euro’sunu Giresunspor 400 bin Euro’sunu Trabzonspor ödüyor), Diabete (200 bin Euro’sunu Giresunspor, 1 milyon Euro’sunu Trabzonspor) Marlon (650 bin euro), Afobe (1.5 milyon euro) ve Baker’dan (1 milyon euro) sadece 5.2 milyon euro’luk kasada para tutabildi

Josef’ten Beşiktaş’a bir dünya yıldızı daha

Josef, Beşiktaş’ın hem scout şefi, futbol şube sorumlusu ve transfer komitesi başkanı gibi çalışıyor… sezon başında Alex Teixeira’yı ilişkilerini kullanıp Beşiktaş’a getiren Josef daha sonra imkansızı denedi. Coutinho’yu İstanbul’da konuk etti. Sergen Yalçın ve yöneticilerle tanıştırdı. Ancak Barcelona’nın 130 milyon euro ödediği eski takım arkadaşını Beşiktaş’a getirmeyi başaramadı.
Josef bir kez daha imkansızı deniyor… Vasco Da Gama’da beraber oynadığı Allan’ı, Beşiktaş’a getirmeye çalışıyor. Atiba’nın sezon sonunda futbolu bırakacağı, Pjanic’in ise elde tutulma imkanının olmadığı ortamda Josef’e göre Allan kendileri için ideal aday.
Konuyu Sergen Yalçın’a açan Josef, hocasından da onay aldı. Ancak Yalçın olmayacak duaya amin dememeye karar verdi.
Çünkü Allan geçen sezon başında 25 milyon euro’ya Everton’a transfer oldu. Şu anda da Premier Lig ekibinin değişilmez oyuncular arasında yer alıyor.
Josef de tüm bu gerçekleri bilmesine rağmen, Coutinho gibi Allan’ı da Beşiktaş’a getirmek için çalışmaya devam edeceğini söylediği öğrenildi.

Ağaoğlu ile Trabzonspor bütçesi paramparça 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu tam bir yıl önce, göreve geldikleri dönemde 35-36 milyon euro olan kadro maliyetini dengeleyerek 16 milyon euro seviyesine çektiklerini açıklayıp gurur dolu bir açıklama yaptı. İlk yıllarında 17 milyon euro olan kadro maliyetlerini  geçen sezon 16 milyon euro’ya çektiklerini anlattı.
Trabzonspor yönetiminin bu sezonki hedefi 15 milyon euro’luk takım bütçesi ile Süper Lig’de mücadele etmek, daha önceki yönetimlerin yaptığı hataları yapmamaktı.
Ancak Ağaoğlu yönetimi belki de Aralık ayında yapılacak kongreye daha güçlü girmek için midir bilinmez, para musluklarını açtı.
Sadece sezon transfer edilen Hamsik ve Cornelius, (2.2 milyon euro) Gervinho (2.15 milyon euro), Bruno Peres (1.7 milyon euro), Koita ve Dorukhan (1.5 milyon euro), Siopis, Denswill (1.2 milyon euro) ve İsmail’e (600 bin euro) ile Avcı (650 bin euro) maaş artı imza parası olarak 14.85 milyon euro’luk yükümlülüğün altına girdi.
Yeniler için ödenen garanti para ve imza paraları ile bütçe tamamlandı.

loading...