Sadık Arslan

Beşiktaş’ta yeni dönem başlıyor

27 Kasım 2021 Cumartesi 18:05 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2021 Pazartesi 16:50

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın bugün Başkan Ahmet Nur Çebi ile bir görüşme yapacak… dün gece söylediği, “başkan istersen bırakabilirim” sözlerini tekrarlayacak. Çebi’nin “git” ya da “kal” sözleri Beşiktaş’ın yeni dönemini belirleyecek.

Başkan Çebi, Yalçın’a “kal” derse Beşiktaş’ta yeni bir dönem başlayacak. Yalçın’la +1 yıllık sözleşme yapılacak. Özellikle ikinci yarının başlamasıyla beraber takımda çok ciddi değişiklikler olacak. Genç oyunculara ağırlık verilecek.

Gelecek sezon hazırlıklarına erken başlanacak. Galatasaray’da Fatih Terim’in yapmaya çalıştığı devrimin bir benzeri Sergen Yalçın’la yapılacak. Gelecek sezon yola devam edilecek az sayıda oyuncu ikinci yarıda kullanılacak. Rosier, Necip, Rıdvan, Ersin, Serdar, Ghezzal, Kenan, Umut Meraş, Hasic ve Montero etrafından bir takım kurulacak.

Rıdvan, Ersin, Serdar, Hasic ve Montero gibi genç oyuncular ikinci yarıda çok daha fazla süre alacak. Gelecek sezon için yepyeni bir yapılanmaya gidecek.

* Transferde bonservis bedeli ödenmeyecek.
* Kiralık oyuncudan mümkün olduğu kadar uzak durulacak.
* İsme değil, ihtiyaca göre transfer yapılacak.
* Transferlerde son karar hocanın olacak.
* Son sözleşmesini imzalayan oyuncu alınmayacak.
* Oyuncu ABD, Çin ya da Suudi Arabistan’dan geleceğine İtalya ya da İngiltere ikinci liginden gelmesine dikkat edilecek.

Sergen Yalçın’ın yerine Şenol Güneş

Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi ile teknik direktör Sergen Yalçın bugün bir görüşme yapacak… beklentiler dün akşam Giresunspor maçından sonra “başkan istersen bırakabilirim” diyen Yalçın’a Çebi’nin, “bir yere gidemezsin” demesi.

Hatta başarılı teknik adama en az 1 yıllık daha sözleşme teklif etmesi. Yeni dönem yapılanması konusunda tecrübeli teknik adamla yola devam etmesi.

Ancak Yalçın’ın istifasında diretebileceği, hatta Çebi’nin Yalçın’ın istifasını kabul edebileceği de camia içinde ciddi ciddi konuşuluyor. Çebi’nin Yalçın’ın istifasını kabul etmeye hazır olduğunu iddia edenlerin iddiası ise, “Başkan, Şenol Güneş’le çoktan anlaştı” şeklinde. Çebi’nin geldiği ilk günden beri Trabzonlu hemşerisi Güneş’i istediği, bu yüzden son dönemde mutat yemeklerini artırdığı belirtiliyor.

Çebi’nin Sergen Yalçın’la yollarını ayrıcağını iddia edenler Başkan’ın söylediği; "Sergen Yalçın'ı dinledikten sonra gereken neyse onu yaparız. Haklı gerekçeleri varsa söyleyecek bir şeyimiz yok. Ayağa kalkıp yolumuza devam edebilecek anlayış ve tutum görebilirsem, Sergen Yalçın ile yürümeyi tercih ederim" ifadelerini işaret etti. Başkan Çebi’nin tercihinin Yalçın olduğunu söylemesine rağmen sezon başında yaşanan sözleşme krizi yüzünden kırgın olduğu bu yüzden başarılı teknik adamı göndereceği iddia edildi.

Sergen Yalçın’ın tazminatı belli oldu

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bugün yapılacak görüşmede Sergen Yalçın’a, “bu takım neden ayağa kalkmıyor” diye soracak… “anlat” diyecek. Yalçın’ın söyleyecekleri Başkan Çebi’yi ikna ederse yola devam edecek. İkna olmazsa teşekkür edecek.

Yalçın’dan N’Sakala, Oğuzhan ve Gökhan Töre dışında istemediği Alex Teixeira, Batshuayi, Atiba ve Pjanic gibi oyuncuları neden istemediğini öğrenecek. Yalçın’a, “bu takımı ayağa kaldırabilecek misin? Kendine güveniyor musun?” diye soracak.

Gelen bilgilere göre Sergen Yalçın’ın sözleşmesinde tazminat maddesi yok. Ancak anlaşma gereği Beşiktaş’ın bu sezon kendisine sezon sonuna kadar ödemeyi vadettiği 25 milyon TL’yi alma hakkı var. Aylık 2.5 milyon TL maaş alan Yalçın şu ana kadar Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım için 10 milyon TL almaya hak kazandı.

İki taraf karşılıklı anlaşma yoluyla vedalaşmazsa Yalçın’ın maaşının 15 milyon TL’lik kısmını alma hakkı bulunuyor.

loading...