Sadık Arslan

Beşiktaş resmi teklif gönderdi

01 Aralık 2021 Çarşamba 18:43 | Son Güncelleme: 01 Aralık 2021 Çarşamba 18:43

Mısır’ın Al-Ahly kulübünün eski yıldızı Magdy Abdel-Ghani, Al-Ahly'nin golcü oyuncusu Mohamed Sherif'in, Beşiktaş'ın yaz transfer döneminde yaptığı teklifin reddedilmesinden mutsuz olduğunu söyledi. Al-Ahly’nin Beşiktaş’tan kısa süre önce yeni bir teklif aldığını iddia etti. Abdel-Ghani, “birkaç gün önce Sherif, Türk kulübü Beşiktaş'tan cazip bir teklif aldı. İkinci kez. Al-Ahly forvetini Ocak ayında bırakmak için finansal cazibesi olan bir teklif bekliyordu. Ama o kadar cazip bir teklif değil: Sherif yazın yapılan teklifi kulübün ayrılışını Ocak ayına erteleme talebi yüzünden istemeyerek reddetmişti. Ancak şimdi ayrılık zamanının geldiğine inanıyor. Bunu da yöneticilere iletti” dedi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş transferde kapıştı

Fenerbahçe ya da Beşiktaş sırasıyla Trabzonspor’un 12 ve 16 puan gerisinde kalmışken transfer düşünür mü bilinmez… ancak reyting yapmayı seven yabancı internet siteleri Türk sosyal medya hesapları gibi transfer üzerinden çalışmaya devam ediyor.

Bu kez de One Football, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ABD Ligi MLS takımlarından Chicago Fires’ten Ocak ayında ayrılacak olan Alvaro Medran’ı istediğini yazdı. Real Madrid ve Valencia geçmişi olan 27 yaşındaki orta saha oyuncusunun diğer bir talibinin ise Suudi Arabistan’dan adı açıklanmayan bir takım olduğunu iddia etti.

Böyle inanç görülmedi

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin 4-0’lık Giresunspor maçından sonra “bu takım şampiyon olacak” sözleri tepki almış, hatta dalga konusu olmuştu.

Ancak Başkan Çebi’nin sözlerinin bir benzerini Sergen Yalçın futbolcularına söyledi… Başkan Çebi’yle yaptığı görüşmenin hemen ertesi tüm takımı bir araya topladı. Uzun bir toplandı yaptı. “Başkan da ben de hepinize güveniyoruz” dedi. Oyuncularına güven aşıladı. “Biz nasıl puanlar kaybettiysek Trabzonspor da kaybedecek. İnanıyorum” dedi.

“Umutsuz yaşanmaz” sözlerini de kullanan Yalçın konuşması sırasında, “maç kazanmaya başladığımız zaman, seriye bağladığımız zaman Trabzonspor’a ‘acaba mı’ dedirtiriz. O zaman bizim girdiğimiz strese onlar girer. Kayıplar başlar” dedi.

Türkiye Ligi’ni ve futbolunu çok iyi bildiğini tüm takıma anlatan Yalçın, “durun daha kar başlamadı. Kış başlamadı. Balçık sahalar ortaya çıkmadı. Karla kaplı zeminlerde maçlar oynanmaya başlamadı. Türkiye’de lig asıl o zaman başlar” hatırlatlamasını yaptı.

Sözlerini “olsun Beşiktaş şampiyon olmasın. Bu seneyi kaybedelim. Ama vazgeçmeyelim. Beşiktaşlılara göre olmayan tek şey vazgeçmek. Ben vazgeçmeyeceğim. Sizden de asla vazgeçmenizi istemiyorum” diyerek tamamladı.

Hocanın konuşmasının bitiminde tüm takım ayağa kalkıp, hocayı alkışladı.

Sergen Yalçın’ın kaderi Fenerbahçe

Brezilya’nın O Globo gazetesinin ortaya attığı Abel Ferreira’ya, Beşiktaş’ın teklif yaptığı iddiası camianın kafasını bulandırdı… daha iki gün önce Sergen Yalçın’ın istifasını kabul etmeyen Çebi, üstüne üstlük bir de “b planımız yok” sözlerini kullanmıştı.

O Globo’nun Palmeiras’a Libertadores’i kazandıran Abel dedikodusu ise camianın önde gelenlerinin aklına Ahmet Nur Çebi’in 16 Ekim 2020 tarihinde yaptığı; ”Şenol Güneş keşke Beşiktaş'tan gitmeseydi. Açık açık itiraf ediyorum burada. Şenol hocamızın Beşiktaş'tan gitmesi için çok uğraştılar" ifadelerini getirdi.

Camianın önde gelen isimlerine göre, Sergen Yalçın’ın istifası her ne kadar kabul edilmemiş olsa da, Başkan Çebi’nin çok fazla sabrı yok. Özellikle Fenerbahçe derbisi Sergen Yalçın için milat olacak. O maçta alınacak bir yenilgi sonrasında Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ta kalması imkansız hale gelecek.

loading...