Sadık Arslan

Avrupa’dan Trabzonspor’a hücum

24 Kasım 2021 Çarşamba 15:33 | Son Güncelleme: 24 Kasım 2021 Çarşamba 15:35

Trabzonspor şu anda Avrupa’nın üst düzey ligleri göz önüne alındığında yenilgisiz tek takım olarak öne çıkıyor. Bu da pek çok ülkede dikkat çekiıor. Özellikle Avrupa ülkesinden bir çok gazeteci hafta sonunda Trabzon’a geldi. Gaziantep maçını izledi. Basın tribününde dikkat çeken 12 Avrupalı gazeteci vardı. Ülkelerinin ünlü spor gazetelerinin yorumcuları, yazarları, Akyazı’ya renk kattı. Avrupalı gazeteciler üç gün Trabzon’da kalacak. Bu gazetecilerin önemli bir bölümü dün maç saatine kadar Başkan Ahmet Ağaoğlu ile özel söyleşilerden bulundu. Gelen bilgilere göre bu gazeteciler Macaristan, Almanya, İspanya, Portekiz, Yunanistan, İtalya ve Avusturya’dandı.

Aralarında internet haber sitelerinin muhabirlerinin de olduğu gazeteciler Trabzon’un tarihi ve turistler bölgelerine de çekim yapacak.

Beşiktaş’ta 205 milyon TL’lik zarar

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Sportif faaliyetleri, özellikle futbolu mali açıdan yönetebilmek çok daha zor hale gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş bu sezon Alex, Salih ve Salih’i bedelsiz olmak üzere transfer ettiği 10 futbolcuya toplamda 10 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli ödedi. 8 Eylül’de (euro kuru 9.89 TL) transferin bittiği dönemde Beşiktaş’ın ödeyeceği rakamın TL karşılığı 105.35 milyon TL’ydi. 23 Kasım itibariyle rakam (euro kuru 14.07 TL) 151..2 milyon TL oldu. Zarar 2.5 ayda 45.9 milyon TL arttı.

Siyah-beyazlılar Şampiyonlar Ligi’ne katılacağı için ligin en pahalı kadrosunu kurdu. 38 milyon euro’luk bir kadro kurdu. Yine 8 Eylül (euro kuru 9.89 TL) tarihi referans alındığında Beşiktaş’ın ödeyeceği yıllık maaş 375.2 milyon TL’ydi. 23 Kasım itibariyle bu rakam 534.6 milyon TL oldu. Zarar yıllık takım bütçesi için 159.4 milyon TL oldu.

Toplamda ise 205.3 milyon TL’yi buldu.

Çebi, Elmas’a karşı harekete geçti

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın TFF’ye çıkarma yaptı. Yeni Tahkim Kurulu ve Disiplin Kurulu ilgili bir liste verd. Ayrıca Nihat Özdemir’in ekibinde yer alan bazı isimlerin değiştirilmesiyle ilgili rest çekti. En azında bu bilgiler Beşiktaş tarafına bu şekilde aktarıldı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Elmas’ın elinde Tahkim ve Disiplin Kurullarına seçilmelerini istediği isimlerle gittiği iddiası üzerine harekete geçti. Çebi’nin özellikle Terim’e ve Elmas’a verilecek cezalardan sonra çok sertleşeceği öğrenildi.

Kulüpler Birliği eski başkanı Çebi, yeni başkan Ahmet Ağaoğlu’nun Burak Elmas ve Ali Koç’la beraber TFF’ye yapılan son ziyarette yer almamış. Elmas tarafından “durumdan rahatsız olmayan isimler var” suçlamalarına maruz kalmıştı.

Bu arada Elmas’ın, Çebi’yi, “eski sistemden beslenen isim” diyerek Özdemir’e şikayet ettiği iddiası da gündeme geldi.

Trabzonspor’a sürpriz kaleci

Gaziantep maçında Ece Kardeşler'in sakatlanması ile kadroda yedek kaleci olarak yer alan Arda Akbulut kaleye geçti…
İşte o ana, Trabzonspor’un saha içindeki ve dışındaki futbolcu, teknik kadro ile yönetim diken üzerinde gelişmeleri takip etti.
Arda Akbulut’un yedeği olacak Muhammet Taha Tepe, başlamadan 15 dakika önce evinden gelip kulübeye oturdu. Eğer o süre zarfında negatif bir durum olsa söz gelimi Arda da sakatlansaydı kaleye Muhammet Taha gelinceye kadar, Vitor Hugo geçecekti. Muhammed Taha beklenirken bu karar alınmıştı.

Olay öyle çabuk gelişti ki, Trabzonspor resmi sitesinde maç kadrosunda Muhammet Taha’nın adını yazmayı bile unuttu.

Muhammet Taha, Trabzonspor’a Altınordu’dan geldi. Maç anı bir grup arkadaşı ile birlikte bir evde toplanmış karşılaşmayı izleyecekti.
Trabzonspor’da aslında Kağan maç için kadroda yer alacaktı. Ancak genç kaleci U-19 takımıyla Şampiyonlar Ligi maçı için Danimarka’da olduğu için Muhammed Taha apar topar evden getirildi.

Trabzonspor’dan Fenerbahçe tepkisi

Trabzonspor'da forma tedarikçisini değişiyor. Gelen bilgilere göre görüşmeleri bizzat TS-Club'lardan sorumlu yönetici Yalçın Orhan yürürüyor. Aday sayısı 4'e inmiş durumda. Nike, Adidas, Puma ve Umbro!

New Balance ile yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı.  Nedeni ise Trabzonspor'un isteklerini karşılayamamalarıydı. 4 adayla görüşmeler son dönemece gelindi.Artık yönetim bir karar verecek.

Daha önce 3 firmayla da çalışma tecrübesi olan Trabzonspor 4 teklifi de masasında tutuyor. Macron da devam etmek istiyor ancak teklifleri oldukça düşük. Yönetimden bazı isimler Puma’ya Fenerbahçe’nin logosuz formasını kendilerine giydirmek istediği için sıcak bakmıyor.

Beşiktaş’ta sorunun bini bir para

Beşiktaş Ajax’la “onur” maçına çıkıyor… bu siyah-beyazlıların bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde sahasında oynayacağı son karşılaşma. Atiba maç öncesi yapılan basın toplantısında, “gurur” sözcüğünü kullanırken turnuvayı 0 puanla tamamlamak istemeyen siyah-beyazlılarda kadroyla ilgili pek çok soru işareti var.

Welinton’la devam edilecek mi, Montero sahada olacak mı?

Rıdvan’ın yerine yine Umut Meraş mı oynayacak?

Josef’in yerinde Necip mi Mehmet Topal mı oynayacak Yoksa Atiba ön liberoya mı geçecek?
Yoksa Alanyaspor maçının ilk yarsında oyundan alınan Atiba, Pjanic’le beraber kulübenin yolunu mu tutacak?

Can ve Alex, Ajax karşısında 11’de olacak mı?

Ghezzal, N’Koudou ve Larin’den hangi 2’si sahada olacak?

İyileşen Batshuayi sahaya çıkabilecek mi?

Belçikalı oynamazsa Yalçın yine Kenan’da mı diretecek? Yoksa Larin’i en uçta santrfor olarak deneyecek mi?

loading...