Sadık Arslan

Ağaoğlu’nun seçimlerdeki rakipleri netleşmeye başladı

10 Haziran 2021 Perşembe 19:10 | Son Güncelleme: 11 Haziran 2021 Cuma 19:11

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, bir yandan transfer çalışmaları yapıyor… diğer yandan da seçimli genel kurula doğru strateji belirlemeye çalışıyor.

Önümüzdeki hafta, yönetimde en çok güvendiği isim Ertuğrul Doğan ile bir araya gelecek. Seçim çalışmaları ve birlikte yol alacağı isimlerin belirlenmesine çalışacak.

Bu arada önceki gün yönetim kurulu üyeleri ile kurul başkanları tesislerde Mustafa Hacıkerimoğlu’nun da katıldığı  bir toplantı yaptı. Toplantıda önümüzdeki lig sezonunda TFF Kulüp arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin düzenli şekilde nasıl yürütüleceği masaya yatırıldı. TFF’de Trabzonspor’un haklarının daha etkin şekilde nasıl korunabileceğiyle ilgili gerekli konulara masaya yatırıldı.

TRABZONSPOR’DA SEÇİMLER ÖNCESİNDE ÜC CEPHE ORTAYA ÇIKTI

Trabzonspor’da seçim öncesinde üc cephe oluşmuş durumda… Ahmet Ağaoğlu cephesi; Beylerbeyi cephesi ve Soğuksu cephesi.

Ahmet Ağaoğlu cephesinde başkan yeniden aday. Transferlere hız vermesi de hem takıma hem de seçime yatırım. Yönetiminde köklü değişiklik yapmayacak. Saha sonuçları iyi giderse seçilir. Aksi taktirde Ertuğrul Doğan’ın başkan adaylığı ortaya çıkabilir.

Beylerbeyi cephesi; Bu grup birbirine zıt değişik grup ve kişilerden oluşuyor. Henüz genel kurul ile ilgili yazılı bir senaryoları yok. Sık sık bir araya geliyorlar. Ağaoğlu’nun yaptığı hesapsız transferlere tepki gösteriyorlar. Mehmet Yiğit Alp, Hayrettin Hacısalihoğlu, Muammer Saka bu cephenin başkan adayları.

Soğuksu cephesi; Yeni bir oluşum. Soğuksu’da bir araya geliyorlar. Başkan adayları Önder Bülbüloğlu. Seçimin kaderini saha sonuçları değil ortaya konacak projelerin belirleyeceğine inanıyorlar.

Şampiyonlar Ligi, Gedson’u Beşiktaşlı yapacak

Portekiz’in Record gazetesi Gedson’un gelecek sezon Türkiye’de forma giyeceğini yazdı… ancak bu takımın Galatasaray mı, Beşiktaş mı olacağının henüz netleşmediğini iddia etti. Gazeteye göre Benfica henüz Gedson’dan vazgeçmedi. Onun yeteneklerine güveniyor. Bu nedenle bu yaz transferinde satarsa 10-15 milyon euro bandında bir rakam görebilir. Ancak Türkiye’de kendisini gösterme fırsatı bulursa potansiyeli sayesinde rakam bir anda ikiye katlanabilir. Bu çerçevede Benfica’nın tercihi Beşiktaş. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde oynayacaklar. Ancak Galatasaray’da potansiyel şampiyonluk adayı. Türk takımları son dönemde sürpriz rakamlara oyuncu satabiliyorlar.

GEDSON GÖRÜŞMELERİ ORTAYA ÇIKTI! İŞLER KARIŞTI

Galatasaray’dan ayrılan Gedson, Galatasaray’ın favorisi… Dorukhan ve Mensah’ın yerine Salih ve Gedson’u takımda görmek isteyen Sergen Yalçın, Portekizli oyuncuyu çok beğeniyor. Başkan Ahmet Nur Çebi ise Gedson isminin dışarı sızdırılması nedeniyle kızgın. Çünkü Galatasaray aslında kiralık sözleşmesi biten Gedson’a bir teklif yapmamıştı. Ancak kendilerinin teklifi ortaya çıkınca Galatasaray bir kez daha Benfica’nın kapısını çaldı. Portekizli oyuncuyu kiralık istedi. Ayrıca Gedson’a Galatasaray’daki eski takım arkadaşlarından da mesajlar gitmeye başladı. Oyuncunun kafası karıştı. Benfica zor durumda kaldı. Hem Gedson, hem Benfica, hem de Beşiktaş’ın işi zorlaştı. Bu yüzden Başkan Çebi, “Şu anda bir alternatif değil” demek zorunda kaldı.

“Fenerbahçe’ye gitmek için kupadan elendi…”

Emre’nin ipinin çekilmesinden sonra ilk haftayı, araştır, incele, değerlendir ve ön teklif sun şeklinde geçiren Fenerbahçe’de teknik direktör konusunda ikinci haftaya girildi. İlk haftanın sonunda yapılan görüşmelerde adayla 4’e indirildi.

2’si işlerine devam eden adaylar. Abel Ferreira (Palmeiras) ve Paulo Sousa (Portekiz). Diğer ikisi Tedesco ve Luis Castro ise serbest adaylar.

Abel için Palmeiras tazminat istiyor. Sousa için Euro 2020’nin bitmesi beklenecek. Tedesco için şartlar konuşulmaya devam ediyor. Castro ise son çare.

Bu 4 isimle ilgili son gelişmeler de çok dikkat çekici.

* Geçen sezonun Libertadores şampiyonu Palmeiras dün akşam Brezilya Kupası’nın daha 3’üncü turunda Serie B takımlarından CRB’ye yenilerek elendi. Abel Ferreira maçtan sonra, “yaptığımız 35 tehlikeli atakta gereken verimliliğe sahip değildik. En az dördü bariz gol şansıydı. Hatta kale çizgisinden çıkan top dahil. Ancak futbol bu. Hepimiz acı çekiyoru. Ben, oyuncular, yönetim ve taraftarlar için herkes için bir hayal kırıklığı. İstediğimiz bir hedefti, bu artık savaşma şansımız kalmadı” dedi.

Bazı taraftarlar Fenerbahçe’yle görüştüğü iddia edilen Abel’i, Avrupa’ya dönmek için takımı sabote etmekle suçladılar. Bazıları ise Portekizli teknik adamın istediği hiçbir transferi yapmayan yönetimi Abel’i kovmaya çalışmakla itham ettiler.

* Domenico Tedesco için durum biraz daha karmaşık… Spartak Moskova ile anlaşmasına ve sözleşmesinin uzatma kararı alınmasına rağmen pandemi nedeniyle çark etti. Sınırlar açık olmadığı için her istediğinde ailesini görmek için Almanya’ya dönemediği için Spartak’tan ayrıldı. Fenerbahçe ile yapılan ilk görüşmede de bu konu gündeme geldi. 1985 doğumlu İtalyan asıllı teknik adam, “sınırlarla ilgili net karar açıklansın. Fenerbahçe’de çalışmaktan onur duyarım” dedi.

* Fenerbahçe, Paulo Sousa’nın menajeri ile resmi görüşmeyi Polonya Futbol Federasyonu Başkanı Zbignew Boniek’in izniyle yaptı. Sousa, “Euro 2020’ye konsantre olmuş durumdayım. Sonra görüşelim” dedi.

* Luis Castro için ilk görüşme Andre Castro, Varela, Marafona ve Candeias gibi oyuncuları Türkiye’ye getiren menajer aracılığıyla yapıldı… Shakhtar’da geçen yıl şampiyon olan Castro’nun bu sezon ikinci olduğu için gönderildiği anlatıldı.

loading...