Sadık Arslan

3 transfer 3 zorlu süreç! Sergen Yalçın’ın prensleri

03 Haziran 2021 Perşembe 17:08 | Son Güncelleme: 03 Haziran 2021 Perşembe 17:09

Beşiktaş yönetimi üç nokta transfer yapmak için çalışıyor… Kayserispor’a dönen Mensah, Atletico Madrid’e dönen Montero ve Everton’a dönen Cenk Tosun’un yerine oyuncu arıyor.

Bu oyuncuların özellikleri belli.

Sergen Yalçın, Mensah’ın adam geçme ve dikine kaleye oynama özelliklerinden yararlanmak istiyordu. Ancak Ganalının takıma katkısı olmadı.
Sol ayaklı stoper olarak gelen Montero ise beklentileri karşılayamadı.

Forvetin her bölgesinde oynayabilen Cenk Tosun ise sakatlandı.

Beşiktaş’ın önceliği Mensah gibi 10 numara da oynayabilen 8 numara. Bu yüzden Sergen Yalçın, Olympiakos’tan Fortounis üzerinde duruyor.

Cenk Tosun’un yerine gezgin bir santrfor isteyen Sergen Yalçın, Kenan Karaman ve Diego Costa’yı istiyor. Ancak rakamlar çok uçuk. Kenan’ın önceliği de İtalya. Giakoumakis’i ise riskli buldu. O yüzden forvet transferi için şimdilik frene basıldı. Ahmed Hassan’a da Sergen Yalçın yüz vermedi.

Yedek sol stoper için öncelik Türk olmasında. İlk öncelik Abdülkerim Bardakçı. Ancak Fatih Kurucuk ve Arda Kızıldağ da yedekte tutuluyor.

Aboubakar için Beşiktaş dönemi bitti Fenerbahçe başlıyor!

Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar dönemi sona erdi… Pazartesi akşam Başkan Ahmet Nur Çebi, İstanbul’a gelen menajeri Pini Zahavi ile bir araya geldi.

Kamerunlu oyuncunun İsrailli menajerinin çektiği, “Fenerbahçe istiyor… eğer anlaşamazsa Fenerbahçe’de oynayacak” restine, Çebi’den karşılık geldi.

Beşiktaş Başkanı Çebi, “istediği yere gidebilir” cevabını verdi. Zahavi’nin, “bir süre daha düşünelim. Gelecek hafta bir kez daha bir araya gelelim. Son kararımızı verelim” dedi.

Çebi, “bir daha rakam üzerinden bir görüşme olmayacak. Şartlarımızı kabul ediyorsanız, buyrun gelin imzayı atalım. Yoksa boşuna vakit kaybetmeyelim” dedi.

Zahavi “son sözünüz bu mu?” deyince, Çebi’den “evet cevabı…” aldı. İsrailli menajer, “Aboubakar’ın Fenerbahçe’de oynamasından rahatsız olmasınız umarım” dedi.
Çebi, “neden olayım ki…” dedi. Konuşmayı tamamladı. Top Zahavi’de ancak gelen bilgilere göre Beşiktaş’ta

Aboubakar defteri kapandı.

Hatta Başkan Çebi de, ”Gökhan Gönül bende oynuyordu Fenerbahçe'ye gitti, kimse ona bir şey demiyor da Aboubakar'ı mı gündeme alıyorsunuz? Aboubakar da başka takımda oynayabilir. Kimseye tutkulu falan değilim. Gelen ağam, giden paşam." dedi. İplerin tamamen koptuğunu net şekilde ortaya koydu.

Beşiktaş’ın Aboubakar için son teklifi 1 milyon euro garanti ücret. 500 bin euro garanti puan başı bonusu. 500 bin euro da şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi bonusu. Ayrıca sözleşmesinde yer alan eski sakatlığının nüksetmesi durumunda 40 bin euro’luk tazminat kaldırılacak. Sözleşmesi 3 yıllık olacak. İndirim ya da artırım olmayacak.

Tanrı Beşiktaş’a gelmesini istememişti! Bu kez geliyor

Beşiktaş 10 yıl sonra Diego Costa’ya imza attırmaya çok yakın… 2010-11 sezonunda siyah-beyazlılar o dönemde Valladolid’de oynayan Diego Costa’ya teklif yaptı. Costa kabul etti. Ancak daha sonra Atletico Madrid devreye girince 1 milyon euro’ya İspanyol devini tercih etti. İlk yılında Diego Costa, Atletico’da başarılı olamadı.

Sezon sonunda Beşiktaş bu kez Atletico’nun kapısını çaldı. Atletico teklifi kabul etti. Tam Beşiktaş’a geleceği dönemde Brezilyalı oyuncu çok büyük bir sakatlık geçirdi. Transfer yattı. Sambacı daha sonra devre arasında Rayo Vallecano’ya kiralandı. Rayo Vallecano’da patlamaya yapan Diego Costa, 38 milyon euro’ya Atletico Madrid’e döndü.
Diego Costa 2013 yılında verdiği bir röportajda, "2011 yılında Türkiye'ye (Beşiktaş) transfer olmam an meselesi iken ani bir sakatlık geçirdim ve takımda kaldım. Yani Tanrı benim Siyah-beyazlı kulüpte futbol oynamamı istemedi" açıklamamıştı.

Beşiktaş, sambacıya 2 milyon euro net ve 1 milyon euro kiralama bedeli teklif ederken Brezilyalı oyuncu 4 milyon Euro’da diretiyor.

loading...