Neslihan Yıldız

Trabzonspor’un kaptanı bunu yapmamalıydı…

08 Ocak 2021 Cuma 17:59 | Son Güncelleme: 08 Ocak 2021 Cuma 18:01

Kaptan Joao Pereira’nın kadro dışı kalmasına hırçın tavırlarının neden olduğu iddia edildi. Üst üste sarı ve kırmızı kartlar gördü. Bir anda yedek kulübesine hapsoldu. Avcı saha içinde takımı ateşleyecek ama yakacak oyuncu istemediği için böyle bir karar alıp oyuncuyu yedek kulübesine çekti. Serkan Asan’ın performansı de iyi gidince Portekizli iyice kulübeye hapsoldu. Pereira’nın 600 bin euro’luk sözleşmesi var. Kendisine “Kulüp bul” diye bir  bildirim yapılmadı. Pereira’nın ailesi olsun, kendisi olsun ayrılık durumunun farkındalar. Kalmak istiyorlar, ancak henüz karar verilmiş değil.

Pereira oynayarak bırakmak istiyor. Yedek kulübesinde kalarak veya kadroya giremeyerek bırakmak istemiyor. Oynayabileceği kulübe gitmek istiyor. Eğer böyle bir ayrılık gerçekleşeceksede yönetim güzel bir uğurlama yapmayı da planlıyor.

Arjantinli yıldızdan Trabzonspor açıklaması

Trabzonspor ile adı anılan Guido Pizzaro, TUDN'e konuştu. Arjantimli ön libero, "Kimse benimle iletişim kurmadı , her şey basından izliyorum. Bir ilgi varsa da ben bilmiyorum" dedi..Ayrıca, "Dürüst olacağım, hedeflerim Tigres ile el ele gidiyor. Burada devam etmek istiyorum. Sözleşmemin bitimine bir yıl kaldı. O tarihten sonra sorumlular yönetim takıma yardıma etmeye devam edebileceğimi düşünürse kesinlikle burada devam edeceğim" dedi.

Danny Rose iddiasının arkasındaki Trabzonsporlu

Trabzonspor cephesi İngiliz Sky Sports'un ortaya attığı Danny Rose haberinin gerçeği yansıtmadığını, transferle herhangi bir dahlilerinin olmadığını açıkladı.

Bordo-mavili kulüpten gelen bu bilgilendirme sonrası "menajerler Trabzonspor'u mu kullanıyor" soruları akıllara geldi. Trabzonspor'un profesyonelleri Sturridge transferi sonrasında İngitere'de Trabzonspor'un her türlü oyuncuyu alabileceğine dair bir imaj oluştuğu bilgisini paylaştı.

Visca’yı Fenerbahçe’den elinden alacak operasyon

Abdullah Avcı, Yunus Mallı’nın transferinin yatmasından sonra Abdülkadir Ömür’ü 10 numara oynatacağını Ahmet Ağaoğlu’na iletti… Yunus’a verilecek rakama Edin Visca’yı alabileceklerini söyledi. Eğer Yunus için ayrılan rakamı Visca’ya vermeyi kabul ederlerse Başakşehir yönetimiyle kendisinin Türk futboluna kazandırdığı Boşnak oyuncuyla bir görüşme yapmak istediğini söyledi. Ayrıca Visca’nın ikna edilmesi konusunda Göksel Gümüşdağ’la da bir ön görüşme yapabileceğini söyledi.

Fenerbahçe’ye stoper transferinde Brexit müjdesi

Fenerbahçe, Mateo Musachhio için Milan’la anlaştı… ancak Arjantinli stoper sezon sonunda kendi istediği şartlarda, kendi istediği takıma gitmek için sarı-lacivertlileri reddetti. Fenerbahçe hiç vakit kaybetmeden diğer alternatifler üzerinde çalışmaya başladı. 

İngiliz Athletic’in iddiasına göre Fenerbahçe’ye Omar Colley için umut ışığı doğdu. Çünkü her ne kadar Sheffield United, Colley ve Sampdoria ile anlaşsa da, Gabonlu oyuncunun Brexit’e takılma ihtimali çok yüksek. Çünkü İngiltere İçişleri Bakanlığı yeni kriterlerden sonra Colley’e, çalışma izni çıkarmayabilir. Bu da Fenerbahçe’nin ekmeğine yağ sürer.

Simone Zaza dedikodusunun arkasında yatan sır

Simone Zaza’nın Galatasaray’a yazılmasının arkasında Hakan Balta’nın kısa Roma ziyareti sırasında bazı menajerlerle yüzyüze yaptığı görüşmeler oldu… bu menajerlerde birisinin Giuseppe Bozzo olduğu, İtalyan menajerin Balta’ya Zaza’yı önerdiği öğrenildi. Terim’in İtalya’daki bağlantılarının Hakan Balta’ya oldukça yardımcı olduğu ve yapmak istediği tüm görüşmeleri kısa sürede hallettiği de gelen bilgiler arasında.

Trabzonspor’un yeni 10 numarası belli oldu

Trabzonspor yönetimi Yunus Mallı ile anlaştı… ancak Wolfsburg sezon sonunda sözleşmesi bitecek olmasına rağmen Yunus üzerinden ciddi bir bonservis bedeli kazanmak istediği için bordo-mavililerin yaptığı teklifi kabul etmedi. Bu da Abdullah Avcı’yı yen arayışlara itti. Avcı, Abdülkadir Ömür’le görüşerek kendisini 10 numarada oynatmak istediğini söyledi. Ayrıca yönetime de eğer Yunus Mallı alınamayacaksa, bir kanat oyuncusuyla çalışmak istediği mesajını verdi. İsmini verdiği bazı isimlerle görüşmeler yapılmasını istedi.