Neslihan Yıldız

Marcao ve Sörloth derken bir de Ömer Faruk Beyaz

18 Kasım 2020 Çarşamba 09:07 | Son Güncelleme: 18 Kasım 2020 Çarşamba 09:08

Galatasaray'ın Alexander Sörloth için görüştüğü iddia edilen menajerle Ömer Faruk Beyaz'ın durumunu masaya yatırdığı iddia edildi.

Kısa süre önce gurbetçi bir menajerin Galatasaray kulübünen Marcao için Leipzig adına bir teklif getirdiği ortaya çıkmıştı… o menajerle görüşen sarı-kırmızılı yöneticilerin aynı takımda forma giyen Alexander Sörloth hakkında bilgi aldığı gündeme gelmişti.

O menajerin Fenerbahçe’de herkesin üzerine titrediği Ömer Faruk Beyaz’ın menajerlik haklarını elinde bulundurduğu bilgisi ise tüm iddiaların yönünü değiştirdi.

Çünkü Emre Belözoğlu’nun, Eser’le görüşmeyi beklerken gurbetçi menajerin İstanbul’da Galatasaraylı yöneticilerle görüşmeye gelmesi ve aynı gün içinde İstanbul’dan ayrılıp yaşadığı Stuttgart’a dönmesi ortalığı karıştırdı. Görüşmenin Marcao ve Sörloth için olabileceği ancak aslında Ömer Beyaz için olduğu iddia edildi.

Aynı şekilde doğrulanmasa da Ömer Beyaz’ın abisi İsmail Beyaz’ın geçen hafta Fatih Terim’le bir araya geldiği dedikodusu gündemde dolanırken bu bilgi kafaları karıştırdı.

Albayrak'ın yerine Haldun Üstünel ile aday olacak

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Aralık ayında yapılacak seçimde Haldun Üstünel'i listesine alıp aday olmayı planlıyor.

Mustafa Cengiz mahkemeden çıkan ibra kararıyla ilgili açıklamasında, “Sağlığım elverdikçe Galatasaray'a her zaman, sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğim sözlerini kullandı. Bu açıklama camiada Cengiz’in yeniden aday olacağı şeklinde yorumlandı. Hatta Cengiz’in yönetim kurulu yapılanmasını tamamladığı Abdürrahim Albayrak’ın yerine Haldun Üstünel’i asbaşkan olarak seçtiği iddia edildi. Küçük değişikliklerle hazırladığı yönetim kuruluyla adaylığını koyacağı belirtildi. 

Abdürrahim Albayrak önümüzdeki dönem olmayacak

Galatasaray'da Mustafa Cengiz ile yol ayrımına gelen Abdürrahim Albayrak'ın gelecek dönemde sarı kırmızılılarda olması beklenmiyor.

Kısa süre öncesine kadar Mustafa Cengiz’in aday olmayacağı, Abdürrahim Albayrak’ın başkanlık için soyunacağı iddia ediliyordu... ancak mahkemeden ibra ile ilgili çıkan karar tüm planları alt üst etti. Mustafa Cengiz’in alttan alta çalıştığı yönetim kurulu listesine son şeklini verdiği iddia edildi. Listede Abdürrahim Albayrak’ı dışarıda bıraktığı belirtildi.

Abdürrahim Albayrak’ın bu dakikadan sonra aday olmak istese bile verilen sözler nedeniyle kendisine bir yönetim kurulu listesi bulmasının imkansız olduğu bildirildi. Mustafa Cengiz’in karşısına çıkacağı iddia edilen 4 adayın da asbaşkanlarını belirlediği için Albayrak’a istediği gibi bir yönetim kurulu üyeliği olmadığı, bu yüzden önümüzdeki dönemde olmayacağı gündeme geldi.

Seçim Galatasaray Lisesi'nin bahçesinde yapılacak

Galatasaray’da 19-26 Aralık’ta seçim yapılacak… hem de Tüzük’ta yazdığı gibi Galatasaray Lisesi’nde. Seçim için lisenin bahçesine sandıklar konulacak. Normalden daha fazla sandık koyulması sağlanacak. Oylarını atanların lisenin bahçesinde vakit geçirmeleri engellenecek. Her kim olursa olsun oyunu atan herkesin lisenin bahçesinden ayrılması sağlanacak.

Fernandes, Barcelona'dan Galatasaray'a geliyor

Galatasaray'ın Barcelona’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Matheus Fernandes ile prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi.

Galatasaray’da transfer geri plana atıldı... birinci gündem seçim. Yeni başkanın kim olacağı?.. ancak İspanya’dan sürpriz bir iddia geldi. Devre arasında Barcelona’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Matheus Fernandes için Galatasaray’la prensip anlaşmasına varıldığı belirtildi. 22 yaşındaki oyuncunun sezon başında 7 milyon euro’ya geldiği Barça’da kadroya bile giremediği için büyük hayal kırıklığı yaşadığının altı çizildi. Katalan ekibinin Fernandes’i Galatasaray’a gönderirken hiç zorluk çıkarmayacağı, hatta bonservisiyle göndereceği de belirtildi.

Fatih Terim Diagne'ye kaldı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Radamel Falcao ve Ryan Babel'in durumları nedeniyle Mbaye Diagne'ye kaldı.

Radamel Falcao’nun bir türlü iyileşememesi ve hala takımdan ayrı çalışmalara devam etmesi, Ryan Babel’in de koronavirüs testinin pozitif çıkması Fatih Terim’in canını sıktı... haftaya Pazartesi günü oynanacak Kayserispor maçı önesinde tecrübeli teknik adamın elinde sadece Mbaye Diagne kaldı. Senegalli golcüye çok fazla güvenmese de Fatih Terim idman maçlarında gol operasyonlarını Mbaye Diagne’nin üzerine yapmak zorunda kaldı.