Neslihan Yıldız

İrfan Can, Onyekuru, Visca ve Muhammed gelince onlar gidecek

11 Ocak 2021 Pazartesi 17:49 | Son Güncelleme: 11 Ocak 2021 Pazartesi 17:51

Galatasaray teknik dirketörü Fatih Terim transferini istediği isimler açıkladı… İrfan Can, Visca, Onyekuru ve Muhammed’i ısrarla istediğini söyledi.
Bu dört oyuncunun gelmesi durumunda Etebo, Belhanda, Emre Akbaba, Emre Kılınç, Babel, Arda Turan, Oğulcan, Sekidika, Falcao ve Diagne kullanılamaz hale gelecek.

Çünkü 4 oyuncunun da transferiyle Galatasaray’ın 11’i şu şekilde oluşacak;

Muslera
Linnes, Marco, Luyindama, Saracchi
Taylan, İrfan Can
Feghouli
Visca, Muhammed, Onyekuru
Terim’in Emre Kılınç, Arda Turan, Oğulcan ve Babel’i rotasyon için elinde tutmak istediği, Belhanda, Emre Akbaba, Etebo, Sekidika, Falcao ve Diagne’yi yapılacak her transferin ardından takımdan göndermeyi planladığı gelen bilgiler arasında.

İrfan Can’ın en büyük engeli Fanatik Fenerbahçeli…

Fatih Terim’in ısrarla istediği İrfan Can’ın menajerliğini ik fanatik Fenerbahçeli yapıyor… bunlardan bir tanesi Fenerbahçe’nin eski oyunusu Ogün Altıparmak’ın Fenerbahçe kongre üyesi olan oğlu Batur ile Ali Koç’un danışmanları arasında yer alan Damien Comolli ve Simon Falette transferinde etkin rol oynayan Ömer Uzun.
İkili Fenerbahçe’ye bu sezon Caner’i getirdi. Ayrıca Berke, Barış Alıcı ve Harun’un Fenerbahçe’ye gelmesinde ciddi dahilleri vardı. Bu ikilinin menajerliğini yapıp da Galatasaray’a gelen tek isim Selçuk İnan oldu.

4 yıl 11.5 milyon euro + 4 milyon euro’ya bitirilecek

Fatih Terim “1 Ocak itibariyle limitimiz açıldı” dedi… Galatasaray yönetimi ise İrfan Can, Onyekuru, Visca ve Muhammed’i almak için kolları sıvadı.
Pazarlıklar başladı. İrfan Can için 15 milyon euro, Visca için 12 milyon euro, Onyekuru için 7 milyon euro ve Mohammed için 7.5 milyon euro’dan başlayan pazarlıklarda bazı aşamalar kaydedildi.
Başakşehir’e; İrfan Can için Diagne + 5 milyon euro teklif edildi. Visca için Babel + 2 milyon euro. Onyekuru için Monaco’ya 1.5 milyon + 4 milyon euro Mohammed için de Zamalek’e 3 milyon euro önerildi.
İlk etapta Galatasaray yönetimi 41.5 milyon euro’luk başlangıç pazarlıklarından Diagne ve Babel’i de vererek 11.5 + 5 milyon euro olmak üzere 15.5 milyon euro’ya işi bitirmenin hesaplarını yapıyor.

İrfan Can ve Visca için Nazım ile Serdar Aziz

Galatasaray’ın İrfan Can ile Visca için pazarlık yaptığı ortamda Fenerbahçe de kolları sıvadı… fanatik Fenerbahçeli olduğu bilinen çocukluğunda Saracoğlu’nda maç izleyecek kadar iyi bir taraftar olan İrfan Can’ın Galatasaray’a kaptırılmaması için kolları sıvandı.
Bir süredir Visca için yapılan görüşmeler Mesut Özil transferi nedeniyle sekteye uğrasa da yeniden harekete geçildi. Emre Belözoğlu, “Abi” dediği Göksel Gümüşdağ ile bir görüşme daha yaptı. İrfan Can ile Visca’yı beraber istedi. Acil sağ bek ve stoper ihtiyacı doğan Başakşehir’e, Nazım Sangare ile beraber Serdar Aziz’i önerdi. Para konusunda ise bazı satışları beklediğini o satışların gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

Falcao için bir engel daha ortaya çıktı

Falcao, İstanbul’dan ayrılıp İspanya’ya gitmek istiyor. Kolombiyalı oyuncu burada 23 yaşından beri kendisini kontrol eden Atletico Madrid’in doktoru Villalon’a tedavi olacak. Ancak kencisine İspanya’yı teslim alan kar engel oldu. Bu yüzden henüz İstanbul’da
Marca gazetesi oyuncunun birkaç ay sahalardan uzak kalabileceğini yazdı. Kolombiyalı oyuncunun İspanya’da bazı transfer görüşmelerinde bulunacağı da iddia edildi. Gelen bilgilere göre Falca, Madrid’e eşi ve kızlarıyla beraber gitmek istiyor.