Neslihan Yıldız

“Hocam bizi neden ateşe atıyorsun…”

13 Ocak 2021 Çarşamba 17:56 | Son Güncelleme: 13 Ocak 2021 Çarşamba 17:57

Fatih Terim, Malatyaspor maçından sonra, “Bu süreçte yalnız bırakıldım, Galatasaray taraftarına bir sözüm var, Mayıs ayında hem sözüm hem kontratım bitiyor” sözlerini kullandı. Camia ayağa kaldı. Hocanın sezon bitince görevi bırakacağı iddiaları arttı.

Gelen bilgiler ise Terim’i bu açıklamayı yapmaya zorlayanın Gençlerbirliği maçından sonra yaptığı transfer açıklaması olduğu iddia edildi. Tecrübeli teknik adam yüksek maliyeterine bakmaksızın; İrfan Can, Visca, Onyekuru ve Mohammed’i istediğini açıklamıştı. Hatta yönetime de Göksel Gümüşdağ ile görüşme tavsiyesi göndermişti.
Terim’in bu açıklamasından sonra Mustafa Cengiz’in bir görüşme talep ettiği ve bu görüşmede, “Hocam bizi neden ateşe atıyorsun. Bu transferleri yapamayacağımızı, öyle bir paramız olmadığını bilmiyor musun?” diye sert tepki gösterdiği ortaya çıktı.

Fatih Terim’in şifreleri! Bırakıyor mu? Asıl niyeti ne?

Fatih Terim yaptığı “Bu süreçte yalnız bırakıldım, Galatasaray taraftarına bir sözüm var, Mayıs ayında hem sözüm hem kontratım bitiyor”sözleriyle Mustafa Cengiz yönetimini zor durumda bıraktı. Hocanın açıklamaları için pek çok “şifre” ortaya atıldı.
* Terim, Cengiz yönetimini istediği oyuncuları almaya zorlamak için bu açıklamayı yaptı. Mayıs ayında şampiyonluk gelmezse, “İstediklerimi yapmadılar. Nasıl şampiyon olayım” diyecek alan açtı.
* Terim 4 maç ceza almasına neden olan süreçte Mustafa Cengiz’in ve Abdürrahim Albayrak’ın sessizliğinden çok etkisizliğinden çok yoruldu. Galatasaray kulübünün bu süreçte Tahkim Kurulu’ndan duruşmalı oturum bile alamamasına çok bozuldu.
* Terim bu açıklamasıyla, Mayıs’ta aday olmayı planlayan Mustafa Cengiz’in önünü kesti. Camiada “Şampiyonluk bile gelse Terim’le sözleşme yenileyemeyen bir başkanın seçilme ihtimalinin olmadığı” konuşmalarını ortaya attı.
* Terim, Mayıs ayında kendi isteklerini yerine getirecek, futbol yönetimini tamamen yerine getirece bir başkan adayıyla anlaştı. Göreve devam edecek ama Cengiz’le değil. Yeni başkan adayıyla hatta o adaya süreçte bazı göndermeler bile yapacak. Camiaya, “Adayım o” mesajları bile gönderecek.

“Diagne, Luyindama ve Akbaba’yı aldıkta ne oldu?..”

Galatasaray yönetiminde Fatih Terim’in yaptığı açıklamların sıkıntısı yaşanıyor… hocanın kendilerini taraftarın önüne attığına inanan yöneticiler tecrübeli teknik adamı; “İrfan Can, Visca, Muhammed ve Onyekuru’yu 20 milyon euro’ya alalım… alalım da nasıl? Hangi parayla?.. hocanın pandemiden haberi yok mu? Elbette var. Gelecek sezon Harcama Limit’lerinde de yüzde 20 düşüş olacak” diye isyan ettiler.
Yöneticiler Terim’in sürekli olarak “Oyuncu satamamalarından”yakınmasına da, Diagne 17 (13+4 milyon euro), Luyindama 10 (3+5+2 milyon euro) ve Emre Akbaba’ya 6 (5+1) milyon euro ödediklerini, kasadan toplamda 33 milyon euro çıktığını hatırlattılar. Bu 3 oyuncu için herhangi bir teklifin olmadığını hepsinin ölü yatırım olduğundan bahsettiler.
Özellikle Visca üzerinden hocaya yüklenirlerken, “10 milyon euro vereceğiz ve son sahibi olacağız. Hani kariyere para vermeyecektik” diye tepki gösterdiler.

Olağanüstü toplantı istedi! Terim kovulu mu? Yok artık!

Fatih Terim’in yaptığı açıklamalar üzerine Yusuf Günay, Başkan Mustafa Cengiz’i olağanüstü yönetim kurulu toplantısı yapmaya devam etti… Terim’le yaşadığı kavgalar yüzünden yönetimden el çektirilen ve uzun süredir ortalarda görünmeyen Günay’ın Başkan Cengiz’e, “Bir araya gelelim. Bu olaya bir son verelim. Bu böyle gitmez. Yönetim, takım, camia herkes etkileniyor. Taraftar arasında bile bölünmeler oluyor” diye isyan etti.
Cengiz’in Günay’ın olağanüstü yönetim kurulu toplantısına ne cevap vereceği henüz bilinmiyor. Ancak bugün, Perşembe ya da Cuma günleri için böyle bir toplantı söz konusu değil. Beşiktaş derbisinde alınacak sonuca göre Salı günkü rutin toplantının ise çok krizi olabileceği gelen bilgiler arasında.
İddialar ise Günay’ın, Terim’in istifasını istemeye ya da kovulmasına kadar bir süreci gündeme getirmek olduğu yönünde birleşmiş durumda.

Katar Şeyhi mektup yazdı! Eyvah Al Thani

Fenerbahçe’nin gündemindeki isim Mesut Özil… gurbetçi oyuncuyu aynı zamanda ABD Ligi takımlarından DC United’da istiyor. The Sun gazetsi kısa süre öne Mesut’u isteyen takımlar arasında bir de Katar ekibinin olduğunu iddia etmiş, ancak bu ekibin ismini vermemişti.
Mesut’a talip olan Katar ekibinin Al Duhail olduğu iddia edildi.
Katar ekibinin genel sekreteri Adnan Al Ali’nin geçtiğimiz günlerde Londra’ya gittiği ve Arsenal’li yöneticilerle bir görüşme yaptığı belirtildi. Al Ali’nin, Arsenal yönetimine Mesut için istedikleri 10 milyon euro’luk serbest kalma bedelini ödemeyi kabul ettiklerini iletti. Ayrıca Mesut’la bir görüşme yapmak içinde izin istedi. Al Ali’nin Şeyh Abdullah Al Thani’nin bizzat Mesut Özil’e bir mektup yazdığı ve kendisi gibi İslam dinine bağlı ve saygılı bir futbolcunun Katar Ligi’nde futbol oynamasını istediğini söylediği belirtildi.
Bu arada kısa süre önce Ali Koç, Al Duhail’in yönetim kurulunda yer alan Al Obaidly ailesinin BeinSports üst yöneticisi olan ismiyle Yusuf ile görüşerek kurum içindeki Galatasaraylı kadrolaşmayı temizlemesini talep etmişti