Neslihan Yıldız

Galatasaray'da Covid-19'un kadroya aldıracağı 3 genç

22 Kasım 2020 Pazar 09:56 | Son Güncelleme: 22 Kasım 2020 Pazar 09:57

Galatasaray, Kayserispor karşısına Falcao, Arda, Babel, Muslera, Okan, Luyindama, Emre Taşdemir, Omar, Etobo, Belhanda’dan yoksun çıkacak. Terim’in elinde şu anda 14 oyuncu var. 21 kişilik maç kadrosunu tamamlamak için kadroyu genç oyuncularla takviye edecek.

Emin, Ali Yavuz, Kerem ve Sekidika maç kadrosunda yer alacak. Tecrübeli teknik adamın U-19’dan genç kaleci Emircan, forvet Erencan ile stoper Işık Kaan’ı maç kadrosuna alması bekleniyor.

Fatih Öztürk'ün yedeği 18'lik Emircan

Muslera sakat. Okan Kocuk’un COVID-19 testi pozitif çıktı. Galatasaray, Kayserispor karşısında Fatih Öztürk’le çıkacak. Yedeği ise büyük ihtimalle 2002 doğumlu Emircan Seçgin olacak. 20-24 Ağustos 2017’de İngiltere'de Uluslararası Üçlü Turnuva mücadelelerinde U16 Milli Takımı'nın kalesini korudu. Bu turnuvada 2 maça çıktı. Kalesinde yalnızca 1 gol gördü. Sakarya doğumlu Emircan daha sonra Galatasaray’a geçti.

Fatih Terim’in çok istediği Emircan için Sakaryaspor, Galatasaray’dan 2 futbolcuyu bedelsiz aldı. Profesyonel 10 karşılaşmaya çıkması halinde 150 bin TL ve sonraki transferinden de yüzde 25 pay alacak.

Falcao'nun sakatlık problemiyle ilgili yeni gerçek

Galatasaray’da 5 Kasım’da yapılan idmanda sakatlanan Radamel Falcao, 15 gündür sakat. İdmanı sağ üst ön adale grubunda ağrı hissettiği için bırakan Kolombiyalı golcünün sorunu ortaya çıktı. Orta düzeyde zorlanma (ikinci derece strain) ve kanama tespit edilen Falcao’nun iki haftalık milli arada sahalara dönmesi bekleniyordu. Ancak yaşı ve sürekli sakatlanması nedeniyle bu sürenin 4 haftaya çıktığı bildirildi.

Sürekli sakatlandığı ve ilaç kullanmak zorunda kaldığı Falcao’nun vücudu pek çok ağrı kesiciye karşı direnç kazanmış durumda. Her seferinde ağrılarının dindirilmesi için çok daha güçlü ilaçlar kullanmak zorunda kalıyor. Falcao’nun ücre aralarında, dokularında ve damarların iç yüzeyinde yağlanmalara sebep olabilecek kadar fazla ilaç tükettiği bildirildi. Asıl korkulan ise ilerleyen dönemde Falcao’nun ağrıları dindirecek normal ilaçların yeterli olmayacağı için lokal anesteziyle maça çıkmak zorunda kalması.

Galatasaray seçimlerine Dursun Özbek gölgesi

Galatasaray’da 26 Aralık’ta yapılacak secimlerin üzerinde ciddi bir Dursun Özbek gölgesi var. Şu anda resmen aday olan 3 ismin de Özbek’le ciddi anlamda bağları bulunuyor.

* Burak Elmas, Dursun Özbek döneminde yönetimde maaşlı CEO olarak görev yaptı. Daha öneki dönemlerde de kendisi ve kayınpederi Faruk Süren, kulübe maaşlı işe aldırmaya çalıştı.

* Cengiz Özyalçın, Dursun Özbek döneminde 2’nci başkanlık yaptı. 

* Metin Öztürk, Dursun Özbek’in devamı olarak görülüyor. Konuşmalarında Mustafa Cengiz’i eleştirirken sürekli olarak Özbek’in mirasını yediğinden bahşediyor.

Galatasaray'da adaylar için bile adaylık terimleri üretildi

Galatasaray’da 26 Aralık’ta seçimin yapılma ihtimali her hafta biraz daha artıyor… şu anda camiadan ilgi görmeyen 3 aday var. Ayrıca Duygun Yarsuvat’ın ortaya attığı “Çatı Aday”, Alp Yalman’ı seçmek isteyenlerin gündeme getirdiği “Ağabey Aday” ve sadece önümüzdeki 5 ay için değil sonrasında da göreve devam etmesi düşünülen “Gerçek Aday” üzerinde duruluyor.

 

Fatih Terim'in 3 sürprizi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor maçının 11’ini belirlemeye çalışıyor. Son idmanda; Fatih - Linnes, Donk, Marco, Saracchi - Taylan, Ömer, Emre Akbaba  - Emre Kılınç, Feghouli ve Diagne 11’ini denedi. Akbaba, Diagne ve Linnes’i çok da kullanmak istemeyen Terim son idmanda bir kez daha Sekidika, Oğulcan ve Şener’in üzerine düştü. Akbaba’nın yerine Feghouli’yi 10 numara oynatmak istediği için Sekidika’yı sağ açıkta, Falcao’nun yokluğunda Oğulcan’ı, Diagne’nin yerine ve Şener’i de sağ bekte denedi. Kayserispor maçında Terim’in sürpriz yaparak bu üç oyuncuyu sahaya sürebileceği gelen bilgiler arasında. 

Kayseri maçı öncesinde Diagne ve Akbaba ile özel görüşme

Pek çok eksikle Kayserispor maçına çıkacak Galatasaray’da Fatih Terim büyük beklentilerle transfer ettirdiği Diagne ve Emre Akbaba ile birer görüşme yaptı. Kayserispor’un kendilerinin içinde bulunduğu durumu değerlendirmek isteyeceğini söyleyen Terim, Emre Akbaba’dan kilidi açmasını istedi. Paslarına ve hızına ihtiyacı olduğunu anlattı. Diagne’ye ise aldığı parayı hakketme zamanı geldiğini söyledi.