Neslihan Yıldız

Fatih Terim'in yerine Jardim ile görüşme yapıldı

19 Kasım 2020 Perşembe 11:20 | Son Güncelleme: 19 Kasım 2020 Perşembe 11:21

Seçim kararı alınması Galatasaray’da “puslu hava” yarattı… kurtların puslu havayı sevdiği gibi menajerlerde bu havaya bayılıyor. Adları ortaya atılan başkan adaylarına teknik direktör adayları sunuyorlar. Terim’in kendileriye çalışmak istememesi durumunda alternatiflerini hazırlamaları teklifini yapıyorlar.

Bu puslu havaya uygun bir dedikodu Fransa’dan gündeme getirildi. Galatasaray kulübü adına Fransa’da yaşayan bazı isimlerin Monaco’nun eski hocası Leonardo Jardim ve menajeriyle görüştüğü iddia edildi.

Bu isimlerin Jardim ve menajerine resmi bir görevleri olmadığını ama yeni dönemde  Galatasaray’da çok büyük değişikliklerin olacağını anlattılar.

Bu dedikoduyu gündeme getirenler, Jardimle kimin görüştüğü hakkında ser verip sır vermiyorlar.

Ancak Akıllara ise Dursun Özbek döneminde Terim göreve gelmeden önce Cenk Ergün’ün, Fransa’da Jardim’le yaptığı görüşme geldi.

Albayrak çatı adayın listesinde olacak

Galatasaray’da “taht oyunları” devam ediyor… henüz kimsenin başkanlığa yakıştıramadığı 4 aday var. Herkesin adaylığını koymasını beklediği en az 3-4 isim daha var. Bir de “çatı aday” konuşmaları gündemde.

Her ne kadar Cengiz Özyalçın’ın “çatı aday” olacağı iddia edilse de bu isim belirlenmiş değil. Ancak “çatı aday” için Liselilerin ciddi bir yönetim kurulu listesi üzerinde çalıştıkları ve oldukça güçlü bir liste olacağı konuşuluyor.

Sedat Doğan, Mete Başol, Mete İlkiz ve Ebru Köksal’ın bu listede olacağı hatta Abdürrahim Albayrak’ın da asbaşkan olarak görev almayı kabul ettiği iddia ediliyor.

Cengiz aday olursa verdiği sözleri tutamaması sorulacak

Galatasaray’a puslu hava hakim… göreve gelirken; Sancaktepe’de 2 bin dönüm üzerine, 8 olimpik branşın tesislerinin bulunacağı kampüs yapılması, Kemerburgaz'daki mandıra ve maden işgalini bitirme, Dursun Özbek tarafından başlatılan otel projesini iptal etme ve Ali Sami Yen Kompleksi'nin çevresine Teknokent projesi sözleri veren Mustafa Cengiz seçim kararı aldı. Bu sözlerin hiçbirisini yerine getiremedi. 

Gelinen süreçte pandemiden önce dahil Cengiz bu projelerin hiçbirisi için somut adımlar atılamamakla suçlanıyordu. Cengiz yeniden aday olursa kendisine Mecidiyeköy’deki bina, Galatasaray Adası ve kapalı basketbol sahasının atıl olmasıyla ilgili durumların karşısına çıkarılacağı konuşuluyor.

Cengiz yeniden aday olursa kozu kasada duran rapor

Galatasaray’da yıllardır konuşulan ama bir türlü açıklanmayan “bağımsız denetim raporu” ile ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı. O iddiaya göre yeniden aday olma kararı alan Mustafa Cengiz, bu raporu elinde koz olarak tutuyor. Göreve geldiği ilk dönemde Dursun Özbek döneminde yapılanları basınla paylaşan Cengiz’in, aday olma kararı verdiği andan itibaren, “işte beni ibra etmeyenler. Galatasaray’ı yönetmeye talip olanlar bunlar” diyerek kirli çamaşırları ortaya dökeceği iddia ediliyor.

Okan ve Diagne sürprizi! Fatih ve Oğulcan oynayacak

Milli ara Galatasaray’ın üzerine kabus gibi çöktü.. Luyindama ve Etebo sakatlandı. Falcao ve Linnes hala iyileşemedi. Arda, Omar ve Babel’in koronavirüs testleri pozitif çıktı. Bir de bunların üstüne üstlük Okan ve Diagne’nin Kayserispor maçında forma giymelerinin şüpheli olduğu dedikoduları Fatih Terim’in canını çok sıktı.

Terim’in, Kayserispor maçına Fatih’i kalede, Şener’i sağ bekte, Donk’u stoperde, Oğulcan’ı da forvette denediği gelen bilgiler arasında.