Neslihan Yıldız

Fatih Terim her üç durumda da istifa edecek

16 Kasım 2020 Pazartesi 09:56 | Son Güncelleme: 16 Kasım 2020 Pazartesi 09:57

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı kırmızılılarda yapılacak seçimde bu sonuçlar olması durumunda istifa kararı alacak.

Galatasaray’da gündem başkanlık seçimi… iddialar, adaylar, dedikodular birbirini kovalıyor. Ancak son birkaç gündür camianın özellikle futbolda başarı isteyen  grubunu rahatsız eden bir dedikodu dolanıyor.

O iddiaya göre Fatih Terim, yeni gelecek başkana göre gardını alacak.  Gelecek başkan bazı gündemde olan “azılı Terim düşmanı” isimlerden birisi olursa hemen istifasını verecek.

Eğer seçilecek başkanın listesinde kendisi aleyhine daha önceki dönemlerde olur olmaz açıklamalar yapan bir yönetici olursa istifasını vermeyecek. Ancak kendisine sözleşme teklif edilirse de kabul etmeyecek.

Terim’in destek verdiği bir aday bile seçimi kazansa jest olarak istifasını sunmaya hazır olduğunu yeni başkana ileteceği bildirildi.

Aynı zamanda yüksek divan kurulu üyesi olan Terim’in de, başkanlık seçimini yakından takip ettiği, ancak yaptığı ikili ya da toplu görüşmelerde şimdiye kadar hiç bir başkan adayını işaret etmediği öğrenildi.

Mustafa Cengiz, Fatih Terim'e sözleşme uzatma teklifi yaptı

Galatasaray'ın hali hazırdaki başkanı Mustafa Cengiz'in Fatih Terim'e sözleşme uzatma teklifi yaptığı öğrenildi.

Galatasaray’da gündem seçim… adaylar ise şimdilik 4. Ancak son başvuru tarihine kadar daha fazla aday çıkması bekleniyor. Hali hazırdaki başkan Mustafa Cengiz’in aday olup olmayacağı belli değil.

Ancak iddialara göre Cengiz’den herkesi ters köşe yapacak bir hamle geldi… kısa süre öncesine kadar “Cengiz’in, Terim’i by-pass etmek için” seçime gittiği konuşuluyordu. Hatta Cengiz’le yapılan 5 saatlik görüşmenin ertesi günü seçim kararı resmi siteden açıklandığı için seçimi Terim’in istediği iddia edilmişti.

Başkan Cengiz’in o görüşmede Terim’e sözleşmesini uzatma ve resmi imzaların atılması teklifini yaptığı ortaya çıktı. Kulüp içinden gelen bilgilere göre Cengiz, sezon sonunda sözleşmesi biten Terim’e, “opsiyon hakkını hayata geçirmeyi” teklif etti. Basının önünde barış anlaşması şerefine imza atmayı önerdi.   

Arda Turan'ı Emre Belözoğlu'ndan ayıran özellikler

Emre Belözoğlu geçen sezon Fenerbahçe’ye döndü… ama ilk günden itibaren sportif direktör olması bekleniyordu. Arda Turan ise Galatasaray’a futbolcu olarak döndü. Belki gelecek sezonlarda Emre Belözoğlu gibi bir görevi olur ancak dönüşü Emre Belözoğlu'ndan çok farklı oldu.

* Mustafa Cengiz, Derin Galatasaray yüzünden kendisini istemediğinde bile sessiz kaldı. Bekledi. Hiç aleyhte konuşmadı. Emre’nin Yanal aleyhine yaptığı açıklamalara benzer ifadeler kullanmadı. Sonunda gidip Cengiz’in elini öptü. Döndü.

* Futbol oynamadığı dönemde Emre gibi sportif direktörlük ya da teknik direktörlük diploması almak için uğraşmadı. Futboldan vazgeçmediğini gösterdi.

* Takıma sadece abilik yapmaya gelmedi. Oynamaya geldi.

* Teknik direktör Fatih Terim’in işine hiç karışmıyor. Fikir bile bildirmiyor.

* Emre gibi kime ne yapması gerektiğini söylemek yerine, Florya’da önce kendisi yapıyor. Diğer takım arkadaşları yapmazsa da karışmıyor.

Selçuk'tan Dorukhan'a: Fenerbahçe'ye gidip Mert Hakan gibi olma

Galatasaray'da teknik ekipte yer alan Selçuk İnan, Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Dorukhan Toköz'ü ikna etmeye çalışıyor.

Emre Belözoğlu, Dorukhan Toköz’ü Fenerbahçe’ye getirmek için şartları zorluyor. Abiliğini kullanıyor. Galatasaray’da ise Fatih Terim baba figürünü kullanarak Dorukhan Toköz'ü Galatasaray’a kazandırmaya çalışıyor. Ancak Terim daha önce yapılan yerli transferlerde Hasan Şaş’ı kullandığı gibi bu kez de Selçuk İnan’ı kullanmaya başladı. Milli takımda zaman zaman beraber oynadığı Selçuk’tan, Dorukhan’ı Galatasaray’a gelmesi için ikna etme konusunda görevlendirdi.

Selçuk’un Dorukhan’a ilk sözlerinin ise, “Sosa’nın mı Ozan’ın mı yedeğinde bekleyeceksin? Mert Hakan bize gelmedi de ne oldu? Şimdi ‘ben ne yaptım?’ diye ağlıyormuş. Hoca seni çok beğeniyor. Forman da hazır. Mert Hakan’ın yaptığı hatayı yapma” olduğu öğrenildi. 

Fatih Terim gecenin bir yarısı Uruguay'ın sol açığı De La Cruz'u izledi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 23 yaşındaki sol ayaklı sağ kanat oyuncusu De La Cruz’u gözüne kestirdi.

Milli arada hem takımıyla ilgilenen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hem de resmi maçları canlı izlemeye çalışıyor… tecrübeli teknik adam önceki gece Falcao ve Muslera’nın sakatlıkları nedeniyle forma giyemedikleri maçta Kolombiya-Uruguay, Dünya Kupası grup eleme maçını canlı izledi. Scout ekibinin “İzlenmesi Gereken Maç” statüsünde yer alan karşılaşmayı tecrübeli teknik adam izlerken De La Cruz’u yakından takip etti. Çünkü kendine verilen raporda Uruguay’ın 23 yaşındaki sol ayaklı sağ kanat oyuncusu De La Cruz’un sözleşmesinin sezon sonunda biteceği yer alıyordu.   

Onyekuru yüzünden Galatasaray FIFA'lık oldu

Galatasaray'ın Monaco'ya Henry Onyekuru için ödemesi gereken kiralama bedelinin bir kısmını ödemediği iddia edildi.

Galatasaray, Henry Onyekuru yüzünden FIFA’lık oldu… sarı-kırmızılı yönetim Monaco’ya ödemesi gereken 750 bin Euro’luk kiralama bedelinin bir kısmını ödemedi. Gerekçe olarak Monaco’nun Onyekuru’nun, pandemiden sonraki dönemde oynamasına izin vermemesini gösterdi. Fransız ekibi ise 31 Mayıs’a kadar olan dönemde Onyekuru’nun Galatasaray’ın oyuncusu olarak kaldığını iddia ederek dosyayı FIFA’ya gönderdi.

Bu arada Galatasaray’ın Onyekuru’nun da 650 bin Euro’luk alacağının ilk 3 taksidini ödediği son 2 taksidini ödemediği ortaya çıktı. Onyekuru’nun da son iki taksidin tahsili için Monaco’nun dosyasıyla beraber Galatasaray’ı şikayet ettiği bildirildi.