Neslihan Yıldız

Fatih Terim, Galatasaray’ın Batshuayi’sini arıyor

16 Eylül 2021 Perşembe 10:51 | Son Güncelleme: 16 Eylül 2021 Perşembe 10:52

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim pek çok maçta öne geçilmesine rağmen kaybedilen puanlara ve yenilen gollere çare arıyor… tecrübeli teknik adama göre yenilen gollerde hatalı olan sadece defans oyuncuları değil. Takım savunması.

Takım savunmasında ciddi aksaklıklar olduğu görüşünde olan Terim’e göre savunma hücumdan başlamalı. Son video analiz toplantısında Halil, Diagne ve Muhammed’e  Beşiktaş’ın forveti Batshuayi’nin hücumda yaptığı presi örnek gösterdi. Kendilerinden bu şekilde ön alanda pres istediğini anlattı.

Terim ayrıca Morutan’a da “sadece hücumu düşünürsen formanı kaybedersin. Öğrenene kadar yanımda oturursun” diye uyarı yaptı. Kerem’e de bekine daha fazla yardım götürmesi konusunda hatırlatmalar yaptı.

Tecrübeli teknik adamın asıl beklentisi ise Assunçao’nun iyileşmesi ve orta sahadaki formasını geri alması. Brezilyalı oyuncunun takım savunmasını güçlendirmesini bekliyor.

Halil’in babasının “oğlum size gelsin” dediği takımlar

Galatasaray’a dönen Halil Dervişoğlu’nun babası Muzaffer’in “Galatasaray’a dönmek için kavga ettik…” sözleri kafaları karıştırdı.

Çünkü Dervişoğlu’nun babası Muzaffer 2019 yılında oğlunu Brentford’a götürmeden önce Trabzonspor’la transfer görüşmesi yapmıştı. O dönemde basına verdiği demeçte; “Galatasaray, Beşiktaş, Başakşehir ve Avrupa’dan birçok kulüpten teklifler olmasına rağmen önceliği Trabzonspor’a verdik. Trabzonspor, Sparta ile anlaşırsa biz hazırız. Halil’in Trabzonspor’da oynamasını istiyoruz” dedi.

Geçen sezon Galatasaray’a kiralık olarak gelmeden önce Hollanda’da market işleten Muzaffer Dervişoğlu, kendisi gibi Hollanda’da yaşayan Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları’nı aramış ve “oğlumun Beşiktaş’ta oynamasını istiyorum” demişti.

Halil’in babası Galatasaray ile Brentford arasında görüşmeler sıkıştırı dönemde ise Selahattin Baki ile temas kurarak, “kulübü Halil’i bonservisiyle vermek istiyor. Eğer görüşüp anlaşırsanız, oğlum Fenerbahçe’de oynamak ister” dedi.

Fenerbahçe, Brentford ile görüştü. 8 milyon euro’luk bonservis bedeli ortaya çıkınca sarı-lacivertliler görüşmeleri durdurdu.

“Morutan’ın Galatasaray'da büyük sorunları olacak"

FCSB genel direktörü MM Stoica, Galatasaray’ın yeni transferi Olimpiu Moruțan'ın İngilizce bilmediği için zorlandığını iddia etti. Digi Sport'ta Futbol Kulübü isimli programa katılan Stoica, “Morutan’ın Galatasaray'da büyük sorunları olacak" dedi.

"Akademide oyuncuların çok iyi olması bana yakışır ama benim için öncelik futbol. Bir futbolcu okul tarafından strese giriyorsa, onu zorlamam” derken, “Örneğin, Hermannstadt'ta kiralık olan oyuncumuz Pantea okulda iyi değil ama ona Bayern'de kimin sol stoper oynadığını sorarsanız, hangi milletten olduğunu, ne zaman doğduğunu biliyor! Kimya değil Bayern Münih okuyor gibi” ifadelerini kullandı.
Stoica ayrıca; “Oyuncunun yüzde 100 futbola odaklanmasını istiyorum. Okul yıkıcı bir faktör olabilir. Bunun yerine oyuncuların yabancı dil bilmesi önemli. Örneğin İngilizce öğrenen genç oyuncularla ilgileniyorum" diye ekledi.

 

loading...