Neslihan Yıldız

En yakın isim Onyekuru

15 Ocak 2021 Cuma 11:35 | Son Güncelleme: 18 Ocak 2021 Pazartesi 18:12

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Hocamızın istediği isimlerle ilgili çalışmalar devam ediyor" derken Galatasaray’a en yakın ismin Onyekuru olduğu bildirildi. Başakşehir’in de ısrarla istediği Nijeryalı oyuncunun sarı-kırmızılı formayı giyme ihtimali yüzde 60 olduğu bildirildi. Mustafa Muhammed için bu oran yüzde 50/50 olarak verilirken, İrfan Can için yüzde 35/65, Visca içinse yüzde 25/75 olarak açıklandı.

Mustafa Cengiz’i adaylıktan vazgeçiren isim…

Mustafa Cengiz, Mayıs ayında yapılacak seçimde aday olmayacağını açıkladı… başkan arayışları hızlandı. Galatasaray’da pek çok aday ismi yeninden gündeme gelmeye başladı. Ancak iddia edildiği gibi Cengiz’in kaçmadığı ya da altından kalkamayacağını düşündüğü için Mayıs’ta aday olmaktan vazgeçtiği değil, bizzat doktorunun tavsiyesiyle geri çekildiği bildirildi. Daha önce Aralık ayında da seçim kararı alırken de doktorunun tavsiyesiyle karar verdiği öğrenildi. Cengiz’in beyninde 10 lezyon olduğu, Galatasaray başkanlığı koltuğunda oturmaya devam ederse ciddi anlamda bir sağlık sorunu yaşayabileceği bildirildi.

Falcao eşi, çocukları ve valizleriyle gitti! Dönmeyecek

Tedavisi için Atletico’nun doktoru Villalon’a görünmek isteyen Falcao, Madrid’e gitti… ancak İspanya’da devam eden Filamın fırtınası ve kar nedeniyle Kolombiyalı oyuncu henüz Villalon’la görüşemedi bile. Ancak işin ilginç tarafı MLS takımlarından Orlando’dan resmi teklif alan Falcao’nun, İspanya’ya çocukları ve eşiyle beraber yaklaşık 15 valizle gitmesi oldu. Gelen bilgilere göre Falcao, Atletico’da oynarken yaşadığı semtte 2 aylığına bir ev kiraladı. Asıl iddia ise Madrid’de bulunduğu sürede Falcao’nun Orlando’ya giderek kendisini isteyen MLS takımının yöneticileriyle bir görüşme yapacağı oldu.

FALCAO’NUN DİĞER TALİPLERİ… RİVER PLATE VE SUUDİ ARABİSTAN

Bu arada Falcao’ya sadece Orlando’nun değil Arjantin’de forma giydiği eski takımı River Plate’nin ve Suudi Arabistan’tan bir takımın talip olduğu bildirildi. Falcao’nun River Plate’ye dönmek istediği ancak Arjantin ekibinin Galatasaray’a tatmin edici bir teklif sunamadığı öğrenildi. Suudi Arabistan’dan teklif yapan takımın ise Falcao’nun tüm masraflarını karşılamanın yanı sıra Galatasaray’a belirli bir oranda bonservis bedeli bile ödemeyi kabul ettiği gelen bilgiler arasında.

İrfan Can’ın, Galatasaray’a gitmesini bekliyor…

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz geçen gün yaptığı açıklamada, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile İrfan Can için görüştüğünü açıkladı. Fatih Terim’in adını verdiği diğer Başakşehirli Edin Visca için herhangi bir açıklama yapmadı. Ali Koç ve Emre Belözoğlu’nun da Visca ile ilgilenmediklerini açıkladığı ortamda Trabzonspor tek başına kaldı.

Trabzonspor cephesi sessiz ve derinden Edin Visca transferinde yaşanacakları bekliyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu’na göre Ocak ayının transfer bombası Visca olabilir. Olmayabilir de… bu tamamen Başakşehir’in elinde. Ağaoğlu’nun iddiasına göre eğer Başakşehir İrfan Can’ı istediği rakama satabilirse Visca konusunda kendilerine bir avantaj doğacak.