Neslihan Yıldız

Abdürrahim Albayrak'tan Fatih Terim'e söz

17 Kasım 2020 Salı 14:51 | Son Güncelleme: 17 Kasım 2020 Salı 14:52

Galatasaray'da Abdürrahim Albayrak, Fatih Terim'in ödemelerin halledilmesi isteğine olumlu cevap verdi.

Galatasaray'da camianın aklı seçimde, yeni başkanın kim olacağında... Fatih Terim’in aklı ise futbolculara yapılacak ödemelerde. Seçim kararı alınmadan bir gün önce Başkan Mustafa Cengiz’le bir araya gelen tecrübeli teknik adam, 4-5 saat süren görüşmede fikirlerini ortaya döktü. Öncelikli isteğinin ödemelerin tamamlanması olduğunu söyledi.

Ancak Galatasaray’da seçim takvimi işlemeye başladığı için ödemeler durdu. Henüz Kasım ayı için söz verilen ödemelerin hiçbirisi tamamlanmadı. Fatih Terim’de bunun milli ara dönüşünde kendileri için sıkıntıya neden olacağına inandığı için Abdürrahim Albayrak’a konuyu açtı. Sorunun halledilmesini istedi. Kulüpte bulunan tüm alacaklarını kısa süre önce tahsil eden ve Başkan Cengiz’in istediği kasa kolaylığını sağlayamayacağını ileten Albayrak ise Terim’e ''halledeceğim'' sözünü verdi.

Galatasaray'da geri sayım başladı

Galatasaray'da seçim için geri sayım başladı. Sarı kırmızılılarda başkan adayı olacak kişilerin önünde çok kısa bir süre bulunuyor.

Mustafa Cengiz yönetimi üzerindeki ibrasızlık gölgesi kalktı. Galatasaray’da seçim için geri sayım başladı… 19-26 Aralık arasında yapılacak seçimlerde aday olmak isteyen başkan adayları en geç 3 Aralık Perşembe günü 18:00’e kadar hazırlıklarını tamamlamalı. Başkan adaylıklarını duyurmalı.

Aday olabilmek için seçimin yapılacağı genel kurula katılma hakkına sahip en az 100 üyenin, adaylık başvurusunda bulunacak kişiyi divan başkanlığına önermesi gerekiyor.

Başkan adayları ayrıca aynı tarihe kadar, aday listelerine dahil ettikleri yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu, sicil kurulu üye ve yedeklerinin isimlerini ve öz geçmişlerini imza karşılığında divan kurulu başkanlığına vermek zorunda. 

Galatasaray'da atkılıların 5 adayı

Galatasaray'da ''Liseliler'' grubuna karşı olan ve kendilerine ''Atkılılar'' diyen grup, yapılacak seçimde çıkaracakları başkan adayını arıyor.

Galatasaray’da İnan Kıraç ''Yeni Ünal Aysal''ını arıyor... çünkü bu kongreyi prestij meselesi olarak görüyor. Kendilerine ''atkılılar'' diyen Liseli olmayan kongre üyeleri ise Mustafa Cengiz’in boşluğunu güçlü bir adayla doldurmak istiyor.

Adnan Polat’ı ikna etmeye çalışan bu grup pek umutlu değil. Bu isimlerin Liselilerin de gündeminde olan Ebru Köksal’a gidebilecekleri ayrıca Kıraç’ın çıkaracağı adayı alt edebileceğine inandıkları; Haldun Üstünel ve Yiğit Şardan, Emir Sarıgül gibi isimleri de yokladıkları da gelen bilgiler arasında.

Kendilerine ''atkılılar'' diyen Galatasaray Lisesi dışında kulübe üye olan isimler kongreye, ''Galataaray halkındır'' diyerek hazırlanıyor. Bu grup eğer istediği gibi bir başkan adayı bulursa kongre üyesi pasif üyeleri harekete geçirmek amacında. Liseli olmayan tüm üyeleri, ''kulübü kafatasçılara bırakmayalım'' diyerek tek tek arıyor.

İnan Kıraç'ın iknaya yaklaştığı isim: Muharrem Yılmaz

Galatasaray'da seçim ateşi yandı. Kulübün önemli isimlerinden İnan Kıraç'ın ise adaylık için Muharrem Yılmaz'ı ikna etmeye çok yaklaştığı öğrenildi.

Uzun süredir  başkan adayı arayan hatta Eşref Hamamcıoğlu adını bile gündeme getiren Liselilerin başı İnan Kıraç, Aralık’ta yapılacak seçimi prestij meselesi olarak görüyor. Uzun bir süredir yeni Ünal Aysal’ını aradığı konuşulan Kıraç’ın daha önce ikna edemediği Muharrem Yılmaz'ı bu kez adaylığını koyması konusunda ikna etmeye çok yaklaştığı iddia edildi.

Ünal Aysal'ı Belçika'dan getirerek Galatasaray’a başkan yapan Kıraç’ı, Yılmaz daha önce, ''bu şartlarda aday olmam'' diye reddetmişti. Kıraç'ın ise bu kez Yılmaz’ı, ''Galatasaray'ı kurtaran başkan olarak adını tarihe yazdırma şansı'' diyerek ikna etmeye çok yaklaştığı gelen bilgiler arasında.

Yılmaz’ın Liselileri temsil ettiğini iddia eden diğer adaylar çekilir ve seçime tek başına girerse, ayrıca Mayıs’ta yapılacak kongre için de söz alırsa aday olacağı ise camia içinde yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Becir Omeragic'ten Fatih Terim'i etkileyen performans

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, İsviçre'nin İspanya ile oynadığı maçta Becir Omeragic'in İspanyol forvetlere karşı gösterdiği performanstan etkilendi.

Milli arada oyuncu izlemeye devam eden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, İsviçre’nin İspanya’yı konuk ettiği ve 1-1 biten Milletler Ligi karşılaşmasını izledi. Daha önce transferini istediği Rodriguez’in 3’lü stoper rotasyonunda oynaması dikkatini çekti. Uzun süredir hayalini kurduğu Shaqiri’nin 10 numarada gösterdiği performans dikkatini çekti.

Becir Omeragic'i beğendi

Ancak Fatih Terim’in en fazla ilgisini çeken sonradan oyuna giren Isviçreli stoper Becir Omeragic oldu. 2002 doğumlu 1.87 boyundaki genç oyuncunun İspanyol forvetleri karşısında gösterdiği performans hoşuna gitti. Scout ekibine bu oyuncuyu listeye ekletti. 

Galatasaray başkan adayının ilk projesi

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, seçimi kazanması durumunda yapacağı ilk işi açıkladı.

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, Beyaz TV'ye konuştu.

Metin Öztürk, ''Önemli projelerimiz var. En başta Kemerburgaz. Florya'da antrenman sahası asfalt oldu. Bir futbolcuya verdiğimiz paraya Kemerburgaz'ın tamamını yaparız. Rakiplerimizin 4-5 antrenman sahası var. Galatasaray'ın futbol sorunu yok. Fatih hoca hep zor dönemlerde enerjisiyle tabloyu değiştirdi. Galatasaray'ın sorunu ekonomik ve ahlaki. Ahlaki derken, aile değerlerinin sarsılması. İnsanların birbirine hakaret etmesi'' dedi.

Babel koronavirüse yakalandı

Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Ryan Babel'in koronavirüs testi pozitif çıktı.

Omar’dan sonra Babel’in de koronavirüs kaptığı iddia edilmişti… ancak Hollandalı oyuncunun sadece soğuk algınlığı yaşadığı, testinin negatif olduğu açıklandı. Buna rağmen Babel’e bir test daha yapıldı. Hollandalı oyuncunun son testi pozitif çıktı. Babel’in karantinaya alınacağı, Türkiye’ye özel uçakla izin alınırsa döneceği öğrenildi.