Neslihan Yıldız

26 Aralık'taki seçim karakolda bitecek

23 Kasım 2020 Pazartesi 17:16 | Son Güncelleme: 23 Kasım 2020 Pazartesi 17:17

Tüzük’ün üçüncü kısmında yer alan Organlar ve Seçimleri kısmının 29’uncu maddesi gereği Galatasaray’da Mustafa Cengiz yönetimi tarafından yapılan genel kurul çağrısının hukuken geçersiz olduğu iddia edildi.

13 Kasım’da yapılan olağanüstü seçimli genel kurulu çağrısının dernekler masasından cevap alınmadan yapıldığı bu yüzden yasa dışı olduğu iddia edildi. Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu da, “Şu an itibariyle divan kuruluna gelen bir izin belgesi yok” dedi. 26 Aralık’ta seçim yapılsa da bile hukuken geçerliliği olmayacağı için “yine mahkemede bitecek” yorumlarına neden oluyor.

Madde 29: Seçim Toplantıları haricindeki Genel Kurul toplantıları, katılacak üyelerin oturarak rahatça izleyebilecekleri ve çalışmalara katılabilecekleri yerlerde yapılır.

Toplantı kamu hizmeti görülen bina ve tesislerle her türlü resmi ve özel eğitim ve öğrenim kurumlarında veya bunların eklentilerinde yapılacaksa bu kurumların yetkili amirinin izninin alınması gereklidir.

CUMHURBAŞKANI AÇIKLADI KONGRE ERTELENDİ

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongrelerimizi erteliyoruz" açıklaması sadece siyasi parti değil, ülke genelindeki tüm STK'ları da kapsadığı ortaya çıktı. Bu yüzden Galatasaray’ın 26 Aralık’ta düzenlemeyi amaçladığı kongrenin ikinci bir karara kadar ertelendiği bildirildi.

26 ARALIK SEÇİMİNİ ADAY BULAMADIKLARI İÇİN İSTEMİYORLAR

Galatasaray’da pek çok kişi Ali Sabancı ve Haluk Ulusoy’un adaylığını istiyor… ancak iki isimde adalığa sıcak bakmıyor. Aynı şekilde Adnan Polat da, adaylığı düşünmediğini üzerine basa bsa tekrarladı. Yusuf Günay ile Abdürrahim Albayrak aday olmak istediklerini her fırsatta iletiyor. Ancak camia içinden özellikle liselilerden kendilerine bir teveccüh yok. İddialara göre aday bulamadıkları için ciddi bir çoğunluğun 26 Aralık’ta seçim yapılmasına karşı çıktığı konuşuluyor.

OMAR VE BABEL GETİRTİLEMEDİ! İLAÇ BEKLENİYOR

Galatasaray, milli takımlarında koronavirüse yakalanan Omar Elabdellaoui ve Ryan Babel'i özel uçakla Türkiye'ye getirmek istedi. Ancak Hollanda ve Norveç hükümetleri buna izin vermedi. İki oyuncu 10 günlük karantina süreçlerini tamamladıktan sonra ancak Türkiye’ye dönebilecek. Bu süreçte evlerinden çıkmalarına izin verilmeyecek olan Babel ile Omar’ın ilaç bekledikleri bildirildi. Sıraya sokulan Omar ve Babel’in hastalığın 4’üncü günü olmasına rağmen henüz ilaç alamadıkları bidirildi.