Sadık Arslan

Michael Krmencik isminin üzerinde durmasının nedeni!

15 Kasım 2019 Cuma 14:24 | Son Güncelleme: 15 Kasım 2019 Cuma 14:24

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın devre arasında istediği oyunculardan biri Michael Krmencik… tam futbolunun zirvesine çıktığı anda 2018’in sonunda diz dış yan bağlarından sakatlanıp sezonu kapatan Çekyalı golcü için Avcı’ya giden raporda, “zaten o sakatlığı geçirmeseydi, şu anda en kötü ihtimalle Bundesliga’da oynuyor olurdu. Ancak bu sezon hiç maç kaçırmadı. Sakatlığı tamamen geçti” yazdığı bildirildi.

Abdullah Avcı'dan Aboubakar'a veto

Devre arasında forvet hattına en azından bir takviye yapmak isteyen Beşiktaş yönetimi Porto’yla Vincent Aboubakar için temas kurdu… Portekiz ekibi maliyetinden kurtulmak için Aboubakar’ı göndermeye sıcak bakıyor. Kamerunlu oyuncunun sağlık raporları ise hiç parlak deği. Bu yüzden sezon başında Lemina’nın transferini veto eden Abdullah Avcı, geride kalan 12 haftada Portekiz Ligi’nde hiç forma giymeyen Aboubakar’a da itiraz etti. Kamerunlu oyuncu geride kalan haftalarda göstereceği performansla ancak Beşiktaş’a dönebilecek.

Beşiktaş yeni Talisca'yı yine Benfica'da buldu!

Beşiktaş, yeni Talisca'yı yine Portekiz ekibi Benfica'da buldu. Beşiktaş, Benfica'yı Gedson Fernandes’i kiralamak için 1.5 yıllık teklif yaptı.

Bir süredir devre arasında yapılacak transferler için kendisine üs olarak Portekiz’i seçen Beşiktaş’ın “Yeni bir Talisca bulmak için” hamle yaptığı bildirildi.

Siyah-beyazlıların forma bulamadığı için ayrılmak isteyen Talisca gibi, sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı kalan, iyileştikten sonra da yerini kaybeden Gedson Fernandes’i kiralamak için Benfica ile bir ön görüşme yaptığı duyuruldu.

Portekiz’den Radio Rennasança, Beşiktaş’ın Benfica’ya Talisca gibi Gedson’u parlatma sözü verdiğini iddia etti. Bu yüzden yarım sezonluk değil 1.5 yıllık kiralama teklifi yaptığı belirtildi.

Abdullah Avcı'nın flaş Adem Ljajic kararı

Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi’nin futbolu yönetmeleri için yetki verdiği Erdal Torunoğulları ile Emre Kocadağ, teknik direktör Abdullah Avcı ile bir araya gelmişti. Avcı’nın yönetime verdiği raporlardan bazı detaylar basına sızdırılmıştı. İki yöneticininin ise Avcı’ya Ljajic’i sorduğu bildirildi. Tecrübeli teknik adamın Sırp oyuncusu için, “kalırsa değerlendiririm. Çok yetenekli ve üst seviye bir oyuncu. Ama satılabiliyorsa da hayır demem” sözlerini kullandığı bildirildi.

Ahmet Nur Çebi cevap istedi! ''Bunlar nasıl olur?''

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un VAR yüzünden isyan ettiği ortamda Beşiktaş Başanı Ahmet Nur Çebi yönetim kurulu üyeleriyle beraber TFF’ye tam kadro çıkarma yaptı… Çebi’nin burada Ahmet Ağaoğlu ve Ali Koç’un isyanlarına dikkat çekerek, ''bizi sessiz sanma. Biz Karadenizliyiz. Bağırmaya basladığımızda herkesten daha çok sesimiz çıkar'' dediği öğrenildi. Çebi’nin özellikle son Denizli maçında yaşanan pozisyonlarla ilgili Özdemir’den “bunlar nasıl olur?'' diyerek cevap istediği bildirildi.