Konya İnanç

Sosa'ya gece alemi cezası! Eşi İstanbul'u bu yüzden istemiyordu

16 Kasım 2020 Pazartesi 09:58 | Son Güncelleme: 16 Kasım 2020 Pazartesi 09:58

Fenerbahçe'nin Arjantinli yıldızı Jose Sosa'nın koronavirüs testinin pozitif çıkması bazı gerçeklerin yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

Fenerbahçe’de birinci gündem maddesi Jose Sosa… Arjantinli oyununun koronavirüs kurallarına aldırmadan gece gezmelerine devam etmesi. Daha önce tüm ısrarlara rağmen tatilini Ibiza’da yapan ve koronavirüs testi pozitif çıkan Sosa’ya ciddi bir ceza verilmesinin gündeme geldiği bildirilidi.  

Gece hayatını seven Sosa’nın eşi Fenerbahçe’den geldiği zaman, Trabzon’dan ayrılmayı reddetti. Hatta Beşiktaş’ta oynarken takımdan ayrıldıkları dönemde gece hayatı yüzünden ayrılmanın eşiğinde oldukları bile iddia edildi.

Sosa’nın eşini “35 yaşındayım. İki yılda Trabzonspor’dan kazanacağımızdan 2 katını fazla kazanarak emekli olacağım. Kızları düşün” diyerek ikna ettiği biliniyor. Yoksa Trabzon hayranı olan Sosa’nın eşi kesinlikle İstanbul’a dönme taraftarı değildi.

Bakasetas: Sadece Fenerbahçe'den teklif almadım

Fenerbahçe'de Erol Bulut'un takımında görmek istediği Yunan oyuncu Bakasetas, sadece Fenerbahçe'den teklif almadığını açıkladı.

Erol Bulut’un istediği Emre Belözoğlu’nun ise veto ettiği için alınmayan Bakasetas, Yunanistan’da Sport24’e konuştu. “Alanyaspor’la, Türkiye’yi çılgına çevirmeye hazırız” açıklamasını yaptı. Vassilis Tempelis’e konuşan Bakasetas, Başakşehir’in yaptığını yapmak için önlerindeki tek engelin kendileri olduğunu söyledi. İlginç de bir iddia ortaya attı, “İstanbul takımlarının seyircileri olmayınca hakemler daha az baskı altında kalıyor. Başakşehir gibi İstanbul takımlarının seyircisiz oynamasını değerlendirebiliriz” dedi. Bakasetas, Erol Bulut’un sözleri içinde, “Sezon başında görüşmeler oldu. Teklif olmadı. Sadece Fenerbahçe için değil başka takımlar içinde. Ancak şimdi gündemim transfer değil. Alanyaspor’la bir  mucizeyi gerçekleştirmek” dedi. 

Samatta'nın ödemesinin bir yıl ertelenmesinin sırrı

Fenerbahçe'nin yeni golcüsü Samatta için yapacağı ödemeyi bir yıl ertelemesinin nedeni belli oldu.

Fenerbahçe, sezon sonunda Ally Samatta’nın bonservisini 6 milyon Euro ödeyerek aldı… ayrıca sözleşmeye 750 bin Euro’luk bonus koyuldu. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’ne katılıma bağlı olarak Aston Villa’ya 750 bin Euro’yu geçmeyecek şekilde bonuslar da ödenecek.

FFP’nin başabaş kuralına göre Fenerbahçe, Vedat Muriqi’nin satılmasından gelen parayı Samatta da kullanabilirdi. Ancak erteleme tercih edildi. UEFA ile yapılan yapılandırma anlaşması 2020 yılı itibariyle bitiyor. Fenerbahçe bu nedenle Muriqi’den gelen rakamı transferde göstermek yerine kar hanesine yazmayı tercih etti.

Eğer UEFA, Fenerbahçe’yi yeni bir anlaşmaya zorlamazsa önümüzdeki yaz sınırsız transfer yapılabilecek. Aksi taktirde Fenerbahçe, Samatta’nın 6 milyon Euro’luk maliyetini karşılamak için o değerde bir oyuncu satacak. 

Lazio, Muriqi'nin ikinci taksidi için erteleme istedi

Sezon başında Fenerbahçe'den Lazio'ya transfer olan Vedat Muriqi konusunda kriz çıktı. İtalyan kulübü, ikinci taksit için erteleme istedi.

Fenerbahçe, Vedat Muriqi’yi taksitle sattı. İlk taksit Muriqi’nin imza attığı gün sarı-lacivertlilerin hesabına yattı. 17 milyon euro’nun 8 milyon 750 bin euro’yu 2020 yılı içinde 8 milyon 750 bin euro’sunun ise 2021 yılı içinde ödenecek. İlk taksit olan 4 milyon 375 bin euro’nun imza atıldığı anda hesapta geldi. Diğer  4 milyon 375 bin euro ise 2020 yılı bitmeden hesaba geçecek. Ancak Lazio’nun, Fenerbahçe’den ödeme için Ocak ayı sonuna kadar süre talep ettiği öğrenildi. Ödemelerde yaşanabilecek gecikmelerde Fenerbahçe’nin yüzde 18’e varan faiz alma hakkı var. Lazio bu gecikme faizinin uygulanmaması talebinde bulundu. 

Nabil Dirar: Fenerbahçe'den ayrılmayı düşünmüyorum

Fenerbahçe'de en çok kazanan isimlerden olan Nabil Dirar, takımdan ayrılmayı düşünmüyor.

Ayrılmak istemeyen Nabil Dirar umudunu kaybetmedi… bir önceki sezon kadro dışı bırakılıp geri dönünce takımın değişmezi olduğunu, geçen sezonda da takımın en iyisi olduğu için sözleşmesinin uzatıldığını söyleyen Faslı oyuncu ülkesinde 2M kanalına röportaj verdi. Fenerbahçe’den ayrılmayı düşünmediğini söyledi. Dirar’ın röportajında “Bir kişiyle aramda sorun var diye takımdan gidecek değilim…” dedi.  

Tisserand'dan Emre Belözoğlu'na Joel Beya önerisi

Fenerbahçe'nin stoper ismi Marcel Tisserand, Emre Belözoğlu'na Joel Beya ismini önerdi.

Marcel Tisserand kaptan olarak çıktığı DR Kongo-Angola maçında Emre Belözoğlu’na Joel Beya’nın izlenmesini tavsiye etti… Samatta’nın olduğu gibi Mazembe takımında forma giyen 20 yaşındaki oyuncunun çok iyi bir potansiyeli olduğundan bahsetti. Belçika ve Hollanda dışında Fransız ve Alman takımlarının da Beya’yı izlediğini, eğer beğenilmesi durumunda bu transfer için aracı olabileceğini söyledi. Tisserand’ın tavsiyesiyle Emre, scout ekibine Beya’yı izlettirdi. Maç 0-0 biterken Beya sadece ilk 45 dakikada sahada kalabildi. Çok bir varlık gösteremedi.

..............