Konya İnanç

Ömer Faruk, Mustafa Kapı yüzünden Galatasaray’a

14 Ocak 2021 Perşembe 19:29 | Son Güncelleme: 14 Ocak 2021 Perşembe 19:30

Kısa süre önce gurbetçi bir menajer Galatasaray kulübüne Marcao için Leipzig adına bir teklif getirdi… o menajerle görüşen sarı-kırmızılı yönetici Yusuf Günay, aynı takımda forma giyen Sörloth hakkında bilgi aldı.

O dönemde ortalığı karıştıran menajerin Fenerbahçe’de herkesin üzerine titrediği Ömer Faruk Beyaz’ın menajerlik haklarını elinde bulunduran kişi olduğu ortaya çıkmıştı. Haberler daha sonraki dönemde Sörloth’un Fenerbahçe’ye ve Galatasaray’a kiralık olarak gelmesi üzerinde yürüdü. Ancak Ömer Faruk hiç gündeme gelmedi.
Ancak Emre Belözoğlu’nun, Ömer Faruk’la ilgili hayal kırıklığı yaşadıkları iddiası daha önce de gündeme gelen, “Galatasaray’a gidiyor” iddialarını gündeme getirdi.
Ömer Faruk’un, Galatasaray’a geçmesine en büyük nedenin ise Lille’e giden Mustafa Kapı’nın B takımında bir maçta bile forma bulamamasından kaynaklandığı iddia edildi.

Muhammed’de son dakika! St. Etienne’e transferi yattı

Mısır’ın Zamalek kulübünün kanalı, Mostafa Mohamed'in Fransız Saint-Etienne ya da başka bir kulübe taksitle satılmayacağını açıkladı.
Saint Etienne'den resmi bir kaynak, Zamalek'in anlaşmadan geri çekildiğini ve 5 milyon euro’yu nakit istediğini söyledi.
Kulübün medya sorumlusu Khaled Al-Ghandour da, Zamalek TV'de "Mustafa Mohamed'in satışıyla ilgili nihai bir anlaşma yapılmadı. İşler askıya alındı. Muhammed için istediğimiz parayı tek seferde ödeyecek bir takım çıkmazsa satılmayacak. Taksitle olmayacak. St. Etienne 3 milyon euro ödemek, bir yıl sonra paranın geri kalanının taksitle ödemk itediğini söyledi. Şu anda tüm paraya sahip değiller. İspanya’dan Almeria'dan bir teklif var. ancak Mustafa ikinci ligde oynamayı kabul edecek mi? Hayır. Türk Galatasaray'dan da bir teklif var. Ama ödemeyi taksitle yapmak istiyorlar. Bunu reddediyoruz” dedi.

“19:07’de KAP’a gönderilen açıklamayı okuyun…”

Fatih Terim’in sözleşmesiyle ilgili ortaya atılan, “TFF’ye bildirilen sözleşme 2 yıllık. Artı 3 opsiyon maddesi resmi olarak hiçbir kuruma bildirilmedi” iddiasına Galatasaraylı yöneticiler sert tepki gösterdi. Terim ile kendilerinin arasını açmak isteyenlerin bu dedikoduları bilerek yaydıklarını iddia eden yöneticiler KAP’a 8 Temmuz 2019’da 19:07’de Galatasaray tarafından gönderlin açıklamalanın daha iyi okunmasını tavsiye ettiler.

O açıklamada, “Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında, Şirketimiz tarafından Teknik Direktöre ödenecek sezonluk ücret, 18.000.000-TL (on sekiz milyon Türk Lirası) dir.

Tarafların karşılıklı olarak mutabık kalması halinde ve ücretleri taraflarca kararlaştırılmak suretiyle 2021-2022, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonları için sözleşme uzatma opsiyonu bulunmaktadır” denilmişti.

Mesut Özil için KAP açıklaması iddiası…

Fenerbahçe sportif direktörü Emre Belözoğlu, 4-5 milyon euro maaşlarla futbolcu getirebilecek güce sahip olmadıklarını söyledi. “Öyle bir gücümüz yok” itirafında bulundu. Bu da akıllara Arsenal’de 20 milyon euro kazanan Mesut’un Fenerbahçe’ye hangi şartlarda geleceğiyle ilgili soru işaretlerine neden oldu.

İddialara göre Mesut 2.5 milyon euro imza parası ve 5 milyon euro da yıllık ücret karşılığında Fenerbahçe’ye imza atacaktı. Ancak Emre, Fenerbahçe’nin bu rakamı ödeyemeyeceğini açıklamasından sonra akıllara KAP açıklaması geldi.

3.7 milyon euro’nun altında yapılan transferle ilgili Fenerbahçe’nin KAP’a bir açıklama yollaması gerekmiyor. Bu da sarı-lacivertlilerin Mesut’la ilgili KAP’a açıklama yapmayacak kadar düşük bir rakam üzerinden anlaşma yapacağı tahminlerini doğurdu.

Bazı transferler yüzünden başı derde girdi…

Emre Belözoğlu’nun koltuğu sallanmıyor… ama yaptığı bazı transferler yüzünden yönetimdeki bazı isimlerin tepkilerini üzerine toplamış durumda. Bu isimlerin başında Lemos ile Perotti geliyor. Ayrıca Sosa, Tisserand, Samatta ve Ademi yüzünden de Emre’nin canı sıkılmış durumda. Çünkü Erol Bulut’un hazırladığı, Emre Belözoğlu’nun da onayladığı transfer listesinde acil olarak stoper alınması gerektiği yazılı.

Lemos’u Emre buldu. WyScout üzerinden izledi. İspanya’daki dostlarından olur aldı. 2. Lig’de oynamasına rağmen bonservis bedeli ödeterek transfer ettirdi. Ancak gelinen süreçte Erol Bulut, “Onunla devam etmeyeceğim. Edemem” dedi. 

Sadece Lemos değil, sakat olduğu biline biline alınan Perotti konusunda da Emre’nin başı dertte. Bu transferde payı olanlardan yönetim rapor istedi.

Jose Sosa’nın gece alemleri, Samatta’nın Türkiye’yi istememesi ve İstanbul’a adapte olamaması, Tisserand ve Ademi’nin eksikleri ise oldukça can sıkıcı seviyede. Emre’ye tüm bu oyuncular üzerinden ciddi bir baskı var.