Konya İnanç

Muhammed için Club Brugge sürprizi

10 Ekim 2021 Pazar 17:18 | Son Güncelleme: 10 Ekim 2021 Pazar 17:18

Vitor Pereira ile büyük patlama yapan Muhammed Gümüşkaya, Avrupa’nın önemli takımlarının takımlarını peşine taktı… Belçika ve Hollanda başta olmak üzere önemli liglerden önemli takımların scoutları tarafından yakın takibe alındı.

Fenerbahçe’ye Muhammed için başvuran ilk takım ise Club Brugge oldu. Belçika ekibi Muhammed konusunda görüşme talebine bulundu. Genç oyuncunun kariyerinde patlama yapma yaşında olduğu iletildi. Türkiye Ligi’nin futbolu gelişimi için doğru olmadığından bahsedildi. Muhammed için ortak bir çalışma programı üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Kabul edilmesi durumunda kulübün bir temsilcisinin İstanbul’a geleceği Muhammed için Club Brugge’un hazırladığı kariyer planlaması üzerinde çalışılacağı anlatıldı.

Avcı, Fenerbahçe’yi kafasında bitirdi

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe derbisini kafasında oynadı… bitirdi. Dakika dakika, gidişata göre oyun planlarını yaptı. Bunları oyuncularıyla paylaşıyor. Neleri nasıl yapmaları gerektiğini oyuncuların anlatıyor. Beklenmedik durumlar için oyuncularını hazırlıyor. Derbiye herkesin hazır olmasını istiyor. 

* Trabzonspor ilk 15’te geri düşerse

Golün nasıl yenildiği önem kazanacak. Pozisyon ve oyun hatasından geldiyse, ilk 15 dakika olmasın bakılmaksızın oyuncu değişikliğine ya da saha için değişikliği olacak.

* Trabzonspor ilk 15’te öne geçerse

Geri çekilme olmayacak. Oyunu domine edilecek.

* Trabzonspor ilk 15’te eksik kalırsa

Kalecinin atılmaması durumunda hiç bir oyuncu için sistem bozulmayacak. Oyunu değiştirilmeyecek.

* Fenerbahçe ilk 15’te eksik düşerse

Rakibin eksik kaldığı mevkiye göre saha içinde kaymalar olacak.

* Fenerbahçe ilk yarıda iki farklı geri düşerse

Tüm riskler alınacak. Stoperlerden birisi çıkacak. Ön tarafa takviye olacak.

* Trabzonspor ilk yarıda iki farklı öne geçerse

Geri çekilme olmayacak. Oyunu domine edilecek.

* Son 15 dakikaya beraberlikle girilirse

Risk alınacak. Oyuncu değişiklikleri ona göre yapılacak. Beraberliğe oynanmayacak.

* Son 15 dakikaya tek farklı geride girilirse

Tüm riskler alınacak. Stoperlerden birisi çıkacak. Ön tarafa takviye olacak.

* Son 15 dakikaya tek farklı önder girilirse

Geri çekilme olmayacak. Oyunu domine edilecek.

Sol bek sorununa kökten çözüm

Trabzonspor’da gündem devre arasında yapılması planlanan sol bek transferi… Kulüpler Birliği’nde yediği golden sonra Başkan Ahmet Ağaoğlu, İstanbul’da transfer görüşmelerini hızlandırdı. Süper Lig AŞ projesinin de iptal olmasından sonra Kulüpler Birliği işlerini geriye bıraktı. Ağaoğlu, İstanbul’da; Türk menajerlerin önerdiği bazı sol bekler için Abdullah Avcı’dan rapor bekliyor.

Ağaoğlu’nun bu hafta içinde bir de konuğu olacak. Slavia Prag’da forma giyen Oscar Dorley’nin menajeri, Dmitry Vinokurov’u ağırlayacak. Gelen bilgilere göre Trabzonspor, Liberyalı oyuncu için 1.5 milyon euro civarında bonservis bedeli ile yıllık 500 ila 750 bin euro arasında bir maaş bütçesi düşünüyor.

loading...