Konya İnanç

Guilherme, Trabzonsporluları ağlattı

20 Ekim 2020 Salı 16:15 | Son Güncelleme: 20 Ekim 2020 Salı 16:15

Trabzonspor'dan bedavaya gönderilen Guilherme, Fenerbahçe karşısında gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti.

Fenerbahçe Pazar akşam Göztepe’yi 3-2 yenerken, Jose Sosa ve Guilherme iki takım adına sahanın en iyileri olarak dikkat çekti. Jose Sosa 1, Guilherme 2 gol atarken, Fenerbahçe Arjantinli oyuncusunun çıkmasından sonra durdu. Göztepe’yi ise Guilherme attığı 2 golle ayakta tuttu.

Geçen sezon Trabzonspor forması giyen iki oyuncunun bu performansı bordo-mavli taraftarları şaşkına çevirdi. Özellikle Lewis Baker’ın transfer edilmesi için Guilherme’nin sözleşmesinin feshedilip, Göztepe’ye zorla gönderilmesi soru işaretlerine neden oldu. İddialar ise Eddie Newton’un, Guilherme’yi istemediği yönünde.

Trabzonspor'da bedava gönderilenler aranıyor

Trabzonspor'da bedavaya elden çıkarılan isimlerin, gelen isimlerden daha iyi oldukları konuşulmaya başlandı.

Guilherme ile Sosa’nın Göztepe-Fenerbahçe maçının yıldızları olması Trabzonsporluların kafalarını karıştırdı... Sosa ve Novak’a para ödenememesi yüzünden gitmesini anlayışla karşılayan bordo-mavililer; Guilherme, Manoel, Da Costa, Ndiaye, Abdürrahim Dursun ve Doğan Erdoğan’ın takımdan ayrılmasını tartışıyor.

Guilherme’nin Baker’dan, Manoel’in Edgar Le’den, Da Costa’nın Vitor Hugo’dan, Ndiaye’nin hatta Doğan’ın Flavio’dan eksiği değil fazlası olduğuna inanan taraftarlar, kiralık gönderilen Abdürrahim’in bile Marlon’dan çok daha iyi olduğunu iddia ediyor. 

Eddie Newton gönderilirse getirdikleri ne olacak?

Trabzonspor'da alınan sonuçların ardından yolların ayrılacağı konuşulan Eddie Newton'ın bizzat yaptırdığı transferlerin kendisinin gitmesi durumunda akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu.

Trabzonspor’da gündem Eddie Newton’la takımın bir geleceğinin olmaması... ancak İngiliz teknik adam gönderilip yerine başka bir teknik adam gelirse beraber gelen oyuncuların ne olacağı? İngiliz teknik adam Diabate ve Djaniny’nin bonservisleriyle alınmalarını, Afobe ve Baker’ın ise kiralanmalarını istemişti.

Trabzonspor için Bruno Lage iddiası

Trabzonspor'da koltuğu sallanan Eddie Newton'ın yerine Abdullah Avcı'nın geleceği konuşulsa da adı geçen isimlerden birinin de Bruno Lage olduğu öğrenildi.

Trabzonspor’da Eddie Newton’ın koltuğu sallanıyor... İngiliz teknik adamın bordo-mavili takımdaki ömrünün çok uzun olmadığı konuşuluyor. Hatta Newton’ın yerine Abdullah Avcı ile konuşmaların olduğu bile gündemde. Bu dedikodular devam ederken Portekiz’den sürpriz bir iddia geldi.

Daha önce Temmuz ayında ortaya atılan Bruno Lage’nin Trabzonspor’un başına geçeceği iddiası hortladı. Ancak bu haberlerde herhangi bir detay ya da görüşme olup olmadığı yer almıyor.

Trabzonspor'da korku: Fenerbahçe'nin durumuna düşeriz

Trabzonspor, teknik patronu Eddie Newton'ı takımdan göndermeyi tartışıyor. İngiliz teknik adamın son şansının bu haftaki Fenerbahçe maçı olduğunu söyleyenler çoğunlukta. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve bir taraf "devre arasına kadar sabır" derken, diğer taraf "geç kalırsak Fenerbahçe'nin durumuna düşeriz" diyor.

Trabzonspor'da hoca sorunu çok erken başladı. Alınan başarısız sonuçlar kulübü bir anda yeni hoca arayışlarına itti. Eddie Newton'la bu iş olmayacağını söyleyenler seslerini iyice yükseltiyor. Beşiktaş'tan ayrıldığından beri çalışmayan Abdullah Avcı ile kapalı kapılar arasında görüşmeler sürüyor. Eddie Newton'ın kaderi büyük olasılıkla bu haftaki Fenerbahçe maçına bağlı.

Teknik direktör operasyonu için kim ne diyor?

Başkan Ahmet Ağaoğlu ve bazı yöneticiler bu operasyon için erken olduğu fikrinde:

"istikrar deyip duruyoruz. Daha 5. haftada adamı göndermek çok yanlış. Devre arasına kadar bekleyelim. Kurduğu takımla kendisini göstermek onun da hakkı. Bir anda herşeyin düzgün olmasını bekleme yanlışına yine düşmeyelim. Gelen yeni teknik adam da aynı kadroyla çalışacak. O ne yapabilir? Devre arasında o da kendi istediği oyuncuları getirtmek isteyecek. Bu aldıklarımızı göndericez. Bir sürü zarar. Başladık, bitirelim. Basının ve taraftarın gazına gele gele ne hale geldik. Hocamızın arkasında durmalıyız."
"Fenerbahçe'nin durumuna düşeriz"

Eddie Newton'ın gönderilmesini isteyenler ise Fenerbahçe örneğinden hareket ediyor:

"Bu işi en baştan çözmeliyiz. Kimya tuttu mu tutmadı mı, mesele bu. Hoca bize uymadı, 1. adamlığı kaldıramadı, olay basit. Baştan önlem almazsak sonumuz 2 sene önceki Fenerbahçe gibi olur. Küme düşmemeye oynarız Allah korusun. Bizim şampiyonluk yarışından kopmamamız lazım. Geçtiğimiz sezon hakemler hataları yüzünden elimizden kaçan şampiyonluğa bu sene kavuşmamız lazım. Yarıştan kopmadan en baştan operasyonu yapalım, sonra çok pişman oluruz."

Trabzonspor'da Abdullah Avcı tartışması

Trabzonspor'da Eddie Newton'ın gönderilip gönderilmeyeceği tartışılıyor. Gönderilirse yerine kimin getireleceği de ayrıca büyük tartışma konusu.
Trabzonspor'da Eddie Newton'ın kaderi belirsizliğini koruyor. Bu haftaki Fenerbahçe maçının İngiliz teknik adamın son şansı olduğunu düşünenler çoğunlukta. Bir taraftan Eddie Newton'a zorlu derbi için destek mesajları verilirken diğer taraftan yeni hoca arayışları yoğunlaşıyor. Yeni hoca konusunda da görüş ayrılığı yaşanıyor.

Yabancı olsun isteyenler'in Abdullah Avcı'ya bakışı

Yerli teknik adamlarla gidilebilecek yol belli. Denemediğimiz kimse kalmadı. Yabancı hoca Türkiye'deki kısır tartışmalardan, gereksiz basın ve taraftar baskısından etkilenmiyor. Ucuz ve kaliteli yabancı transferi için de kariyerli ve prestijli bir hoca ile anlaşmalıyız. Hocaya biraz fazla bütçe ayırıp en iyisini alalım, onun sayesinde Trabzon'a gelmeyecek denilen oyuncular gelir. Türk hocaların dünyada ne prestiji var?

Abdullah Avcı çok riskli. Hiçbir başarısı yok. Trabzonspor'un başına geçecek bir kariyeri yok. Başakşehir'de çok uzun yıllar çalıştı, para sorunu yok, taraftar baskısı yok, başarılı yıllar geçirdi. Arkasından gelen Okan Buruk şampiyonluğu yakaladı. Beşiktaş'ta gördük. Milli takımda gördük. Büyük takımları taşıyabilecek kapasitede değil. Üstelik anlaşma şartlarında ve aldığı ücretlerde çok katı. Beşiktaş'ın başına gelenler ortada. Bizim şartlarımızı kabul ederse belki ama aksi takdirde bulaşmayalım.
Yerli olsun isteyenlerin Abdullah Avcı'ya bakışı

Yeni taknik adam kesinlikle yerli olmalı. Türkiye'de şampiyon olmak için başka yol yok. Şampiyonluğa koşan takımların teknik adamlarına bakın, son 5 yıl, 10 yıl, tamamına yakını yerli hocalarla çalışanlar... Fenerbahçe dahil rakiplerimiz yerliye döndü. Yabancı hocaya ayıracak zamanımız yok.

Abdullah Avcı Türkiye'nin en iyi hocalarından. Başakşehir kariyeri ortada. Milli takım tecrübesi var. Beşiktaş tecrübesi var. Tamam kovuldu ancak her teknik adamın başına gelebilir. Şansız maçları oldu. Basın ve taraftar baskısından kurtulmak için en iyi çözüm.