Konya İnanç

Genoa, Sokratis transferinde Fenerbahçe’nin önünde

09 Ocak 2021 Cumartesi 11:47 | Son Güncelleme: 11 Ocak 2021 Pazartesi 10:15

Fenerbahçe'nin Yunan oyuncu Sokratis transferi için yaptığı transfer çalışmasında sona geldiği iddia edilirken bugün gelen haberler işin rengini değiştirdi. İtalyan Il Secolo XIX gazetesi Genoa’nın Sokratis’e, Fenerbahçe ile aynı şartları taşıyan bir teklif sunduğunu yazdı. Gazete Türk ekibinin teklif ettiği kadar rakamın yanı sıra aynı Türk ekibinin yaptığı 2.5 yıllık teklifin Yunan stopere sunulduğunu iddia etti. Sokratis’in aldığı bu teklif üzerine Serie A’da oynamak için Genoa’yı tercih etmeye yakın olduğunu belirtti.

Fenerbahçe’nin imza attıracağı gün netleşti…

Muhtemelen Salı günü Londra’ya gidecek Kemal Danabaş’ın önderlik ettiği Fenerbahçe’nin transfer heyeti, Arsenal’ı ikna ederse Mesut Özil’in muhtemel imza töreni Çarşamba günü gerçekleşecek. Zaten teknik direktör Arteta’dan izin olarak İstanbul’da bulunan Mesut’un imza töreni dünyada bir ilk haline dönüştürülecek.

Tören Başkan Ali Koç’un çok üzerinde durduğu YouTube kanalı üzerinden saniye saniye canlı yayımlanacak. Eğer Salı günü anlaşma olursa Çarşamba günü imza töreni yapılacağı ve YouTube kanalına üye olunması için çağrıda bulunulacak. Anlaşmadan imza törenine olan saatlere kadar üyelik sayısının 100 bini geçmesi hatta 1 milyonu zorlaması planlanıyor. Mesut’la ilgili bir başka plan ise imza attığı günden itibaren 1 haftalık süreçte Mesut forması alanlar arasında bir çekiliş yapılması. Bu çekilişte kazanan 5 ya da 10 taraftarın FBTV’de Mesut’la yapılacak toplantıya katılması ona sorular sorması. Bunun açıklanmasından sonra da en az 50 bin forma satılması planı var.

Fenerbahçe’ye transfer iddialarıyla dalga geçti

Son bir kaç gündür Fenerbahçe’nin transfer edeceği iddia edilen Samuel Osai Bright için QPR menajeri Mark Warburton’dan oldukça esprili bir cevap geldi.

58 yaşındaki menajer, “Görünüşe göre ya Celtic'e, ya Fenerbahçe'ye ya da Rangers'a gitti. Umarım pasaportu iyidir.

Hepsi söylenti. Medyanın da iş bulması. Haber yapması lazım. Biz bunun yalan olduğunu biliyoruz ama endişem Bright'ın bu dedikodulara inanıp sıkı çalışmayı bırakması” dedi.

“Aynı Otamendi’den mi bahsediyoruz!..”

Jorge Mendes’in Türkiye’deki temsilcisi Emre Belözoğlu’nun eski menajeri Ahmet Bulut, Fenerbahçe’nin önüne Benfica’dan Nicolas Otamendi ismini getirdi… scout ekibinin aklı karıştı. Çünkü Benfica daha sezon başında Arjantinli stoperi M.City’den 15 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek transfer etti. Sakat ya da cezalı olmadığı maçlar haricinde her maçta 90 dakika 11’de oynattı. Hatta birkaç maçta kaptanlık bandını bile verdi.

Bulut’un böyle bir oyunuyu önermesi üzerine scout ekibinden Emre’ye, “Aynı Otamendi’den mi bahsediyoruz?..” sorusu yöneltildi.

Mesut Özil Fenerbahçe'ye yanında öyle bir ismi getirecek ki…

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye geleceği iddiası pek çok transfer dedikodusunu da beraberinde getirdi… bunlardan birisi de Mesut’un U-19 milli takımından, yani 2007’den beri tanıdığı Jerome Boateng’i de Fenerbahçe’ye getireceği iddiası oldu.

2018’de Mesut’a yapılan ırkçılık sonrasında gurbetçi oyuncuyu savunan isimlerin başında gelen Boateng’in, Bayern’den ayrılarak Mesut’la beraber Fenerbahçe’nin yolunu tutacağı iddiası pek çok mecrada dillendirilir oldu.

Boateng’in Bayern’le olan sözleşmesinin sezon sonunda biteceği, Bayern’den ayrılmaya karar verdiği, Berlin’de Türk mahallesinde doğan Gana asıllı oyuncunun Mesut’la beraber Fenerbahçe’de oynamaya sıcak baktığı belirtildi.