Konya İnanç

“Fenerbahçe’ye verecek oyuncum yok…”

16 Haziran 2021 Çarşamba 17:16 | Son Güncelleme: 16 Haziran 2021 Çarşamba 17:16

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ilk iki transferi Berke Özer ve Barış Alıcı oldu. Ancak iki oyuncu da rotasyon oyuncusu bile olamadı. Bu yüzden Altınordu Başkanı Mehmet Seyit Özkan, Burak İnce ile beraber Enis Destan’ı isteyen Fenerbahçe’ye “hayır” dedi.

Özkan, “Artık ağzım yandı. Bizim kulüplere oyuncu vermek istemiyorum” dedi. Ali Koç’a olumsuz yanıt verdi. Ersun Yanal’ın Barış’ı gönderdiğini söyleyen Özkan, “Berke de Barış’la birlikte Westerlo’da kiralık oynadı. Bu yıl ne olacağı bilinmiyor” dedi.

Özkan yurt içine oyuncu vermek istemediğini, “Türkiye’de kulüpler ve antrenörler günü kurtarmaya bakıyorlar. Yabancı transferleri tercih ediyorlar. Bizim çocuklar ancak Avrupa’da büyür. Süper Lig’de oynatmazlar ama beş büyük profesyonel ligde oynarlar. Biz bunu kanıtladık” şeklinde açıkladı.

Nenad Bjelica: Şampiyonluk kazanmak istiyoruz

Hangi kafayla transfer haberi yazdıkları belli olmayan bazı sosyal medya hesapları Fenerbahçe için Nenad Bjelica’yı yeniden yazdı… geçen sezon takım bulamadığı için Osijek’e giden Hırvat teknik direktörü ısıtıp yeniden masaya koydu.

Ancak hatırlatmakta yarar var. Bjelica, Pazartesi günü Osijek’le beraber yeni sezon çalışmalarına başladı. Hatta bir de açıklama yaptı.

Hırvat teknik adam, “Hırs futbolda mümkün olan en iyi şey. Geçen yıl geldiğimde en yüksek hedefler için savaşmamızı beklediğimi söyledim. Şimdi herkesle eşit olduğumuza göre aynı beklentilere sahibiz. Mücadele ediyoruz ama bazı şampiyonluklar da kazanmak istiyoruz. Yine katıldığımız tüm müsabakalarda olabildiğince ciddi oynayacağız. Bu takımla maksimumu elde edeceğiz. Geçen sezon harika sonuçlar elde ettik ve en azından bu sezon daha fazlasını bekliyorum. Her yönden gelişmek için” dedi.

Marco Silva kendisi ve 5 yardımcısı için 1.5 milyon euro istedi

Fenerbahçe’nin de gündeminde yer alan Portekizli teknik adam Marco Silva, Pazartesi günü Brezilya’nın Internacional takımının yöneticileriyle bir araya geldi… şartlarını sundu. Portekizli teknik adam, kendisi ve yardımcıları için ayda 750 bin real’den yılda 9 milyon real istedi. Bu da 1.5 milyon euro ediyor. Silva, Inter’in başına 5 yardımcısı ile gelmek istediğini iletti. Ancak Inter’in ilk planı Silva’ya 2021 yılının sonuna kadar bir sözleşme teklif etmek. Inter’in diğer adayı ise Diego Aguirre.

Bu arada Tuttomercatoweb tarafından toplanan istihbarata göre, Marco Silva, CSKA Moskova ile de bir temas kaydetti. Rus kulübü uluslararası düzeyde bir menajer araması ve kendisinin listede ilk sırada yer alması üzerine Silva, Rusların teklifine itibar etti. İlk temaslar şimdiden başladı. Görüşmeler devama ediyor.

loading...