Konya İnanç

Fenerbahçe’nin önüne Ferraresi raporu geldi

11 Haziran 2021 Cuma 19:16 | Son Güncelleme: 11 Haziran 2021 Cuma 19:17

Szalai’nin yanına onun gibi potansiyeli olan genç bir oyuncu aramaya devam eden Fenerbahçe’nin scoutları yönetimin önüne sürpriz bir isim getirdi… Manchester City ve Porto’nun genç takımlarında oynadıktan sonra sezonu Portekiz’in Morierense takımında tamamlayan Nahuel Ferraresi raporu sunuldu.

Son olarak dün akşam güçlü Uruguay karşısında Suarez, Vecino ve Valverde gibi La Liga’nın önemli oyuncuları karşısında yaptığı hamlelerle dikkat çeken Ferraresi’nin scout raporu yönetimin önüne geldi.

Bu sezon 3 de gol atan 1.89’luk Venezuelalı stoperin City ile sözleşmesinin de 30 Haziran’da sona ereceğine dikkat çekildi. Bir hamle yapılabileceği, 22 yaşındaki stoperin hemen oynamasa bile Fenerbahçe’nin geleceği olabileceği belirtildi.

Ali Koç’un genç oyuncuları alıp kiralayacağız tanımına uyması nedeniyle Ferraresi raporu yönetimin dikkatini çekti.

Sözlü anlaşma tamam! Fenerbahçe’nin ilk transferi…

Belçika’dan Voetbal Krant’tan Manuel Fernandez, Ally Samatta’nın Genk’e dönüşünün çok yakın olduğunu iddia etti. Gonzales haberinde; “Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Ally Samatta'nın Belçika'ya dönüşü hakkında birkaç söylenti vardı. Anderlecht saldırganı sordu ancak transfere Genk bir adım daha yaklaştı” iddiasını ortaya attı.

Genk futbol direktörü Dimitri De Condé’nin , Paul Onuachu'nun yerine Ally Samatta'nın seçeneklerden biri olduğunu söylediği haberinde Gonzales, “Gol kralının bu yaz geri dönmesi için çok iyi bir şansı var. Genk’in elinde de önemli bir koz var. Fenerbahçe, Joseph Paintsil'i kadrosuna katmayı düşünüyor. Geçen sezon Ankaragücü formasıyla kiralık olarak oynayan kanat oyuncusu, halen

Genk’in oyuncusu” hatırlatması yapıldı.
Haberdeki asıl iddia ise, “Paintsil ile Fenebahçe sözlü olarak anlaştı. Kulüp düzeyindeki müzakerelerde, her durumda Genk, Samatta için Paintsil'i kullanılmayı konuşacak” oldu.

GENK TARAFTARLARI SAMATTA’YI BEKLİYOR

Fenerbahçe’nin Samatta’dan kurtulmak için Genk ile yaptığı görüşmelerde Paintsil takasına sıcak baktığı iddiası yankı buldu… Voetbal Nieuws’un iddiasına göre Genk taraftarları Onuachu’nun ayrılmasından sonra Samatta’nın dönmesini biraz daha fazla hayal edebilecekleri belirtildi. Samatta’nın Genk’e dönmek için maaşından indirim yapma konusunda istekli olmaması tek sıkıntı olarak gösterildi.

Bu arada yapılan ankette Genk taraftarlarının yüzde 81’i Samatta’nın dönmesini istedi.

“Fenerbahçe’de çalışan bir kişi teyit etti! İki katını verecekler…”

Polonya’nın en popüler haber portalı Onet’ten Dariusz Drobek, Fenerbahçe’nin milli takım teknik direktörü Paulo Sousa’ya yaptığı teklifi değerlendirdi…

Drobek haberinde; “Fenerbahçe'nin hedefi Paulo Sousa. Bu beklenmedik haber birkaç gün önce Türk medyasına yansıdı. Bu haberi kaynağından kontrol ettik. Net bilgi olmasa da, Sousa, Boğaz’da Polonya Futbol Federasyonu'nun kendisine ödediği rakamın iki katını ödeyecek” ifadelerini kullandı.

Sousa’nın Polonya’da ayda 70 bin euro yılda ise 840 bin euro kazandığının hatırlatıldığı haberde Fenerbahçe’nin teklifinin ise 1.5 milyon euro olduğu iddia edildi. Haberde ayrıca; “Fenerbahçe'de çalışan bir kişinin Onet'e teyit ettiği bilgiye göre Paulo Sousa, teknik direktörlük rolü için adaylardan birisi” denildi.

Abel Ferreira ve Paulo Sousa’nın menajeri İstanbul’da

Teknik direktör görüşmelerinde ikinci aşamaya geçen Fenerbahçe’de bir numaralı aday Abel Ferreira’nın menajeri Hugo Cajuda, Istanbul’a geldi. Kemal Danabaş tarafından karşılandı. Selahattin Baki’nin de bulunduğu Fenerbahçe futbol aklı Portekizli menajerle hem Palmeiras’ın hocası Abel, hem de Paulo Sousa ile bir araya geldi.

Danabaş tatil için gittiği Dubai’de bir araya geldiği Cajuda ile Başkan Ali Koç ve Selahattin Baki’yi tanıştırdı. Cajuda, hem Abel hem de Sousa için taleplerini sundu.

Abel Ferreira için menajerinin istekleri:

* 3 yıllık sözleşme. Herhangi bir opsiyon olmaksızın.
* Yılda 2 milyon Euro’dan 3 yılda 6 milyon euro garanti ücret. İlk yıl lig devam ederken kovulursa maaşına ek olarak 4 milyon euro tazminat. İkinci yıl 2 milyon euro tazminat.
* Avrupa’nın 5 büyük liginden teklif gelmesi durumunda sezon bitimi olmak kaydıyla takımdan tazminatsız ayrılma hakkı.
* Şampiyonluk için 1 milyon euro, Şampiyonlar Ligi için 500 bin euro bonus.
* UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu için 2 milyon euro ekstra bonus.
* Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için 5 milyon euro ekstra bonus.
* Her sezon yüzde 15 oranında artan transfer bütçesi. Yönetimin kendisinden habersiz transfer yapmaması. Sportif direktörle çalışması durumunda da transferlerin ortak bir akıldan çıkması.

Paulo Sousa için menajerinin istekleri:

* 1+1+1 yıllık sözleşme.
* Yılda 2 milyon Euro maaş. İlk yıl şampiyonluk gelirse ikinci yıl 3 milyon euro. İlk iki yılda üste üste iki şampiyonluk gelirse üçüncü yılda 4 milyon euro maaş. Eğer sezon devam ederken kovulursa sezon sonuna kadar olan alacağının tazmini.
* Şampiyonluk için 1 milyon euro bonus.
* Şampiyonlar Ligi’nde alınan her puandan ekstra bonus.
* Transfer konusunda yönetimle ortak iş birliği.

loading...