Konya İnanç

Ali Koç'tan Emre Belözoğlu'na uyarılar

22 Ekim 2020 Perşembe 11:34 | Son Güncelleme: 22 Ekim 2020 Perşembe 11:34

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, çiçeği burnunda sportif direktör olan Emre Belözoğlu, uyarılarda bulundu.

Fenerbahçe 4’üncü kez bir sportif direktörle çalışıyor. Resmi olarak açıklamaya hazırlanıyor. Daha önceki dönemlerde sarı-lacivertlilerde sportif direktörle teknik direktör çekişmeleri hep yaşandı.

Aykut Kocaman Daum’la, Terraneo kendisinin getirdiği Vitor Pereira ile Comolli de Ersun Yanal’la. Başkan Ali Koç müstakbel sportif direktörü Emre’ye benzer tartışmaları istemediğini anlattı. O yüzden Emre’ye uyarılarda bulundu.

* Aykut Kocaman’ın aklında hep teknik direktörlük vardı. O yüzden Daum’a teknik direktörlük dersi veriyordu. Bunu yapma.

* Terraneo her şeyi idare etmek istiyordu. Yönetimi bile çiğnedi. Burada koordineli çalışacağız. Bana bağlı olacaksın.

* Comolli’nin tarzı ise en kötüsüydü. Cocu’ya sormadan Guilaino ile Josef’i sattı. Yanal’ın istemediği Zanka’yı aldı. 

Fenerbahçe'nin transferdeki kare ası

Fenerbahçe'de taraftarlar Samatta, Pelkas, Jose Sosa ve Diego Perotti transferlerini kare ası olarak belirledi.

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç bir röportajında, yapacakları transferlerin yüzde 50’sinin taraftarlar arasında beğenilmesinin kendisi için çok büyük bir oran olacağını açıklamıştı... çünkü kulübün içinde bulunduğu duruma göre sarı-lacivertlilerin pek fazla hareket alanı yok.

Ali Koç’un yaptığı transferlerin yüzde 50’si değil neredeyse tamamı sınıfı geçti. Yönetimin sosyal medya izleme ekipleri, yeni transferler için taraftarların verdiği tepkileri değerlendirip bir rapor hazırladı.

* En beğenilen transfer: Mbwana Samatta. (Transferinin doğru olduğuna en fazla inanılan oyuncu)

* En merak edilen transfer: Dimitris Pelkas. (Hakkında en fazla araştırma yapılan, yorum okunan, yorum yapılan)

* En çok beklenti olan transfer: Diego Perotti (Fenerbahçe taraftarı takıma girmesi durumunda şampiyonluğu garanti görüyor)

* En güvenilen transfer: Jose Sosa (Yaşına rağmen Fenerbahçe taraftarı Arjantinli oyuncunun saha için lideri olacağını düşünüyor)

Fenerbahçe taraftarı Samatta'yı seçti

Fenerbahçe taraftarları 18 yeni transfer arasında favorisini belirledi: Mbwana Samatta… sarı-lacivertliler yeni transferler arasında en fazla Samatta’nın 10 numaralı formasını tercih ediyor. En son dönemde gelmesine rağmen Perotti’nin formalarına da ciddi oranda talep var. Jose Sosa, Enner Valencia ve Kemal Ademi ise bu iki ismi takip ediyor. Fenerbahçe’de geçen sezonların aksine Altay da gösterdiği performansla kaleci forması satışlarında ciddi bir kaynak sağlamış durumda.

Milan'dan Ozan Tufan için bomba hamle

Fenerbahçe ile sezona iyi başlayan Ozan Tufan için Avrupa ekipleri de çalışmalara başladı. Milan, milli oyuncu için bir scout ile anlaşma yaptı.

Ozan Tufan’ın Fenerbahçe ve milli maçlarda gösterdiği performans scoutların ve menajerlerin ilgisini çekti. Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden birisi Türkiye’de medya takip şirketlerinden Ozan Tufan’la ilgili son 1 yılda çıkan haberlerin tercümesini talep etti. Bir başka büyük kulüp ise Türkiye’de görev yapan bağımsız scoutlardan birisi ile 3 aylık kontrat yaptı. Ozan Tufan’ı takibe aldırdı. Premier Lig’den bir takım yine istatistik konusunda Türkiye’nin tanınmış bir organizasyonundan Ozan Tufan’ın son 1 yıldaki tüm özel istatistiklerinin yer aldığı bir rapor talep etti. Ozan için medya takip raporu istedi.

O takım Milan çıktı

Ozan Tufan için bağımsız bir scoutla 3 aylık anlaşma yapan takımın ise AC Milan olduğu ortaya çıktı. Milan’ın Ozan için milli takımdan takım arkadaşı Hakan’dan da sürekli bilgi akışı sağladığı gelen bilgiler arasında.

Pelkas'ın performansında 10 numara farkı

Fenerbahçe’nin yeni transferi Dimitris Pelkas, 8 numaradan 10 numaraya evrilmesinin futbol yeteneklerini ortaya çıkardığını açıkladı.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Dimitris Pelkas, MetroSport’a verdiği röportajda iddialı açıklamalar yaptı. ''Lider olmayı seviyorum, pozisyon değişikliği bana yardımcı oldu'' diyen Pelkas 8 numaradan 10 numaraya evrilmesinin kendisinin futbol yeteneklerinin ortaya çıkardığını iddia etti.

10 numaranın artık farklı bir anlam taşıdığını belirten Pelkas, ''Artık futbolda net bir 10 numara yok. Adam geçmek, gol atmak, çapraz oynamak lazım. Üçüncü 6 numara (ön libero) olmak zorundasın. Olmalısın. Modern 10 numara bunu gerektiriyor'' dedi.

Pelkas idmanları neden sevdiğini ise, ''Razvan (Lucescu) bize, 'antrenmanda gülerseniz yarışta da gülersiniz' demişti. İdmanlarda yaptığınız her şey daha sonra sahada ortaya çıkıyor. O yüzden idmanları seviyorum'' açıklamasını bulundu.

Seyircisiz maçların zararını aza indirecek hamle

Fenerbahçe'de yönetim, Saracoğlu Stadı'ndaki seyircisiz maçlarda polislerin görev almasını istiyor.

Fenerbahçe yönetimi seyircisiz maçlarda ortaya çıkan zararı en aza indirmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile temas kurdu… Saracoğlu’nda oynanacak maçlar için görevlendirilen güvenlikçilere ödenen rakamın bile localara gelenlerin bıraktığı rakamdan daha fazla olması yüzünden bir plan yapıldı. Bu plana göre Fenerbahçe yönetimi güvenlikçilerin yerini polisle doldurma isteğini iletti.