Konya İnanç

Ali Koç’a Malenovic uyarısı! “Takımı harabeye çevirdi…”

14 Haziran 2021 Pazartesi 16:10 | Son Güncelleme: 15 Haziran 2021 Salı 16:10

Ali Koç, Milos Malenovic’i yen tanımıyor… hatta Damien Comolli’nin başkanla ilk tanıştırdığı menajer. Sırp asıllı İsviçreli menajer Zürih’te yaşıyor. Comolli, Frey’i getirirken Koç oldukça tartışmalı bu isimle tanıştı.

Djimisti, Tadic, Rajkovic ve Dabbur gibi oyuncuların menajerliğini yapan Malenovic bir kaç kez, “gizli sportif direktör” olmakla suçlandı.

2016 yılında Neuchatel’in o dönemdeki sportif direktörü Arturo Albanese, Berner Zeitung gazetesine konuştu; “Malenovic aslında gizli sportif direktördü…”  açıklaması yaptı.

2018 yılında Grasshoppers kaptanı Vero Salatic, 2013-15 yılları arasında Skibbe ile Malenovic arasında güç savaşı olduğunu, Malenovic’in Grasshoppers’ı harabeye çevirdiğini açıkladı.

2020 Kasım ayında Grasshoppers yönetimi Malenovic’le yollarını ayırmayan oyuncularla yola devam edilmeyeceğini duyurdu.

Lucien Favre’nin menajeri: Teklife kayıtsız kalamaz…

Mesut Özil’in milli takımı bıraktığı dönemde yaptığı çok sert açıklamalar yüzünden Fenerbahçe’nin başına geçmesi durumunda ciddi sorunlar çıkacak olan Lucien Favre’nin menajeri Christophe Payot, Lille’i beklediklerini itiraf etti.

La Voix du Nord gazetesine konuşan 63 yaşındaki teknik adamın menajeri Payot, "Bugün Lille ile herhangi bir temasımız yok. Bu yüzden Lucien ile görüşmediğim bir konu. Projenin onu ilgilendirip ilgilendirmeyeceğini bilmediğim için bir şey söyleyemem. Fransa şampiyonu olan ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir kulübün ilginç bir profil olmadığını nasıl söyleyebiliriz? Ama şu an için elim bir bilgi yok. Piyasaya bakınca, Lucien'in özgeçmişi ve becerileri ortada. Bizimle iletişime geçecek kulübü göreceğiz. Bir kulüple görüştüğü zaman, seçiminde insani yönü ağır basacak. Adının Fransa'da yeniden ortaya çıktığını görmek bizi şaşırtmadı. Lille gibi bir kulübe de kayıtsız kalamaz” dedi.

Fenerbahçe’nin stoperini Merih Demiral getirecek

Fenerbahçe’nin sezonu Rennes ve Cagliari’de kiralık geçiren Daniele Rugani’yi transfer edeceği iddia edildi… ancak Merih Demiral’ın 40 milyon euro’ya satılması durumunda Rugani’nn Bonucci, De Ligt ve Chiellini'nin ardından dördüncü defans oyuncusu olarak takımda kalabileceği iddia edildi.

Bu arada Rugani’nin menajeri Lazio’nun başına geçen Maurrizzio Sarri’nin, İtalyan stoperi transfer edeceği iddialarına; "Sarri] onu aramayacak. Ona sahipti. Ama kullanmadı. Juventus’ta beraber çalıştıklarında onu gözü görmedi. Napoli ve Chelsea'de istiyordu. Ancak ne gönderdi. Ne de oynattı” diye tepki gösterdi.

Bir başka iddia ise Juventus’un uzun süredir takip ettiği Nikola Milenkoviç’i transfer edebilmek için Fiorentina’ya Rugani takmasını önerdiği belirtildi.

“Fenerbahçe’ye birkaç gün içinde cevap vermek zorunda…”

Fenerbahçe’nin başına geçeceği iddia edilen Portekizli teknik adam Marco Silva’nın, Brezilya’nın Internacional takımıyla anlaşmak üzere olduğu ancak masasında Fenerbahçe’nin de yaptığı teklifin olduğu iddia edildi…

Brezilyalı gazeteci Alexandre Ernst, “Portekizli Marco Silva ile müzakereler güncellendi. Hernán Crespo'yu açıklamadan önce São Paulo’nun da listesinde yer alan eski Everton teknik direktörünün nihai seçimi için Inter’e vereceği cevap bekleniyor” dedi.

Ernst, “Marco Silva’nın ismi Inter yönetimini memnun etti. Teknik olarak. 4-3-3, 4-1-4-1 ve 4-2-3-1 arasında değişen sistemleri beğenildi. Baskı, hücum ve geçiş oyunları gözlendi. Şu anda Portekiz'de ama masasında Fenerbahçe'den bir teklif var” iddiasını ortaya attı.

Ernst ayrıca; “Türklerle olan bu görüşme Inter için sorun olabilir. Geçen hafta görüştüğü Türklere Silva, önümüzdeki günlerde bir cevap vermek zorunda. Interli yöneticiler bunu biliyor. Ancak kulüpte, Silva ile anlaşacağına dair bir iyimserlik var” ifadelerini kullandı

Silva’ya Inter’in teklifini de açıklayan Ernst, “sözleşme süresi konusunda herhangi bir tartışma olmadı. Ancak performans ve başarılara dayalı olarak iki yıldan üçe çıkarıldığı söyleniyor. Tüm teknik komitenin maaşı ayda 750 bin real civarında olacaktır. Inter'in teknik direktörle görüşmelere Pazartesi günü devam etmesi bekleniyor” dedi.

Fenerbahçe’nin hoca arayışlarına Bolsonaro bile dahil oldu

Fenerbahçe için sürpriz bir teknik direktör iddiası dolanıyor… o iddiaya göre sarı-lacivertliler Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından milli takımın başına geçirilmesi için emir verilen Renato Gaucho.

İddiaya göre CBF (Brezilya Futbol Konfederasyonu) Başkanı Rogério Caboclo, Devlet Başkanı Bolsonaro’yu Copa América'nın düzenlenmesine karşı çıkan teknik direktör Tite’nin görevden alma ve yerine Renato Gaucho’yu getirme sözü verdi.

Libertadores Kupası dahil Güney Amerika’da kazanılmadık kupa bırakmayan Gaucho bu bilgi üzerine Fenerbahçe’den aldığı teklife cevap vermek için süre istedi.

Ancak Bolsonaro, milli takımdan sorumlu Tite'yi değiştirmeye müdahalesini de reddetti.

Bolsonaro yaptığı resmi açıklamada, “Hükümetimiz hiçbir zaman teknik direktörlerin değiştirilmesine, değiştirilmesine müdahale etmedi… işimiz sadece sorumluluğum olan şeylere odakı. Beni arayan ve Copa America'yı yapıp yapamayacağımı soran CBF başkanı Caboclo'ydu. Birkaç dakika içinde bakanlarıma danışarak evet dedim” dedi.
Bolsonaro’nun bu açıklamasından sonra Fenerbahçe’nin teklif götürdüğü Gaucho’dan çok daha acil şekilde bir cevap isteyeceği iddiaları gündeme geldi.

loading...