Konya İnanç

Ada basını Everton’ın Terim’e teklifi ile çalkalanıyor

10 Haziran 2021 Perşembe 19:12 | Son Güncelleme: 11 Haziran 2021 Cuma 19:14

İngiliz HITC’den Billy Meyers, Everton’ın Fatih Terim’e yaptığı teklif ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı… iddiaya göre pek çok teknik adamla görüşen Everton’da Terim’le görüşmeyi bizzat kulübün sahibi Ferhat Moşiri istedi. Moşiri, sportif direktör Marcel Brands’tan Terim’le görüşmesini talep etti. Teklifin gönderildiğini yazdı. 

Terim’in Türkiye için efsane olduğunu yazan Meyers, “Netflix 67 yaşındaki teknik adamın hayatı hakkında bir belgesel hazılıyor. Galatasaray, AC Milan ve Fiorentina taraftarları tarafından büyük saygı duyuyor. İtalya’da Grande Terim olarak bilinir” dedi.

Meyers ayrıca, “2000 yılında UEFA Kupası da dahil olmak üzere 16 kupa kazandı. Bir Carlo Ancelotti olmayabilir, ancak sicili kesinlikle inanılmaz. Kariyeri Goodison Park’a düşerse, İngiliz futboluna nasıl uyum sağladığını görmek ilginç olacak” ifadelerini kullandı.

TeamTalk’tan James Marshment ise; “Futbol direktörü Marcel Brands, Terim ile Everton için planlarını tartışmak için bir görüşme yaptı. Everton, Terim'i getirmek için herhangi bir tazminat ödemek zorunda kalmayabilir. Çünkü Galatasaray’da desteklediği aday Burak Elmas seçilemezse devam etmeyecek” iddiasını ortaya attı.

Liverpool Echo gazetesinin haberinde ise Fatih Terim, Everton’la adı anılan 24 teknik adam arasında gösteriliyor. Haberde; “Marcel Brands, Galatasaray patronu ile görüşmesinin ardından Fatih Terim'e teklifte bulundu. İstanbul merkezli kulüpteki başkanlık seçimleri nedeniyle şu anki işinin tehdit altında olduğunu düşünülüyor. Lille, Katar ve Goodison Park'tan teklifleri değerlendiriyor. Terim'in son yurtdışı görevi 20 yıl önce AC Milan’daydı. Sadece beş aylık görev süresinin ardından Carlo Ancelotti yerini aldı. 20 yıl sonra Ancelotti ile bir yer değişimine gidebilir” denildi.

Gitsin denenlere talip yok! Kalsın denilenlere çok

Fenerbahçe’de yönetim kalmasını istediklerine talep yağıyor… gitmesini istediklerine sıfır. Bir de işin için ödenen yüksek maaşlar girince sıkıntı zirve yapıyor.

Takımın omurgası olarak görülen Altay, Szalai, Ozan ve Pelkas’a pek çok ligden teklif var. 4 oyuncunun satılması Fenerbahçe’nin kasasına toplamda 50 milyon euro’luk bir girdi bile sağlayabilir. Ancak aynı omurgayı kurmak çok daha maliyetli ve zahmetli olur.

Yönetimin gitmesini istediği Tisserand, Lemos, Luiz Gustavo, Jose Sosa, Perotti ve Samatta ile Frey, Zanka, Zajc, Dirar ve Ademi gibi isimler için kapıyı çalan bile yok.
Aslında var da; teklifler ne kabul edilecek gibi, ne de oyuncular bazı zamanlar Fenerbahçe’den aldıklarının 10’da 1’inin teklifi edilmesi karşısında gitmek istemiyor.

Fenerbahçe’de korkutan bekleyiş! Belirsizlik

Fenerbahçe’de belirsizlik ortamı camiada tedirginliğe neden olmuş durumda…

* Ali Koç’un karşısına ciddi bir aday çıkacak mı?.. Kendisine 10 üzerinden 7-8 not veren ve başarılı olduğuna inanan Ali Koç, rakipsiz olduğunu düşünmeye devam mı edecek?

* Yönetim kurulundaki isimleri başarısız bulmayan Ali Koç’un yeni listesine ekleyeceği 6-7 isim kimler olacak?..

* Geçen sezon Erol Bulut’un takımın başına geçmesi aylar almıştı. Emre’nin gönderilmesinden sonra teknik direktör arayışları yeniden başladı. Fenerbahçe’de yönetimin “b planı” olmaması kuralı devam mı edecek?

* Bazı oyuncuların gideceği, bazı oyuncuların geleceği konuşuluyor. Bunları kim belirledi?.. Geçen sezon transferleri sportif direktör titriyle Emre Belözoğlu yapmıştı. Şimdi kim yapıyor. Yeni sezon planlamasını, programlamayı kim belirliyor?

Ali Koç sözleşmeleri devam eden; Luiz Gustavo, Sosa, Caner gibi oyuncuların gitmesini istiyor. Peki yeni gelecek teknik direktör “kalsın” derse ne olacak?

* Son dönemde Türkiye’ye gelen Portekizli teknik adamlar Carvalhal, Sa Pinto, Vitor Pereira sürekli başarısız oldu. Zaten yıllardır Süper Lig’de yerli teknik adam üstünlüğü var.

* Emre’den sonra Volkan Demirel ve Mehmet Aurelio gibi isimlerle de yolların ayrılması gündemde. Türkiye’yi hiç tanımayan bir teknik adam risk olmayacak mı?

loading...