Konya İnanç

4 mevki için henüz son karar verilmedi

29 Kasım 2020 Pazar 11:53 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2020 Pazar 11:54

Erol Bulut bugün oynanacak derbi öncesinde 4 mevki için henüz son kararını vermedi… sol bek, stoper, 8 numara ve Samatta’nın yokluğunda forvette kimlerin oynayacağı henüz netleşmedi.

* Caner Erkin-Filip Novak

Caner Erkin formaya yakın isim. Ancak Ghezzal’ın Beşiktaş’ın en efektif oyunusu olması yüzünden Bulut’un defansif yönü daha güçlü Novak’la başlama ihtimali da var.

* Serdar Aziz-Mauricio Lemos

Serdar Aziz’in 11’de başlaması bekleniyor. Ancak oyun kurma konusunda Serdar’dan daha iyi olan Lemos’un da 11’de başlama şansı devam ediyor.

* Ozan Tufan-Mert Hakan

Ozan Tufan’ın oynamasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Erol Bulut’un herkesi ters köşe yapıp Mert Hakan’ı oynatabileceği gelen bilgiler arasında.

* Papiss Cisse-Mame Thiam-Kemal Ademi

Samatta’nın yokluğunda Cisse santrfor mevkinde favori. Ancak Bulut’un Thiam ya da Ademi’yi de oynatma konusunda fikirleri olduğu gelen bilgiler arasında.

Oyun planı belli oldu! Geri çekilmek yok! Domine etmek var

Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut derbiyi kafasında oynadı… bitirdi. Dakika dakika, gidişata göre oyun planlarını yaptı.

* Fenerbahçe ilk 15’te geri düşerse

Golün nasıl yenildiği önem kazanacak. Pozisyon ve oyun hatasından geldiyse, ilk 15 dakika olmasın bakılmaksızın oyuncu değişikliğine ya da saha için değişikliği olacak.

* Fenerbahçe ilk 15’te öne geçerse

Geri çekilme olmayacak. Oyunu domine edilecek.

* Fenerbahçe ilk 15’te eksik kalırsa

Kalecinin atılmaması durumunda hiç bir oyuncu için sistem bozulmayacak. Oyunu değiştirilmeyecek.

* Beşiktaş ilk 15’te eksik düşerse

Rakibin eksik kaldığı mevkiye göre saha içinde kaymalar olacak.

* Fenerbahçe ilk yarıda iki farklı geri düşerse

Tüm riskler alınacak. Stoperlerden birisi çıkacak. Ön tarafa takviye olacak.

* Fenerbahçe ilk yarıda iki farklı öne geçerse

Geri çekilme olmayacak. Oyunu domine edilecek.

* Son 15 dakikaya beraberlikle girilirse

Risk alınacak. Oyuncu değişiklikleri ona göre yapılacak. Beraberliğe oynanmayacak.

* Son 15 dakikaya tek farklı geride girilirse

Tüm riskler alınacak. Stoperlerden birisi çıkacak. Ön tarafa takviye olacak.

* Son 15 dakikaya tek farklı önder girilirse

Geri çekilme olmayacak. Oyunu domine edilecek.

Erol Bulut'un değiştireceği isimler bile hazır

Erol Bulut, Beşiktaş derbisinde oyunun gidişatına göre sahaya süreceği 5 ismi belirledi… genç teknik adam Sosa’nın yorulma ihtimalini göz önüne alarak Mert Hakan’ı hazırladı. Aynı şekilde Perotti’nin de yorulma ihtimalini düşünerek Thiam’ı hazırladı. Oyunun gidişatına göre Ferdi ve Ademi de son 5-10 dakikada oyuna girmek için hazır olacak. Ayrıca takımının bir ya da iki farklı öne geçmesi durumunda Lemos sahaya atılacak.

Fenerbahçe 11'inin değeri, Beşiktaş'tan 6 milyon Euro daha fazla

Fenerbahçe’nin bugün sahaya çıkaracağı tahmini 11’in transfermarkt verilerine göre değeri 38.20 milyon euro. Beşiktaş’ın ise 32.25 milyon euro olarak hesaplanıyor. Piyasa değerine bakıldığında Fenerbahçe’nin Beşiktaş’tan 6 milyon euro daha değerli olması dikkat çekiyor.

Altay (8) - Gönül (0.5), Tisserand (4), Serdar (2), Caner (1.2)- Gustavo (6), Sosa (2.5), Ozan (6) - Perotti (4), Pelkas (2.5), Cisse (1.5)

Utku (0.2) - Rosier (4), Wellington (0.75), Necip (0.6), Rıdvan (0.4) - Atiba (0.3), Josef (7), Mensah (4) - Larin (4), Ghezzal (5.5), Aboubakar (5.5)

Gönül, Sosa ve Caner'e göre derbiyi Beşiktaşlı yöneticiler kazandıracak

Daha önce Beşiktaş forması giyen Gökhan Gönül, Jose Sosa ve Caner Erkin yarın oynanacak derbi öncesinde takım arkadaşlarıyla bir araya geldi… üç oyuncuda, ezeli rakiplerinin yöneticilerinin her derbiden önce olduğu gibi Beşiktaşlı oyuncuları nasıl gerdiğini anlattı.

Fenerbahçeli yöneticilerin bir haftadır Samandıra’ya uğramadığı ortamda Beşiktaşlı yöneticilerin Ümraniye’den çıkmayarak derbiyle ilgili rakiplerinin üzerinde baskı kurduklarını anlattı.

Caner, “Beşiktaşlılar için Fenerbahçe derbisi sezonun maçı” derken Gönül ise, “Kazanma hırsıyla çok gergin gelecekler” ifadelerini kullandı. Sosa ise “Beşiktaşlı yöneticilerin yarattığı stresli ortam işimize çok yarayacak” konuşması yapı.