Sadık Arslan

Kalinic'i vermek için Atletico'dan Beşiktaş'a ikinci oyuncu

16 Eylül 2020 Çarşamba 11:13 | Son Güncelleme: 16 Eylül 2020 Çarşamba 11:15

Atletico Madrid, Nikola Kalinic transferi için Beşiktaş'a ilginç bir teklifi yaptı. Yanında ''oynatma garantili'' Ivan Saponjic kiralanırsa, Nikola Kalinic'in bonservisinin 1.5 milyon Euro'ya verilebileceği iletildi.

Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın’ın ''yetersiz'' raporuna rağmen stoper Montero’yu almış sözleşmesine de oynama şartı eklemişti. Nikola Kalinic’i Beşiktaş’a göndermek için Atletico Madrid'den bir hamle daha geldi. İspanyol ekibi yetişmesi için Sırp forveti Ivan Saponjic’i de aynen Montero gibi oynama garantili Beşiktaş’a vermeyi teklif etti.

Beşiktaş’a, Montero’dan sonra Saponjic’i de oynama garantili kabul ederse, 1.5 milyon Euro bonservis bedeline Kalinic’i serbest bırakmayı önerdi.

Kalinic transferi tıkandı

Nikola Kalinic, Beşiktaş’tan uzaklaşıyor… İlk başta siyah-beyazlılar, satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yaptı. Ancak Sırp golcünün sözleşmesi sezon sonunda biteceği için Atletico Madrid, Kalinic’i kiralamasının söz konusu olmadığını iletti.

El Mundo Deportivo gazetesinin haberine göre Beşiktaş ve Kalinic yılda 2 milyon Euro karşılığında anlaşmaya vardı. Ancak Beşiktaş, Kalinic için 1.5 milyon Euro’yu gözden çıkarırken, Atletico Madrid 6 milyon Euro istiyor. Bu yüzden görüşmeler tıkandı.

Forvet transferinin önündeki engel Isımat-Mirin

Bu arada Beşiktaş’ın forvet transferindeki en önemli engellerden birisi de yabancı kontenjanı... yabancı olması beklenen forvetin imza atması için siyah-beyazlıların en azından Isimat-Mirin sorununu çözmesi gerekiyor. Fransız oyuncu kendisini isteyen Süper Lig takımlarına gitmeyi reddettiği için şimdilik sorun çözülebilmiş değil.

Beşiktaş'ta Kalinic'in alternatifi Bas Dost

Beşiktaş, Nikola Kalinic transferinde ortaya çıkan bonservis krizi sonrasında Bas Dost için hamle yaptı.

Beşiktaş, Nikola Kalinic konusunda önemli aşama kaydetti... ancak aksi bir durum için Bas Dost ile temas kurdu. Ache ve Makanda’dan sonra Andre Silva’nın transferi sorasında Frankfurt’ta 4’üncü forvet konumuna gelen Hollandalı oyuncunun menajeriyle temas kuruldu. Talepleri hakkında bilgi talep edildi.

Ayrıca Kalinic’in aksine sözleşmesi bu sezon değil gelecek sezon sonunda bitecek olan Bas Dost için bir kiralama teklifi yapılması durumunda Frankfurt’un talepleri hakkında bilgi talep edildi.

26 maçta oynarsa Josef De Souza'nın sözleşmesi uzayacak

Beşiktaş, bonservisi elinde olan Josef De Souza'yı kadrosuna kattı. Josef De Souza'nın sözleşmesi 26 maçta 11 oynarsa otomatik olarak uzayacak.

Josef De Souza, Beşiktaş’a imza attı... 4 maç daha oynarsa Süper Lig’de 100 maça ulaçacak. Geçen sezon hem dizinden sakatlanan, hem de koronavirüse yakalanan Josef, sezon öncesi eğitimi de almadı. Fiziki yapısı nedeniyle Josef’in hazır olması için 3 haftanın yeterli olacağı Sergen Yalçın’a rapor edildi.

Bu arada Josef’in sözleşmesinin aynı şartlarda uzaması için 26 resmi maçta 11 başlamasının sözleşmesinde yazdığı bildirildi.

Trabzonspor'a Ozan Tufan önerisi

Fenerbahçe'den ayrılacağı konuşulan Ozan Tufan, aracılar vasıtasıyla Trabzonspor'a teklif edildi.

Fenerbahçe’de önce formasını, sonra da birinci ve ikinci kaptanlığı kaptıran Ozan Tufan aracılar vasıtasıyla Trabzonspor’a önerildi...

Jose Sosa’yı kaptıran, Anders Trondsen’i ise sakatlığa kurban veren bordo-mavililerin bu öneriye nasıl yaklaşacağı merak konusu oldu. Başkan Ahmet Ağaoğlu’na ulaşan aracılar, Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in de Ozan’ı istediği bilgisini paylaştı.

Ancak Fenerbahçe yönetiminin buna izin vermeyeceğini bildiği için Ozan’ın şampiyonluk yarışında Trabzonspor formasını terletmek istediğinin altını çizdiler. 

Trabzonspor'a Salcedo'dan haber var

Trabzonspor, Carlos Salcedo transferi için uğraşıyor. Ancak oyuncunun transferinde bonservis krizi çıktı.

Trabzonspor’un sözleşme imzalamak istediği Carlos Salcedo için kötü haber geldi...

Agenda Fox Sports’a konuşan gazeteci Rubén Rodríguez, ''İki taraf arasında imzalı bir sözleşme var. Carlos, yönetim kurulu ile konuştu. Transferine onay aldı. Ancak yöneticiler belli bir meblağ ödediklerini ve bunu geri istediklerini söylediler. Bu kurallara uyduğu sürece gidebileceği cevabını verdiler. Gitmesi onaylandı. Ancak kiralık gitmesine izin çıkmadı. Burada 5 milyon Dolar’dan fazla bir rakamdan söz ediyoruz'' dedi.

Alexander Sörloth'un menajerinden intikam açıklaması

Trabzonspor'dan ayrılmaya hazırlanan Alexander Sörloth'un menajeri açıklamalarda bulundu.

Alexander Sörloth'un menajeri Mike Kjolo ise, ''Bu sporu yaptığınızda intikam başlangıç noktası değildir. Sınırları zorlamak ve ne kadar ilerlediğini görmektir. Uzun bir yaşam boyunca, hiçbir şeyin sonuçlar kadar çabuk tarihe dönüşmediğini ve daha önce yapılanların, önemli olanın bugün ve gelecek olduğunu öğrendik. Bence ne Alexander Sörloth ne de çevresindekiler Crystal Palace'ta bir şeylerin ters gittiğini göstermek için intikam alma arzusu duymuyor'' dedi.

Sörloth'un babası: Hiçbir yere imzalamadı

Alexander Sörloth'un babası Goran Sörloth, Nettavisen’e konuştu... baba Sörloth, ''pazarda Alexander'la ilgilenen birkaç büyük isim olması çok güzel. Bu onun iyi bir iş çıkardığının ve yeni bir adım daha atacağını işareti. Henüz hiçbir sözleşme imzalamadı. Hiçbir şeye karar verilmedi'' dedi.